Усі територіальні громади Львівщини долучилися до актуалізації Стратегії розвитку області
Експертну підтримку надав Проєкт USAID «Говерла».
Напередодні відбулася стратегічна сесія, в рамках якої синхронізували два важливих процеси – стратегічного та просторового планування. Участь в заході взяли керівники та фахівці органів місцевого самоврядування, виконавчої влади. Експертну підтримку надав Проєкт USAID «Говерла».
«Сповідування такого комплексного підходу з широким залученням громадськості забезпечить сталий розвиток регіону», - зазначив керівник Проєкту USAID «Говерла» Габріель Абрахам.
«Ми розпочали процес актуалізації обласної стратегії, в ході якого переглядаємо 5 стратегічних цілей розвитку Львівщини, затверджених у 2019 році, адже тепер маємо нові виклики для управління.
Через війну ми маємо фокус на підтримку ЗСУ, забезпечуємо фізичне і духовне відновлення захисників, ветеранів та постраждалих людей, і що важливо, робимо все можливе для збереження місцевої економіки, бо це наповнення наших бюджетів, а відтак кошти для оборони держави. На довгострокову перспективу, ми не бажаємо нашкодити довкіллю», - розповів директор департаменту економічної політики облдержадміністрації Степан Куйбіда.
«Сьогодні ми актуалізуємо обласну стратегію та ставимо важливі акценти до 2027 року. Крім того, ми маємо синхронізувати цей процес з оновленням Схеми планування області, тому що за 15 років від її затвердження відбулися вагомі зміни, що обумовлюють втрату актуальності багатьох положень діючої Схеми планування території Львівської області. Основними чинниками, які на це повпливали є адміністративно-територіальна реформа, розвиток транспортної інфраструктури, відкриття нових міжнародних пунктів пропуску, які відповідно формують нові центри соціально-економічного розвитку, демографічні зміни, інтенсифікація агломеративних процесів, початок трансформації вугільних територій та монопрофільних міст, зріст природно-заповідного фонду (порівняно до затвердженого в Схемі), що обмежує певним чином ведення господарської діяльності», - поінформувала директорка департаменту архітектури та розвитку містобудування облдержадміністрації Олена Василько.
Державна регіональна політика має територіально орієнтований підхід, що має на меті розвивати громади у відповідності до потреб конкретних функціональних типів територій. На Львівщині наявні території відновлення (громади, які мають руйнування інфраструктури внаслідок обстрілів), регіональні полюси зростання (Львівська агломерація), території з особливими умовами для розвитку (Червоноградський вугільний мікрорегіон, гірські, прикордонні громади), території сталого розвитку.
Відтак, в рамках заходу громади, які мають спільні для територій одного функціонального типу проблеми, працювали над їх вирішенням у майбутньому.
«Сьогодні розставлені громадами акценти ми трансформуємо у технічні завдання на проєкти до Плану заходів з реалізації у 2024-2027 роках регіональної стратегії, та що не менш важливо - ці речі стануть основою для актуалізації містобудівної документації регіону», - додав Степан Куйбіда.