Керівників обласних закладів молоді та спорту навчали комунікації з військовими та ветеранами

Керівників Обласних Закладів Молоді Та Спорту Навчали Комунікації З Військовими Та Ветеранами (10)
Досвідом ділилася фізична терапевтка, реабілітологиня реабілітаційного центру «Незламні» та засновниця благодійного фонду ROXY Роксоляна Шміло.
Тренінг провели в рамках «Ліги Нескорених» – проєкту, де основною метою є реабілітація та абілітація військових та ветеранів через спорт, який реалізовує управління молоді та спорту Львівської ОВА.
До участі в тренінгу були запрошені усі керівники спортивних та молодіжних обласних закладів, а також представники тих федерацій, які вже працюють з ветеранами в рамках «Ліги Нескорених».
Досвідом ділилася фізична терапевтка, реабілітологиня реабілітаційного центру «Незламні» та засновниця благодійного фонду ROXY Роксоляна Шміло.
«Ветерани війни заслуговують на повагу та шанобливе ставлення з боку цивільного населення. Правильне спілкування не лише демонструє їхній внесок у захист Батьківщини, а й допомагає зцілювати душевні рани та полегшувати їхнє повернення до цивільного життя», – стверджує Роксоляна Шміло.
На тренінгу обговорили:
- розуміння інклюзивності. При чому, інклюзивність – це не лише фізична безбар’єрність, а й усунення бар’єрів у інформаційній, цифровій, освітній, економічній, суспільно-громадській сферах;
- стратегії створення інклюзивного середовища;
- розуміння досвіду ветеранів та їхніх переживань;
- прояви поваги та підтримки ветеранам війни;
- як уникнути неприйнятних запитань та коментарів;
- залучення ветеранів до громадського життя;
- негативні аспекти взаємодії з цивільними, які турбують ветеранів найбільше та інше.
«Наше суспільство має бути не лише вдячне нашим військовим за захист, а й знати, як допомогти ветеранам після їхнього повернення, і таким чином цю вдячність виразити. Ми запрошуємо усіх охочих ветеранів війни долучитися до безкоштовних занять спортом в межах «Ліги Нескорених» — проєкту спортивних можливостей для військових та ветеранів, що відкриває друге дихання і внутрішню силу найпотужніших людей нашої країни. Ми поставили акцент саме на адаптивні види спорту, якими можуть займатися люди з різними видами травм. Цим проєктом намагаємося не на словах зробити Львівщину інклюзивнішою», – зазначає керівник управління молоді та спорту Львівської обласної військової адміністрації Роман Хім’як.
Читайте також: На Львівщині відбувся регіональний форум, спрямований на об’єднання активної молоді Львівщини та ВПО