Гуманітарна, психологічна та юридична допомога: які запити вирішували в Координаційних центрах при Львівській ОВА цього тижня
Від початку травня у координаційних центрах надали 927 консультацій-перескерувань.
За даними ініціативи «Медико-психологічна допомога», волонтери якої з перших днів війни перебувають на Львівському вокзалі, на Львівщину прибули 197 евакуйований людей, серед них – 22 людини з інвалідністю та 14 – старшого віку. Аналітику забезпечує Громадська організація «Птаха України».
Люди, що проживають у громадах потребують гуманітарної підтримки. Організації, що надають таку допомогу: ChildFund Deutschland, ГО «Людина в біді» – компенсація оренди житла, Самбірська районна організація Товариства Червоного Хреста України. 40% звернень надходять від ВПО та осіб з громади за гуманітарно-фінансовою допомогою та інформацією щодо центрів, у яких можна отримати таку підтримку.
Звернення щодо психологічних консультацій, тренінгів, індивідуальної кризової допомоги від батьків та підлітків вирішували: психологи БО «Мальтійська служба допомоги», ГО «Людина в біді», психологи, що безпосередньо працюють у Координаційних центрах за підтримки БО «Міжнародний Медичний Корпус» (International Medical Corps), психологи МФ Охорони здоров’я та навколишнього середовища «Регіон Карпат» NEEKA за підтримки UNICEF.
Таких звернень було близько 35% – це звернення від батьків щодо психологічної консультації для дітей/підлітків. 25% – це складні звернення: юридичні консультації від родин Захисників та Захисниць, звернення людей з інвалідністю щодо соціального супроводу, питання консультацій-роз’яснень щодо можливостей поселення, програм допомоги ВПО. Такі юридичні консультації у координаційних центрах допомагають надавати: фахівці відділу соціального захисту населення, працівники районного пенсійного фонду, юристи: БО «Право на захист», Данської ради у справах біженців / DRC, Норвезької ради у справах біженців в Україні, БФ «Карітас Львів УГКЦ».
«Вдячні кожному фахівцю що працює з людьми та дуже непростими зверненнями у координаційних центрах області. Бажаємо мирних вихідних та якнайшвидшої нашої Перемоги!», – наголошують в Координаційному центрі.
Нагадуємо, з ініціативи начальника Львівської ОВА Максима Козицького офіси Координаційного центру працюють у кожному районі Львівщини, керівник центрів – Галина Бордун.
Анкета потреб для отримання юридичної, психологічної, медичної, гуманітарної допомоги від фахівців державних служб, координаторів програм у районах та міжнародних партнерів в рамках діяльності Координаційного Центру підтримки цивільного населення у Львівській області: https://forms.gle/HUjxTNvY7JBFnmfP9. У формі також зазначені контактні телефони та адреси, тому ви можете звернутись у Координаційний центр напряму.
Усі посилання КЦ: https://linktr.ee/coordination.centers.lviv
Гаряча лінія Львівщини: 1684 – для абонентів, які перебувають у Львівській області.
(032)259 60 31 – для абонентів, які перебувають в інших областях України.
Нагадаємо: Працевлаштування та навчання ВПО: набір на курси та актуальні вакансії у Червонограді