До уваги оброблювачів відходів: до червня можна отримати дозвіл на здійснення своєї діяльності
Станом на квітень у Львівській області дозвільних документів ще не отримало жодне підприємство.
Рік тому набув чинності Закон України «Про управління відходами», відповідно до якого підприємства, які в своїй діяльності здійснюють перевезення, обробку, захоронення чи утилізацію відходів, повинні отримати дозвіл.
Нова дозвільна система передбачає реєстрацію на платформі Екосистема та подання декларації про відходи. Завдяки онлайн-системі можна отримати дозвіл на здійснення операцій з оброблення відходів та ліцензію на небезпечні відходи.
Видача дозвільних документів здійснюється Міністерством довкілля України виключно в електронній формі через цю платформу. Термін отримання дозволів до 9 червня цього року. Після завершення цього терміну здійснювати захоронення чи переробку відходів зможуть лише підприємства, які матимуть дозволи.
«Просимо пришвидшити роботу із подачею документів на отримання дозволів, адже їх наявність буде підтверджувати, що суб’єкти господарювання відповідають встановленим вимогам, мають необхідну матеріально-технічну базу та кваліфікований персонал, і їх діяльність не завдаватиме шкоди людям та довкіллю», - зазначила т.в.о. директора департаменту екології та природних ресурсів Оксана Війтик.
Діяльність на полігонах твердих побутових відходів також можна здійснювати лише за наявності дозволу на здійснення операцій з оброблення відходів. Умовою отримання дозволу для таких підприємств є надання інформації та відповідних документів:
- щодо наявності матеріально-технічної бази для здійснення операцій з оброблення відходів;
- відомості про питомі та граничні показники утворення відходів у технологічних процесах за формою згідно з додатком 6;
- відомості про перелік та опис технологічних процесів, що застосовуються для здійснення операцій з оброблення відходів,
- копія розпорядчого документа про призначення відповідальних осіб у сфері управління відходами;
- відомості про наявність висновку з оцінки впливу на довкілля;
- опис гідрологічних та гідротехнічних характеристик місця розташування,
- відомості про проектний обсяг видалення відходів та розрахунковий строк експлуатації;
- відомості про природно-геологічні характеристики;
- відомості про техніко-технологічні характеристики видалення відходів;
- проект рекультивації полігону, опис заходів і технологій, які будуть застосовані для припинення експлуатації та догляду за полігоном після припинення його експлуатації.