Обговорення профілів ліцеїв громадами: у Стрийському районі відбулась робоча нарада
Львівська область першою в Україні сформувала прогнозовану мережу академічних ліцеїв.
Напередодні, 16 квітня, у Стрию відбулась робоча нарада з керівниками органів управління освіти територіальних громад та директорами шкіл Стрийського району. Тема наради – обговорення профілів ліцеїв. Нараду провела заступниця директора департаменту освіти і науки Львівської ОВА Олена Урдей.
Нагадаємо, що на початку цього року Міністерство освіти і науки України затвердило пілотний проєкт з формування мережі ліцеїв в 9 областях: Івано-Франківській, Київській, Львівській, Миколаївській, Одеській, Полтавській, Рівненській, Сумській, Чернігівській.
Відтак, Львівська область першою в Україні сформувала прогнозовану мережу академічних ліцеїв, зараз триває процес обговорення та остаточного затвердження мережі і профілів академічних ліцеїв.
Одним із визначних факторів при створенні ліцеїв є демографія, адже у старшій профільній школі (10-12 класи) на паралелях має бути не менше як два класи і три профілі.
Стрийський район налічує 14 громад. Під час наради керівники місцевих відділів освіти обговорили допрацьовану прогнозовану мережу ліцеїв (17 ліцеїв різних рівнів), зазначивши, які профілі вони планують розвивати на базі цих закладів. З вересня 2023 року запрацювали вже перші три. А з 1 вересня планується створити ще один ліцей у Грабовецько-Дулібівській сільській громаді.⠀
«Наразі переважають такі профілі, як математика, українська мова, англійська мова та історія. Тут очевидна кореляція з національним мультипредметним тестуванням, яке передбачає, що саме ці три предмети є обов’язковими.
Для обрання профілів закладу варто враховувати напрями, які будуть потрібні для відбудови та подальшого розвитку України.
Скажімо, у Стрийському ліцеї ім. Героя України Андрія Корчака є 7 класів на паралелі і багато профілів: математичний, біологічний, хімічний, історичний, філологічний, інформатика, і думають ще вводити фізику і технологію
Саме досвід цього ліцею мав би бути для громад району за приклад. Математику, мову, історію і ту ж англійську дітям і так треба знати, але ж треба конструювати майбутнє через 10-15 років», – наголосила Олена Урдей.
Додамо, що найближчим часом подібні наради за участю представників департаменту освіти і науки відбудуться в інших районах Львівської області.
Довідково:⠀⠀
Відповідно до Закону «Про повну загальну середню освіту» у вересні 2027-го має завершитись підготовки до реформи шкільної освіти, до цього часу буде створено мережу академічних та професійних ліцеїв.⠀⠀⠀
У Львівській області у 2022 році була затверджена прогнозована мережа ліцеїв: 100 ліцеїв, 14 з яких будуть ліцеями ІІІ рівня, що забезпечить профілізацію навчання, 15 ліцеїв ІІ-ІІІ рівня і 68 ліцеїв, що включатимуть початкову школу і розташовуватимуться переважно в сільській місцевості.
Читайте також: Школярів запрошують до участі в конкурсі малюнків «Мої права-2024: 10 років українського опору збройній агресії рф»