У Львові обговорять створення академічних ліцеїв: детальніше
До участі в заході запросили представників МОН, ОВА, ОР, Проєкту DECIDE, голів РВА, керівників органів управління РВА, голів ТГ, керівників органів управління освіти ТГ, керівників закладів середньої, фахової передвищої та професійно (професійно-технічної) освіти.
17 травня 2024 року Міністерство освіти і науки України в партнерстві зі Швейцарсько-українським проєктом DECIDE — «Децентралізація для розвитку демократичної освіти» та за сприяння Львівської ОВА організовує громадське обговорення реформи профільної середньої освіти та особливостей її впровадження у Львівській області.
Реформа профільної середньої освіти є складовою комплексного оновлення загальної середньої освіти за концепцією «Нова українська школа». З 2027 року передбачено запровадження трирічної профільної середньої освіти (10-12 класи) за двома спрямуваннями:
- академічним: поглиблене вивчення предметів (курсів) і підготовка до здобуття вищої освіти;
- професійним: орієнтація на ринок праці; акцент на порівняно швидке здобуття професії.
Реформа стосуватиметься трьох рівнів освіти: повної загальної середньої освіти, професійної (професійно-технічної), а також фахової передвищої освіти.
Згідно із Законом України «Про повну загальну середню освіту» до 1 вересня цього року мають бути затверджені плани формування мережі закладів освіти, що забезпечують здобуття повної загальної середньої освіти. Тому одним з ключових завдань реформи є формування спроможної мережі закладів освіти, побудови нової освітньої інфраструктури, яка дозволить забезпечити високу якість освіти, що безпосередньо є компетенцією органів місцевого самоврядування.
Серед основних передумов впровадження реформи — інституційна та фінансова спроможність органів місцевого самоврядування ефективно управляти освітою на регіональному та місцевому рівнях.
Для комунікації цілей реформи та обговорення першочергових кроків її впровадження Міністерство освіти і науки розпочало низку регіональних візитів. Вони мають на меті досягти суспільного консенсусу щодо змін та визначити першочергові кроки для їхньої реалізації з урахуванням особливостей різних регіонів та громад, що є важливим для формування законодавчої бази.
Основні питання, які планують розглянути на заході:
- передумови впровадження реформи профільної середньої освіти;
- суть нововведень та змін, які передбачені реформою;
- моделювання мережі закладів, що забезпечуватимуть здобуття профільної середньої освіти у Львівській області;
- моделі фінансування та управління такою мережею.
У заході візьмуть участь:
Андрій Сташків, заступник міністра освіти і науки України;
Максим Козицький, начальник Львівської ОВА;
Наталія Піпа, народна депутатка України, секретарка Комітету Верховної Ради України з питань освіти, науки та інновацій;
Парасковія Дворянин, голова комісії з питань освіти, науки та інновацій Львівської обласної ради;
Валентина Полторак, менеджерка Проєкту DECIDE, заступниця голови ГО DOCCU.
До участі в заході запросили представників МОН, ОВА, ОР, Проєкту DECIDE, голів РВА, керівників органів управління РВА, голів ТГ, керівників органів управління освіти ТГ, керівників закладів середньої, фахової передвищої та професійно (професійно-технічної) освіти.
Подія відбудеться 17 травня з 09.30 до 13.30 за адресою: м. Львів, вул. Івана Пулюя, 36, приміщення Львівського професійного коледжу готельно-туристичного та ресторанного сервісу.
Програму заходу можна завантажити за покликанням.
Для представників ЗМІ буде організовано преспідхід о 09.30. Для акредитації на захід заповніть, будь ласка, форму за покликанням. Звертаємо увагу, що акредитація проводиться до 12.00 четверга, 16 травня.
Контакти для ЗМІ
Вікторія Топол, менеджерка з комунікацій Команди підтримки відновлення та реформ МОН, 050-031-53-35
Зоряна Гошовська, експертка з комунікацій Проєкту DECIDE, 099-754-41-15.
Оксана Кошова, комунікаційниця Проєкту DECIDE, 095-395-95-07.