Оцифрування туризму та культури від лідерки віртуального туризму: на Львівщині відбулася онлайн лекція
Під час лекції експертка розглянула різні функції цифровізації в туризмі та культурі, включаючи актуалізацію, фіксацію, промоцію та збереження.
Для чого необхідна цифра в турсфері? Які функції цифровізації та оцифрування? Які технології та методи переважають у світі протягом останнього часу? Чи зможе віртуальний туризм замінити класичний? Хто займається цифровізацією в Україні?
Відповіді на ці та інші запитання отримали учасники практичної онлайн лекції про оцифрування туризму та культури від лідерки віртуального туризму Олени Чернеги. Захід, який управління туризму та курортів ЛОВА організували спільно з ГО «Цифровізація туризму та культури», зібрав понад 30 учасників.
«Цифрова трансформація – це не лише тренд, а й необхідність для розвитку туризму та культури в сучасних умовах. Орієнтовно 95% туристів використовують цифрові технології під час подорожей, що свідчить про необхідність адаптації туристичної галузі до цифрового світу. Ми тільки помріяли щось відвідати, відразу йдемо в інтернет: читаємо рекомендації подорожуючих, мандруємо віртуальними турами, переглядаємо фото та відеоконтент. І тільки 5% не використовує цифру, тому що в них просто немає інтернету, технічного покриття», – повідомила Олена Чернега.
Під час лекції експертка розглянула різні функції цифровізації в туризмі та культурі, включаючи актуалізацію, фіксацію, промоцію та збереження. Вона також висвітлила передові технології та методи (АR,VR XR), такі як NFT та блокчейн, про які детальніше розповіла щодо застосування у туристичній індустрії, від бронювання готелів до оплати криптовалютою. Важливо зазначити, що блокчейн допомагає ефективно захищати культурні цінності від крадіжок.
На запитання про те, чи зможе віртуальний туризм замінити класичний, Олена Чернега відповіла, що він ніколи не замінить традиційний туризм, але стане повноцінним видом туризму в Україні і будуть існувати паралельно.
Керівник управління туризму та курортів ЛОВА Тарас Лозинський підкреслив важливість цифрової трансформації у розвитку туризму в області та поділився напрацюваннями у цій сфері.
«У межах обласної програми розвитку туризму та курортів вдалося оцифрувати туристичні магніти Львівщини. Пропоную ознайомитись з ними за посиланням https://virtualukraine.travel/F1gjBr5DMl Заохочуємо представників територіальних громад, туристичних локацій бути присутніми на цифрових платформах, бо віртуальний турист – потенційно фізичний турист», – зазначав керівник управління туризму та курортів ЛОВА Тарас Лозинський.
Він також додав, що до 28 квітня у Пороховій вежі триває виставка «Тут був мій дім» від проєкту «360war.in.ua», де можна побачити найбільшу колекцію панорамних фото війни.
Більше інформації про оцифрування туризму та культури у презентації Олени Чернеги https://cutt.ly/Xw4OKqaw
Для зацікавлених осіб подаємо перелік організацій, які займаються цифровізацією в Україні:
Створення концептів з оцифрування ГО «Цифровізація туризму та культури»
Оцифрування 3D обʼєктів, історична реконструкція, фотограметрія,
https://skeiron.com.ua/ https://aero3d.ua/
Створення 360 панорам, віртуальних турів, Street View Google Ukraine
https://virtualukraine.travel/
Онлайн-музеї, виставки https://v-art.digital/
Аудіогіди, відеоконтент https://megogo.net/ https://film.ua/
Гейміфікація https://freegen.games/
Довідково:
Перший віртуальний тур був створений у 1994 році у Великобританії. Саме тоді в музеї замка Дадлі було створено 3D-реконструкцію будівлі з можливістю «проходити» різні приміщення, оформлені в стилі 1550 рр. Розробив такий проєкт інженер Колін Джонсон.
Читайте також: Біля Свірзького замку хочуть встановити його тактильну мінікопію