Герб Львівської області

10 січня 2014р

Герб Львівської області представлений у вигляді геральдичного однодільного щита, в синьому полі якого жовтий (золотий) коронований лев спинається на скелю справа (геральдично). Озброєння лева не виділене. Навколо щита декоративний бронзовий картуш, прикрашений гілками дуба і лавра. В горішній частині картуша щиток з малим державним гербом України – жовтим (золотим) Тризубом у синьому полі.

Лев, що спинається на скелю, символізує могутність і силу краю, його мешканців, які віками боронили свою незалежність від чужинців. Водночас він перегукується з назвою міста Львова й іменем його першого володаря – князя Лева Даниловича. Корона на голові лева вказує на столичну роль регіону в Галицько-Волинському королівстві (у ХVІІІ – поч. ХХ ст. – Королівство Галичини й Володимирії). Дубові й лаврові гілки обабіч герба символізують доблесть і славу регіону.

Тризуб, що увінчує Великий герб, вказує на велику роль Львівщини у боротьбі за Українську державу.

Пропорції герба зі щитом – висота та ширина 5: 4, радіус заокругленої нижньої частини дорівнює 1/2 ширини щита. Лев розміщений пропорційно щодо вертикальної осі, з усіх сторін на відстані, рівній 1/10 висоти щита від його країв.

Герб області може розміщуватись на будинках та в приміщеннях обласної ради, облдержадміністрації, органів державної виконавчої влади та місцевого самоврядування, а також зображатися на бланках ділових паперів обласної ради, облдержадміністрації, органів державної виконавчої влади та місцевого самоврядування.

Герб області може розташовуватися на архітектурних спорудах й використовуватися в святкових оформленнях, при виготовленні друкованої та рекламно-сувенірної продукції, зображатися на бланках ділових паперів підприємств, закладів, організацій.

COVID-19 на Львівщинні
Оновлено: 15.07.2020 09:00
Пацієнтів загалом звернулось:
4800
+75
Очікують
результати тесту:
485
+75
Підтверджені випадки COVID-19:
7321
+171
Одужало:
1167
+25
Померло:
193
+5

Відео

Ми у Facebook

АКТУАЛЬНА ІНФОРМАЦІЯ