План заходів організації і проведення оздоровлення та відпочинку дітей в період дії воєнного стану у 2022 році
ЗАТВЕРДЖЕНО
Розпорядження начальника
обласної військової адміністрації
_____________ № ___________
План
заходів організації і проведення оздоровлення та відпочинку дітей в період дії воєнного стану у 2022 році
- Начальникам районних військових адміністрацій, голів сільських, селищних, міських рад територіальних громад, керівників дитячих закладів оздоровлення та відпочинку:
1.1. Затвердити склад місцевих міжвідомчих оперативних штабів із координації проведення оздоровлення та відпочинку дітей (далі – місцеві штаби), залучивши представників територіальних управлінь Головного управління Держпродспоживслужби у Львівській області, Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Львівській області, ДУ «Львівський обласний центр контролю та профілактики хвороб Міністерства охорони здоров’я України», Головного управління Національної поліції у Львівській області та Головного управління Держпраці у Львівській області.
1.2. Не допускати відкриття та експлуатації дитячих закладів санаторного типу, позаміських дитячих закладів оздоровлення та відпочинку, наметових таборів, закладів позашкільної освіти, в яких будуть оздоровлюватися та відпочивати діти, без отримання акта прийняття дитячого оздоровчого табору за формою № 318/о, затвердженою наказом Міністерства охорони здоров’я України від 11.07.2000 №160 «Про затвердження форм облікової статистичної документації, що використовується в санітарно-епідеміологічних закладах» (зі змінами), від територіальних управлінь Головного управління Держпродспоживслужби у Львівській області, Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Львівській області та Головного управління Держпраці у Львівській області.
1.3. Не допускати відкриття та експлуатації дитячих закладів санаторного типу, позаміських дитячих закладів оздоровлення та відпочинку, наметових таборів, закладів позашкільної освіти, в яких будуть оздоровлюватися та відпочивати діти, без отримання акта перевірки готовності до відкриття дитячого закладу оздоровлення та відпочинку (дитячого закладу санаторного типу), затвердженого розпорядженням голови обласної державної адміністрації від 27.01.2015 №29/0/5-15 «Про затвердження типової форми акту перевірки готовності до відкриття дитячого закладу оздоровлення та відпочинку (дитячого закладу санаторного типу)».
1.4. Не допускати відкриття та експлуатації дитячих закладів санаторного типу, позаміських дитячих закладів оздоровлення та відпочинку, наметових таборів, закладів позашкільної освіти, в яких будуть оздоровлюватися та відпочивати діти без позитивного результату досліджень якості питної води на санітарно-бактеріологічні і санітарно-хімічні показники та погодженого чотиритижневого примірного меню та умов організації харчування дітей відповідно до вимог постанови Кабінету Міністрів України від 24.03.2021 №305 «Про затвердження норм та Порядку організації харчування у закладах освіти та дитячих закладах оздоровлення та відпочинку».
1.5. Невідкладно провести засідання місцевих штабів та створити робочі групи для проведення комісійних обстежень дитячих закладів оздоровлення та відпочинку усіх типів та форм власності з визначення їх готовності до початку оздоровчої кампанії.
1.6. Спільно з керівниками дитячих закладів оздоровлення та відпочинку, Головного управління Держпродспоживслужби у Львівській області, Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Львівській області та Головного управління Держпраці у Львівській області, ДУ «Львівський обласний центр контролю та профілактики хвороб Міністерства охорони здоров’я України» забезпечити перевірку стану готовності дитячих закладів оздоровлення і відпочинку, їх відкриття та прийом дітей на відпочинок й оздоровлення, дотримуючись чинного законодавства, та за наявності відповідних актів у термін до одного робочого дня після проведення комісійних обстежень надати обласній військовій адміністрації сканкопії вищезазначених актів приймання дитячих закладів оздоровлення та відпочинку.
1.7. Заборонити відкриття закладів оздоровлення та відпочинку, в яких не створено умов щодо безпеки дітей, в тому числі у разі повітряної тривоги (відсутність евакуаційного транспорту, бомбосховищ, обладнаних укриттів відповідно до Рекомендацій та планів евакуації дітей, а також не враховано думку правоохоронних та силових відомств щодо безпеки дітей, віддаленості закладу від об’єктів військової та критичної інфраструктури).
1.8. Налагодити систему обліку та контролю щодо перебування в регіоні організованих груп дітей в оздоровчих закладах для дорослих (будинки та бази відпочинку, санаторії, пансіонати та комплекси цих закладів, туристичні бази тощо).
1.9. Не допускати завезення організованих груп дітей в оздоровчі заклади для дорослих (будинки та бази відпочинку, санаторії, пансіонати та комплекси цих закладів, туристичні бази тощо) за відсутності не пізніше ніж за 10 днів актів готовності до відкриття спеціальної комісії згідно з вимогами Державних санітарних правил розміщення, улаштування та експлуатації оздоровчих закладів, затверджених наказом Міністерства охорони здоров’я України від 19.06.1996 №172.
1.10. Забезпечити оздоровлення та відпочинок дітей-сиріт; дітей, позбавлених батьківського піклування; дітей осіб, визнаних учасниками бойових дій відповідно до пунктів 19‑21 частини першої статті 6 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту»; дітей, один із батьків яких загинув (пропав безвісти) у районі проведення антитерористичних операцій, бойових дій чи збройних конфліктів або помер внаслідок поранення, контузії чи каліцтва, одержаних у районі проведення антитерористичних операцій, бойових дій чи збройних конфліктів, а також внаслідок захворювання, одержаного у період участі в антитерористичній операції; дітей, один із батьків яких загинув під час масових акцій громадянського протесту або помер внаслідок поранення, контузії чи каліцтва, одержаних під час масових акцій громадянського протесту; дітей, зареєстрованих як внутрішньо переміщені особи; рідних дітей батьків-вихователів або прийомних батьків, які проживають в одному дитячому будинку сімейного типу або в одній прийомній сім’ї; дітей, які взяті на облік службами у справах дітей як такі, що перебувають у складних життєвих обставинах; дітей з інвалідністю; дітей, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи; дітей, які постраждали внаслідок стихійного лиха, техногенних аварій, катастроф; дітей з малозабезпечених сімей; дітей із багатодітних сімей; дітей батьки яких загинули від нещасного випадку на виробництві або під час виконання службових обов’язків, у тому числі дітей журналістів, які загинули під час виконання службових обов’язків; дітей, одному з батьків яких встановлено інвалідність I або II групи; дітей, які перебувають на диспансерному обліку; талановитих та обдарованих дітей – переможців міжнародних, всеукраїнських, обласних, районних, міських олімпіад, конкурсів, фестивалів, змагань, спартакіад, відмінників навчання, лідерів дитячих громадських організацій; дітей - учасників дитячих творчих колективів та спортивних команд; дітей працівників агропромислового комплексу та соціальної сфери села.
- Начальникам районних військових адміністрацій, голів сільських, селищних, міських рад територіальних громад з метою посилення контролю за організацією оздоровлення та відпочинку дітей у 2022 році забезпечити:
2.1. Своєчасне фінансування заходів із оздоровлення та відпочинку, перегляд та коригування місцевих програм оздоровлення та відпочинку дітей з метою максимального охоплення дітей оздоровчими та відпочинковими послугами в період воєнного стану та фінансову підтримку дитячих закладів оздоровлення та відпочинку.
2.2. Здійснення позапланових комплексних заходів державного нагляду (контролю) за діяльністю дитячих закладів оздоровлення та відпочинку під час оздоровчої кампанії незалежно від форм власності та підпорядкування, зокрема, з метою створення власниками безпечних і нешкідливих умов для перебування дітей, вжиття вичерпних заходів щодо контролю за якістю продуктів харчування.
2.3. Проведення не рідше одного разу на місяць під час літньої оздоровчої кампанії засідань місцевих штабів з метою здійснення аналізу стану забезпечення дотримання вимог санітарного законодавства, протипожежної безпеки та безпеки життєдіяльності дітей для подальшого інформування обласного штабу із координації оздоровлення та відпочинку дітей.
2.4. Залучення в установленому порядку коштів фондів, підприємств, установ, організацій для фінансування заходів із оздоровлення та відпочинку дітей.
2.5. Організацію інструктажів щодо дотримання правил пожежної безпеки, евакуації дітей (відповідно до плану евакуації) та персоналу з керівниками дитячих закладів оздоровлення та відпочинку та персоналу закладів із залученням працівників ДСНС.
2.6. Персональну відповідальність керівників дитячих закладів оздоровлення та відпочинку за збереження життя і здоров’я дітей, дотримання дитячими оздоровчими закладами вимог законодавства щодо безпеки життєдіяльності, наявність необхідної кількості працівників закладів оздоровлення та відпочинку відповідно до штатного розпису, які у разі необхідності здійснюватимуть евакуацію дітей із закладу.
- Головне управління Національної поліції України у Львівській області та Управління патрульної поліції у Львівській області забезпечити громадський порядок у місцях відпочинку дітей; посилити патрулювання місць масового відпочинку і оздоровлення дітей.
- Департамент освіти і науки обласної державної адміністрації забезпечити оздоровлення вихованців шкіл-інтернатів обласного підпорядкування.
- Департамент освіти і науки обласної державної адміністрації, департамент охорони здоров’я обласної державної адміністрації, департамент з питань культури, національностей та релігій обласної державної адміністрації, департамент з питань цивільного захисту обласної державної адміністрації, управління фізичної культури та спорту обласної державної адміністрації, службу у справах дітей обласної державної адміністрації, Головне управління Національної поліції у Львівській області, Головне управління Держпродспоживслужби у Львівській області, Головне управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Львівській області, Головне управління Держпраці у Львівській області, районні військові адміністрації, місцеві територіальні громади, Об’єднання профспілок Львівщини подавати департаменту соціального захисту населення обласної державної адміністрації оперативну інформацію про виконання заходів з організації і проведення оздоровлення та відпочинку дітей влітку 2022 року щомісячно до 25 числа впродовж літа 2022 року (починаючи з 25 червня поточного року), а підсумкову інформацію про проведення оздоровчої кампанії до 16.09.2022.
- Головне управління Держпродспоживслужби у Львівській області, Головне управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Львівській області та Головне управління Держпраці у Львівській області вжити заходів відповідно до компетенції для вирішення питань, пов’язаних з організацією оздоровлення та відпочинку дітей у 2022 року, та забезпечити здійснення відповідного контролю.
- Головне управління статистики у Львівській області подати департаменту соціального захисту населення обласної державної адміністрації попередню інформацію про оздоровлення та відпочинок дітей у закладах Львівської області до 01.10.2022, а підсумкову інформацію про оздоровлення та відпочинок дітей області до 01.11.2022.
- Департамент соціального захисту населення обласної державної адміністрації надати керівництву обласної державної адміністрації підсумкову інформацію про підсумки дитячої оздоровчої кампанії до 25.09.2022.
Т.в.о. директора департаменту соціального захисту населення обласної військової адміністрації Роман АНДРЕС