На Львівщині відбулось відкриття виставкового проєкту «Вогонь віри»
Експозицію можна відвідати у Львівському музеї історії релігії.
У Львівському музеї історії релігії відбулось відкриття виставкового проєкту «Вогонь віри». Творчий задум проєкту полягає в тому, щоб на основі музейний артефактів показати священну дію вогню у вірі людей протягом історичного розвитку.
Через археологічні пам’ятки – посудини із зображеннями солярних знаків, підвіски-хрестики, урни трипільської і висоцької культур, тощо висвітлюється культ вогню у віруваннях первісних народів.
Через різні артефакти відвідувачі дізнаються про значення вогню в пантеонах давньослов’янських і античних богів, таких як Сварог, Перун, Гефест і Вулкан. Живописні та графічні сюжети, зображення на металі та дереві ілюструють старозавітні біблійні розповіді про сакральне значення вогню, зокрема з’яву Господа у вогняному полум’ї перед Мойсеєм, вогняну колісницю пророка Іллі, випробування вогнем Авраама та покарання Содома й Гомори.
«Щороку, 18 травня, світова музейна громадськість відзначає Міжнародний день музеїв. Це не лише місце зберігання артефактів, а й простір для навчання, дослідження та культурного діалогу. Важливо усвідомлювати, що ми живемо в час, коли музейна діяльність відбувається в екстремальних умовах. Збереження культурної спадщини стає дедалі складнішим завданням, особливо в умовах конфліктів і нестабільності.
Музеї виконують місію збереження та передачі історичних і культурних цінностей наступним поколінням. Вони є сховищем знань, яке допомагає нам розуміти наше минуле та формувати майбутнє. У ці важкі часи, коли багато музейних колекцій зазнають загрози, особливо важливо підтримувати ці установи, які забезпечують безперервність нашої історії та культури», – зазначив заступник голови Львівської ОВА Іван Собко.
Також Іван Собко вручив подяку працівниці музею з нагоди Міжнародного дня музеїв.
Доповнять виставку відеосюжети, в яких демонструють, пов’язані з вогнем релігійні обряди різних народів.
Львівський музей історії релігії:
https://www.facebook.com/museumlvivua
Читайте також: Зручні та доступні: бібліотеки Львівщини стають безбар’єрними просторами