Департамент соціального захисту населення

23 січня 2014р

Шановні відвідувачі!

Вітаємо на сторінці Департамент соціального захисту населення обласної державної адміністрації, де Ви маєте можливість отримати всю необхідну інформацію, що стосується роботи даного підрозділу.

На сторінці представлено інформацію про керівництво, структуру та функції Департаменту, а також актуальні дані щодо соціальної галузі.


 

Про стан реалізації пілотного проекту 


із залучення до роботи членів малозабезпечених сімей та внутрішньо переміщених осіб у Львівській області

 

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України  від 02.12.2015 №1154 «Про реалізацію пілотного проекту із залучення до роботи членів малозабезпечених сімей та внутрішньо переміщених осіб» Львівська, Харківська та Полтавська  області визначені учасниками цього проекту.

Мета проекту – вироблення ефективних механізмів залучення (повернення) на ринок праці працездатних безробітних отримувачів державних соціальних допомог.

 

Учасниками пілотного проекту є непрацюючі працездатні особи з числа:

·  членів малозабезпечених сімей, які отримують державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям;

·  внутрішньо переміщених осіб.

Для участі в пілотному проекті зазначеним особам необхідно звернутися до управління соціального захисту населення за місцем фактичного проживання/перебування з відповідною заявою та документами, що підтверджують статус таких осіб (довідка про отримання/неотримання державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям, довідка про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи). Органи соціального захисту населення формують списки осіб, які виявили бажання взяти участь у пілотному проекті.

Залучення учасників пілотного проекту до роботи здійснюється державною службою зайнятості шляхом:

·  сприяння працевлаштуванню, в тому числі на нові робочі місця;

·  пропонування участі в громадських роботах;

·  надання безвідсоткової фінансової допомоги на поворотній основі для організації підприємницької діяльності.

З кожним учасником пілотного проекту, що виявив бажання організувати підприємницьку діяльність в рамках пілотного проекту, та щодо якого комісією прийнято рішення про надання фінансової допомоги, укладається чотиристоронній договір. Розмір фінансової допомоги не може перевищувати 40 розмірів прожиткового мінімуму для працездатної особи, встановленого на початок відповідного року (станом на 01.01.2017 – 64 тис. грн). Фінансова допомога надається одноразово шляхом оплати обласним центром зайнятості за заявою-дорученням учасника проекту витрат на закупівлю обладнання та матеріалів для організації підприємницької діяльності, передбаченим його бізнес-планом.

Сума фінансової допомоги, що повертається, зменшується на суму сплачених учасником пілотного проекту податків, зборів (обов’язкових платежів) і єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.
         Фінансова допомога не повертається, якщо:

·  сума сплачених у відповідному році податків, зборів (обов’язкових платежів) і єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування перевищує суму фінансової допомоги, що повинна бути повернута за такий рік;

·  учасник пілотного проекту працевлаштовує в перший рік участі в пілотному проекті не менш як двох осіб членів малозабезпечених сімей, які отримують державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям, внутрішньо переміщених осіб або осіб, звільнених з військової служби після участі в антитерористичній операції, строком не менш як на два роки.

Важливо, що дохід за шість місяців, отриманий учасником пілотного проекту в період участі у пілотному проекті, не враховується під час призначення державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям.

За підсумками проведеної роботи станом на 19.10.2017 подали заяви щодо участі у пілотному проекті 589 осіб, з них:

 • на працевлаштування - 364 особи,
 • на отримання фінансової допомоги – 48 особа,
 • на участь у громадських роботах – 56 осіб.

 

Розпочато цикл семінарів в рамках співпраці

з регіональним центром з надання безоплатно вторинної правової допомоги у Львівській області

         20 вересня 2017 року  о  10.00 год. департаментом соціального захисту населення Львівської обласної державної адміністрації та регіональним центром з надання безоплатно вторинної правової допомоги у Львівській області в приміщенні актового залу департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації було проведено навчальний семінар на тему:

«Питання  соціальної державної підтримки громадян та місце системи правової допомоги в забезпеченні прав на соціальний захист».

         Участь у семінарі приймали представники структурних підрозділів з питань соціального захисту населення райдержадміністрацій та міськвиконкомів.

         При проведенні семінару зокрема  була акцентована увага на питаннях: роль і місце місцевих центрів з надання БВПД в забезпеченні права мешканців Львівської області на соціальний захист, житлові субсидії як різновид соціальної державної підтримки громадян, стан надання пільг на житлово-комунальні послуги окремим категоріям громадян.

 

Житлові субсидії

         Станом на 15 вересня 2017 року в області одержують житлову субсидію 424 145 сімей (домогосподарств), що становить 54 % населення області. В цілому підтримкою житлової субсидії охоплено більше мільйона громадян області (середня кількість членів домогосподарства, яким призначено субсидію складається з 3 осіб).

       В середньому розмір одержаної субсидії становить 155,50 грн., середньомісячний дохід на особу в домогосподарстві становить 1837,20 грн.

       Одночасно зазначаємо що, протягом червня - липня 2017 року органами соціального захисту населення області проведений перерахунок житлових субсидій на неопалювальний період. На даний час перерахунок проведений 412 856 домогосподарствам - одержувачам житлових субсидій зі 430 490 (99,9%),  за виключенням одержувачів, які мають прострочену заборгованість з оплати послуг  терміном більш як два місяці та у разі, якщо її  загальна сума перевищує 340 гривень. Відмовлено у перепризначенні субсидії 17 161 домогосподарству.

       Окрім того, до органів соціального захисту населення звернулось 131 945 одержувачів житлової субсидії з 140 821 (94%), за компенсацією частини невикористаної субсидії за економне споживання електричного та газового індивідуального опалення.

       Органи соціального захисту населення Львівщини готові, в умовах підвищення цін та тарифів на житлово-комунальні послуги, надати можливість отримати допомогу на оплату житлово-комунальних послуг, всім хто потребує.

 

 

Щодо засідання комісії  з питань діяльності підприємств та організацій громадських організацій інвалідів на отримання державної допомоги

 

14.09.2017 в обласній державній адміністрації відбулось засідання комісії з питань діяльності підприємств та організацій громадських організацій інвалідів на отримання державної допомоги.

Членами комісії проаналізовано відповідність критеріям та соціальна значимість підприємств, організацій громадських організацій інвалідів.

На розгляд подали документи наступні підприємства:

 • Всеукраїнська організація інвалідів «Українського товариства сліпих» на право користування пільгами з оподаткування підприємству об’єднання громадян «Львівському учбово - виробничому підприємству»;
 • Товариство інвалідів праці Львівської області «Союзу організацій інвалідів України» на право користування пільгами з оподаткування колективному підприємству «Палітурник»;
 • Всеукраїнська громадська організація інвалідів Українського товариства глухих на право користування пільгами з оподаткування підприємству «Силует»;
 • Франківська районна асоціація інвалідів м.Львова на право користування пільгами з оподаткування науково-виробничому підприємству «Техноцентр»
 • Всеукраїнська громадська організація інвалідів «УТОГ» на право користування пільгами з оподаткування Бродівському меблевому підприємству «Явір»
За результатами проведеного засідання підготовлено проект розпорядження голови облдержадміністрації, який після підписання буде оприлюднено на офіційній сторінці облдержадміністрації.

 

Інформація про проведення заходу

 

Прес -  реліз

 Подаємо інформацію про проведення зустрічі  заступника голови - керівника апарату облдержадміністрації М.Б. Вільшинської та директора Благодійного Фонду «Карітас Самбірсько-Дрогобицької Єпархії Української Греко-Католицької Церкви» о.Ігора Козанкевича з особами, відповідальними за роботу з профілактики алкоголізму та наркоманії серед неповнолітніх в районах та містах області. для розміщення на veb сайті облдержадміністріції 

Сьогодні 12 вересня 2017 р. о 11.00 в приміщенні облдержадміністрації відбулася робоча зустріч заступника голови - керівника апарату облдержадміністрації М.Б. Вільшинської та директора Благодійного Фонду «Карітас Самбірсько-Дрогобицької Єпархії Української Греко-Католицької Церкви» о.Ігора Козанкевича з особами, відповідальними за роботу з профілактики алкоголізму та наркоманії серед неповнолітніх в районах та містах області.

В зустрічі також взяли участь директор департаменту соціального захисту населення Львівської облдержадміністрації Н.О. Кузяк та заступник директора Львівського обласного центру соціальних служб для сім’ї, дітей молоді Ю.Я. Микитка.

На зустрічі презентовано роботу Загальноцерковного реабілітаційного центру «Назарет» Самбірсько-Дрогобицької Єпархії УГКЦ, обговорено стан здійснення профілактичних заходів щодо протидії алкоголізму та наркоманії серед дітей і молоді в області, а також в групах напрацьовано шляхи вирішення даної проблеми. На підставі запропонованих пропозицій передбачається розробка комплексних заходів з профілактики і запобігання поширенню алкоголізму та наркоманії серед дітей та молоді у Львівській області на найближчі роки.

Стан санаторно-курортного лікування осіб постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи, які зареєстровані у Львівській області

 

Від постраждалих осіб для оздоровлення у 2017 році подано 532 заяви, з них: 529 - від громадян 1 категорії та 3 – від батьків дітей з інвалідністю, інвалідність яких пов’язана з Чорнобильською катастрофою.

На закупівлю санаторно-курортних путівок у 2017 році для громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, з державного бюджету для Львівської області виділено 2 279 520 грн.

Закупівля санаторно-курортних путівок в області проводиться районними та міськими управліннями соціального захисту населення.

Станом на 1 вересня 2017 року районними та міськими управліннями соціального захисту населення Львівської області укладено 277 угод з санаторно-курортними закладами та оздоровлено 194 постраждалі особи        1 категорії та 2 дітей-інвалідів, інвалідність яких пов’язана з Чорнобильською катастрофою.  Підписано 141 гарантійний лист, за якими угоди будуть укладатися в подальшому.

 

Щодо врегулювання питання придбання житла учасникам антитерористичної операції з числа вимушено переселених осіб з тимчасово окупованих територій

У Львівській області на сьогодні налічуються близько 13 тисяч вимушено переселених осіб з тимчасово окупованих територій. Серед згаданих осіб лише 52 особи є учасниками антитерористичної операції. Вказаний факт доводить жертовність цих громадян, їх патріотизм та відданість державним інтересам.

Вирішення їхніх нагальних потреб заслуговує на особливу увагу з боку держави.

Однак, на сьогодні залишається не врегульованим питання щодо забезпечення належних умов проживання для згаданих осіб.

Враховуючи важливість порушеного питання та з метою посилення соціального захисту учасників антитерористичної операції з числа вимушено переселених осіб, департаментом соціального захисту населення подано пропозиції Голові Комітету Верховної Ради України з питань ветеранів, учасників бойових дій, учасників антитерористичної операції,  людей з інвалідністю Третьякову О. Ю., Голові Комітету Верховної Ради України з питань соціальної політики, зайнятості та пенсійного забезпечення       Денисовій Л.Л., Міністрові соціальної політики України Реві А.О. щодо внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 19.10.2016 №719 «Питання  забезпечення житлом  деяких категорій осіб, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України, а також  членів їх сімей» доповнивши перелік осіб, яким передбачається придбання житла, учасниками антитерористичної операції з числа вимушено переселених осіб з тимчасово окупованих територій.

Врегулювання порушеного питання значно зменшить соціальну напругу і продемонструє реальну турботу з боку держави про громадян, які захищають незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України.

 

 

Обласна державна адміністрація закликає усіх небайдужих допомогти бійцю Медичної Служби «Госпітальєри» Української Добровольчої Армії – Гладуну Володимиру Михайловичу, котрий на сьогодні потребує фінансової допомоги на лікування.

Боєць Медичної Служби «Госпітальєри» Української Добровольчої Армії – Гладун Володимир Михайлович, позивний «Ботанік», з 2014 року самовіддано боронить межі нашої держави на передовій та надає першу медичну допомогу на лінії вогню нашим пораненим захисникам, постійно ризикуючи власним життям та здоров’ям. Однак тепер йому самому необхідна допомога. Рік тому у бійця-добровольця діагностували тяжку хворобу – рак прямої кишки.  Тоді завдяки вчасному втручанню лікарів та проведеній операції хвороба відступила. Однак, через рік медики знову поставили страшний діагноз. Володимир вже пройшов три сеанси хіміотерапії та готується до операції. Та для повного лікування потрібні значні фінанси, яких у добровольця немає.

Від нашої з Вами допомоги залежить життя медика-добровольця, який сам врятував не одне життя на передовій!

 

Кошти можна перерахувати на банківську карту Гладуна Володимира Михайловича:

4731 2191 0789 1586 Гладун Володимир.

 

Для більш детальної інформації звертатись за телефонами:

+38(067)-958-67-48 – Гладун Володимир Михайлович

+38(063)-189-97-77 – волонтер Олена Живко.

 

Оздоровлення учасників антитерористичної операції

 

У 2017 році в органах соціального захисту населення на обліку для забезпечення санаторно-курортним лікуванням перебуває 821 учасник бойових дій  з числа учасників антитерористичної операції та 25 інвалідів війни.

Порядок використання коштів, передбачених у державному бюджеті на забезпечення постраждалих учасників антитерористичної операції санаторно-курортним лікуванням затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 31.03.2015 №200.

По бюджетній програмі КПКВ 2505150 «Заходи з психологічної реабілітації, соціальної адаптації та забезпечення санаторно-курортним лікуванням» Львівській області доведено план асигнувань в розмірі        1млн.158 тис. гривень.

Вартість санаторно-курортних послуг становить: для інвалідів війни без ПДВ – 5250 грн, для учасників бойових дій – 6300 грн з ПДВ.

Перелік базових послуг, які входять до вартості путівки,  затверджено наказом Мінсоцполітики від 24.05.2017.

Оздоровлення здійснюється шляхом відшкодування вартості санаторно-курортних послуг через безготівкове перерахування коштів санаторно-курортним закладам за надані послуги на підставі трьохсторонньої угоди (санаторно-курортний заклад - учасник АТО- управління соціального захисту).

За бажанням учасника антитерористичної операції їм можуть надаватися додаткові послуги за умови оплати санаторно-курортному закладу вартості наданих послуг за рахунок власних коштів чи інших джерел, не заборонених законодавством

Для отримання санаторно-курортного лікування учасник антитерористичної операції звертається в органи соціального захисту за місцем реєстрації з наступним комплектом документів:

 • заява;
 • довідка з лікувальної установи форми 070/о;
 • копія посвідчення учасника бойових дій або інваліда війни та документ, що підтверджується безпосереднє залучення особи до виконання завдань антитерористичної операції в районах її проведення.

 

Зустріч голови облдержадміністрації Олега Синютки

з учасниками антитерористичної операції,

які отримали поранення/інвалідність

 

20 травня 2017 року о 10.30 год. в приміщенні Палацу культури залізничників «Рокс» за адресою: м.Львів, вул.Федьковича, 54 відбудеться зустріч голови Львівської обласної державної адміністрації Олега Синютки  з інвалідами та пораненими учасниками антитерористичній операції.

Під час спілкування будуть обговорюватись проблемні питання , які турбують наших Героїв, а саме: стан оформлення та виплати одноразової грошової допомоги демобілізованим (звільненим) учасникам АТО; забезпечення житлом учасників АТО, яким встановлена група інвалідності; забезпечення санаторно-курортними лікуванням та реабілітацією учасників АТО, яким встановлена група інвалідності; забезпечення земельними ділянками учасників АТО.

 

Зустрічі голів РДА та МВК

з демобілізованими учасниками АТО, родинами

військовослужбовців, які загинули під час проведення АТО

 та членами родин діючих військовослужбовців, які беруть участь в АТО

 

    З 10 травня 2017 року по даний час в багатьох районах Львівщини  проводяться зустрічі голів райдержадміністрацій та міськвиконкомів з демобілізованими учасниками АТО, родинами військовослужбовців, які загинули під час проведення АТО та членами родин діючих військовослужбовців, які беруть участь в АТО.

Під час спілкування  порушувалися питання про виділення земельних ділянок, оздоровлення учасників АТО та їх дітей, медичного обслуговування, соціальна допомога, грошові виплати, надання пільг і ряд інших наболілих проблем. За результатами зустрічі голови райдержадміністрацій та міськвиконкомів давали доручення відповідальним структурам. Активну участь у проведених зустрічах приймали представники департаменту соціального захисту населення  обласної державної адміністрації.

Також на найближчі дні  згідно графіку ще заплановані зустрічі в Сколівському, Сокальському, Городоцькому, Старосамбірському, Самбірському, Радехівському, Стрийському, Турківському, Яворівському районах та в містах Самбір, Стрий, Трускавець та РА м.Львова.

 

 


Зустріч з учасниками Революції Гідності

 

     13 травня 2017 року у Львівському палаці мистецтв під керівництвом координаційно-дорадчої ради з питань постраждалих на Майдані, відбулася зустріч активістів Революції Гідності, також були присутні члени родин Небесної Сотні.

    В ході дискусії обговорювалися основні проблемні питання, зокрема питання медичного обслуговування, соціально–правового статусу (прирівняння статусу до учасників бойових дій), перебіг розслідування злочинів по Майдану.

     Виступали члени координаційно-дорадчої ради, працівники закладів охорони здоров’я, герої Небесної Сотні.

     Додатково було роз’яснено начальником медичної частини  Львівського обласного госпіталю інвалідів війни та репресованих ім. Ю. Липи Ільківим Ігорем щодо можливості отримання безкоштовного медичного обстеження у медичному закладі, зокрема: КТ МРТ, а також санаторно-курортного лікування.

     У процесі дискусії під час зустрічі було запропоновано та підтримано  склад координаційно-дорадчої ради з питань постраждалих на Майдані, у складі: Дигдалович Наталія, Жаловага Григорій, Шаран Роман, Дзівінський Роман, Галамай Василь, Сидоренко Світлана, Чабан Ігор, Прокопчук Леонід, Гаталяк Тарас.

 

Потребує допомоги

 

Звертаємося до підприємців, меценатів та всіх небайдужих громадян, які мають можливість надати допомогу для лікування 15-річної Якимик Юлії Андріївни, яка хвора на гостру мієлоїдну лейкемію І ступеня, на проведення лікування якої вдалось  домовитись з німецькою клінікою.

    Кошти на лікування можна перерахувати на картковий рахунок ПАТ КБ  «ПриватБанк» 29244825509100  на Якимик Андрія Богдановича.

 За додатковою інформацією можна звертатися до батька дівчинки Якимик Андрія Богдановича (0671491418).

 

 

 

                       

Перелік  заходів на 2017 рік

                         

14 березня - День українського добровольця

                     Постанова ВР України від 17.01.2017 № 1822-УІІІ

26 квітня –   Міжнародний день памяті Чорнобиля

                      Щорічний Указ Президента України або Постанова ВР України

28 квітня –   Всесвітній день охорони праці

                     Указ Президента України від 18.08.2006 № 685/2006

Друга неділя-День Матері

травня           Указ Президента України «Про день матері» від 10.05.1999

                      №489/99

15 травня -  Міжнародний день сімї

                     Резолюція Генеральної Асамблеї ООН від 20.09.1993

01 червня – День захисту дітей

                    Указ Президента України від 30.05.1998 № 568/98

08 липня  -  Український день родини

                    Указ Президента України від 2011 № 1209 «Про відзначення в

                     Україні деяких пам’ятних дат і професійних свят»

30 липня -   Всесвітній день боротьби з торгівлею людьми

                    Генеральна Асамблея ООН в 2013 році розробила Глобальний

                    план дій по боротьбі з торгівлею людьми

01 жовтня – Міжнародний день громадян похилого віку

                     Постанова КМ України від 26.09.1997 № 1066 «Про щорічне    

                     Відзначення Міжнародного дня громадян похилого віку»

                     День ветеранів

                     Указ Президента України від 24.09.2004 № 1135

07 жовтня -  Всесвітній день дій за гідну працю

                     Постанова Президії ФПУ від 30.09.2016 № П-4-8

15 жовтня – Міжнародний день білої тростини

                     Визнано на загальних зборах Міжнародної федерації сліпих

                     в Коломбо (США) в 1969 році. У всесвітньому масштабі

                     відзначається з 1970 року.

18 жовтня – Європейський день боротьби з торгівлею людьми

                     Європейський парламент в 2007 році прогосував

25 листопада – Міжнародний день боротьби за ліквідацію насильства по

                         відношенню до жінок

                         Генеральна асамблея ООН 17.12.1990 оголосила

25 листопада – Всеукраїнська акція «16 днів проти насильства»

10 грудня          Центр жіночого Глобального лідерства та учасники форуму з

                         питань жінок в 1991 році запропонували проводити

03 грудня -     Міжнародний день людей з інвалідністю

                        Генеральна Асамблея ООН  в 1992 році на 47-й сесії у

                        спеціальній резолюції № А/RES/47/3 проголосила

05 грудня -    Міжнародний день волонтера

                       Генеральна Асамблея ООН в 1985 році на 40-й сесії у

                       спеціальній резолюції № А/RES/47/3 запропонувала  урядам

                       відзначати

14 грудня -    День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на

                       Чорнобильській АЕС

                       Указ Президента України від 10.11.2006 № 945.

 

 

Щодо направлення громадян на проходження

альтернативної (невійськової) служби

 

17 лютого 2017 року в департаменті соціального захисту населення облдержадміністрації проведено засідання комісії з питань направлення громадян на проходження альтернативної (невійськової) служби.

9 громадян м. Львова подали відповідні заяви на проходження альтернативної служби.

Громадяни, які виявили бажання проходити альтернативну службу є членами наступних релігійних організацій, віровчення яких не допускає користування зброєю:

 • свідки Єгови - 6 осіб;
 • християни віри євангельської та до них прирівняні за зареєстрованими статутами - 1 особа;
 • адвентисти сьомого дня - 1 особа;
 • християни євангельської віри – 1 особа.

 

 

Конкурс небюджетних організацій для надання соціальних послуг ВІЛ-інфікованим та хворим на СНІД дітям та дорослим

 

Департамент соціального захисту населення Львівської обласної державної адміністрації оголошує конкурс на залучення бюджетних коштів для забезпечення догляду та підтримки ВІЛ-інфікованих і хворих на СНІД дітей та дорослих ЛЖВ у рамках обласної (бюджетної) цільової програми Комплексна програма  соціальної підтримки   окремих категорій  громадян Львівської області на 2014 – 2017 роки, з метою залучення недержавних суб’єктів  до надання соціальних послуг із використанням  механізму соціального замовлення.

Конкурс проводиться відповідно до Порядку здійснення соціального замовлення за рахунок бюджетних коштів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 29 квітня 2013р. № 324 та наказу департаменту соціального захисту населення обласної державної адміністрації № 8 від 13 лютого 2017 року «Про затвердження складу конкурсної комісії щодо проведення конкурсу із залучення бюджетних коштів для надання соціальних послуг для ВІЛ-інфікованих та хворих на СНІД дітей та дорослих ЛЖВ».

Оголошення

 

Лот 1

Комплекс соціальних послуг: догляд вдома, денний догляд, паліативний/хоспісний догляд.

Додаток 1

Додаток 2

Додаток 3

Лот 2

Комплекс соціальних послуг консультування, соціальний супровід/патронаж, представництво інтересів.

Додаток 1.1.

Додаток 1.2.

Додаток 3

 

Лот 3

Комплекс соціальних послуг: консультування, соціальний супровід/патронаж, представництво інтересів.

Додаток 2.1.

Додаток 2.2.

Додаток 3

 

Прийом пропозицій відбуватиметься щоденно, крім суботи, неділі та святкових днів, з 09:00 до 18:00 год., за адресою: м. Львів, вул. Митрополита Андрея, 10, каб. 507, Департамент соціального захисту населення  облдержадміністрації, або можуть бути надіслані на поштову адресу Департаменту: м. Львів, вул. Митрополита Андрея, 10, 79046. Телефон для довідок: 255-37-70, 261-28-84.

Конкурс триватиме з 16 лютого по 17 березня 2017 року.

20 березня 2017 року конкурсна комісія щодо проведення конкурсу із залучення бюджетних коштів для надання соціальних послуг для ВІЛ-інфікованих та хворих на СНІД дітей та дорослих ЛЖВ розглядатиме пропозиції.

АКТУАЛЬНО!

 

Шановні мешканці Львівської області!

 

 

Результат пошуку зображень за запитом Доводимо до відома, що з 1 січня 2017 року в Україні розмір мінімальної заробітної плати становить     3200 гривень.

А це означає, що розмір зарплати працівника за повністю виконану місячну (годинну) норму праці не може бути нижчим за розмір мінімальної зарплати.

Чимало роботодавців ігнорують гарантований рівень мінімальної заробітної плати і, бажаючи уникнути зайвих, на їхню думку, витрат, видають працівникам зарплату в «конвертах».

Погодившись на одержання зарплати в «конвертах», Ви свідомо обкрадаєте самі себе.

Нагадуємо, що тільки офіційно оформлений найманий працівник може відчувати себе соціально захищеним.

Пам’ятайте, що працівник, який отримує всю зарплату в "конверті"  офіційно вважається непрацюючим.

Йому не зараховується страховий стаж, а відповідно:

- він не буде одержувати пенсію по віку;

- у нього немає гарантованого розміру заробітної плати;

- його можуть звільнити в будь-який час, без жодних компенсацій.

- у нього немає права на відпустку;

- права на оплату лікарняних та допомогу по безробіттю;

- права не працювати у вихідний та святковий день;

- права на охорону праці;

- права на соціальне страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань.

У випадках примусового переводу Вас на не повну зайнятість або на зарплату «у конверті», повідомляйте про це Головне управління Держпраці у Львівській області (м. Львів, вул. Міцкевича, 8, тел. 235-76-73) або Департамент соціального захисту населення облдержадміністрації (м.Львів, вул. Митрополита Андрея, 10, тел. 261-31-07)

 

Легалізація заробітної плати – це гідне забезпечення майбутнього кожного з Вас !!!

 

АКТУАЛЬНО!

До уваги керівників підприємств, установ, організацій та фізичних осіб підприємців!

 

З 1 січня 2017 року в Україні розмір мінімальної заробітної плати становить     3200 гривень.

Мінімальна зарплата залишається державною соціальною гарантією, обов’язковою на всій території України для підприємств, установ, організацій усіх форм власності й господарювання та фізичних осіб, які використовують працю найманих працівників, за будь-якою системою оплати праці.

Водночас розмір зарплати працівника за повністю виконану місячну (годинну) норму праці не може бути нижчим за розмір мінімальної зарплати.

Якщо ж нарахована зарплата за виконану місячну норму праці є нижчою за розмір мінімальної зарплати, тоді роботодавець має провести доплату до рівня мінімальної зарплати, яку слід виплачувати щомісяця одночасно з виплатою зарплати.

Якщо ж працівник не виконав місячну норму праці, перебував у відпустці, на лікарняному, працював неповний робочий час  тощо, то оплата його праці проводиться пропорційно виконаній нормі праці.

Мінімальний посадовий оклад (тарифна ставка) установлюється в розмірі, не меншому за прожитковий мінімум, установлений для працездатних осіб на 1 січня календарного року (у 2017 році — 1600 грн).

Зверніть увагу,  що під час обчислення розміру зарплати працівника для забезпечення її мінімального розміру не враховуються доплати за роботу в несприятливих умовах праці та підвищеного ризику для здоров’я, за роботу в нічний та надурочний час, роз’їзний характер робіт, премії до святкових і ювілейних дат.

До прикладу, якщо працівнику встановлені доплати за роботу у шкідливих умовах праці, зазначені доплати мають виплачуватись понад розмір мінімальної заробітної плати (3 200 гривень).

Запровадження нового розміру мінімальної заробітної плати не може бути підставою для звільнення.

 

Відповідальність за невиконання вимог чинного законодавства

 

З 1 січня 2017 року, юридичні та фізичні особи-підприємці, які використовують найману працю, будуть нести відповідальність у таких розмірах:

1) 30 мінімальних зарплат за кожного працівника (96 000 грн.) за наступні порушення:

• фактичного допуску працівника до роботи без оформлення трудового договору;

• оформлення працівника на неповний робочий час, у разі фактичного виконання роботи повний робочий час;

• виплату заробітної плати (винагороди) без нарахування та сплати єдиного внеску;

 

2) 10 мінімальних зарплат  за кожного працівника (32 000 грн.) за недотримання мінімальних державних гарантій в оплаті праці;

 

3) 3 мінімальні зарплати  (9600 грн.)  за порушення встановлених строків виплати заробітної плати працівникам, інших виплат, передбачених законодавством про працю, більш як за один місяць, виплата їх не в повному обсязі;

 

4) 10 мінімальних зарплат за кожного працівника (32 000 грн.) за недотримання встановлених законом гарантій та пільг працівникам, які залучаються до виконання обов’язків, передбачених законами України «Про військовий обов’язок і військову службу», «Про альтернативну (невійськову) службу», «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію»;

 

5) 1 мінімальна зарплата (3200 грн.) за порушення інших вимог трудового законодавства, окрім передбачених вище.

 

Звертаємо  увагу

на те, що  підприємці повинні будуть сплатити штраф у розмірі трьох мінімальних зарплат у всіх випадках недопущення інспекторів до перевірки та створення перешкод у її проведенні, окрім випадку, коли темою перевірки є неоформлення трудових договорів з працівниками та виплата зарплат «в конверті».

 

Підприємці будуть оштрафовані в розмірі 100 мінімальних зарплат            (320 тисяч гривень) у випадку недопущення держінспектора праці до перевірки, якщо вона здійснюється з метою виявлення працівників з неоформленими трудовими договорами, виплати заробітної плати без нарахування і сплати єдиного внеску (виплата зарплати «в конверті»).

 

 

 

Потребує допомоги

Звертаємося до підприємців, меценатів та всіх небайдужих громадян, які мають можливість надати допомогу для лікування Ступницької Наталії Володимирівни 16.05.1988 року народження, яка з 2015 року бореться з важкою недугою.

Їй потрібна наша з Вами допомога на проведення 4 курсів хіміотерапії вартістю 10-12 тис. євро та курсу радіо-терапії (опромінення) вартістю 7,5 тис. євро.

Кошти на лікування можна перерахувати на картковий рахунок Ступницької Наталії Володимирівни № 5168757301432276.

За додатковою інформацією можна звертатися до Ступницького Олега (чоловіка) за телефоном 0982611521.

Обласною Комплексною програмою соціальної підтримки у Львівській області учасників АТО та їхніх родин, а також родин Героїв Небесної Сотні на 2016-2019 роки передбачено видатки:

- для надання і виплати одноразової адресної допомоги родинам, родичі яких загинули під час проведення антитерористичної операції в розмірі 2 700,0 тис.грн. Розмір допомоги одній родині становить 100,0 тис.грн. В 2016 році виплачена допомога 8 родинам;

- для надання та виплати одноразової адресної допомоги демобілізованим воїнам, які повертаються з АТО і звільненим особам, безпосереднім учасникам АТО, які захищали суверенітет та територіальну цілісність України в розмірі 15 000,0 тис.грн. Розмір допомоги на одну особу становить 3,0 тис.грн. В 2016 році виплачена допомога 934 особам на суму 2 802,0 тис.грн.;

- для призначення і виплати соціальних виплат дітям, пасинкам, падчеркам  військовослужбовців, добровольців які загинули під час участі в антитерористичній операції або померли внаслідок поранення,контузії чи каліцтва, отриманих у зоні АТО,  та Героїв Небесної Сотні в розмірі 4 850,0 тис.грн. Розмір допомоги на одну дитину становить 2,5 тис.грн. В 2016 році виплачена сума становить 1 170,0 тис.грн. на 148 дітей.


Для відновлення історичної справедливості  щодо осіб, які незаконно постраждали в роки радянського тоталітаризму та на виконання рішення обласної ради від 12.01.2016 № 51 «Про внесення змін до Комплексної програми соціальної підтримки окремих громадян Львівської області  на 2014-2017 роки, затвердженої рішенням Львівської обласної ради від 18.03.2014 № 1008 з обласного бюджету на 2016 рік виділено кошти у сумі 5 млн. 900 тис. грн. для виплати одноразової допомоги громадянам, які реабілітовані за статтею 3 Закону України «Про реабілітацію жертв політичних репресій на Україні та потерпілих від політичних репресій».

Цьогоріч, до Дня Незалежності України, у Львівській області Комунальний заклад Львівської обласної ради «Центр моніторингу соціальних програм та контролю за призначенням і виплатою допомог»  вищезазначену допомогу виплатив 11 126 тис. осіб на суму 5 млн. 563 тис. грн.

 

 

ПРОГРАМА АКТИВНОЇ РЕАБІЛІТАЦІЇ

«ПОВЕРНЕННЯ ДО ЖИТТЯ»

для травмованих діючих та звільнених військовослужбовців

і персоналу сектора безпеки і оборони України

2016-2017 рр.

 

 

Учасни АТО мають можливість отримати комплекс заходів з активної реабілітації у Західному реабілітаційно-спортивний центрі Національного Комітету спорту інвалідів України (село Яворів, Турківського р-ну, Львівської обл.) www.westsportcenter.com.ua

 

Що отримають учасники активної реабілітації:

 • Суттєві позитивні зрушення в психологічному та загальнофізичному стані.
 • Оволодіння необхідними вміннями та навичками щодо самообслуговування, незалежності від допомоги оточуючих у побуті для повнішої інтеграції та адаптації у повсякденному житті.
 • Через паралімпійську методологію скерування до подальших систематичних занять фізкультурою і спортом та орієнтування на подальшу професійно-трудову діяльність.

 

 

 

З учасниками працюватимуть:

 • інструктори активної реабілітації
 • фахівці фізичної реабілітації
 • психологи
 • асистенти реабілітолога
 • аніматор, арттерапевт, працетерапевт
 • тренери-інструктори з паралімпійської підготовки

 

Що передбачає програма активної реабілітації:

 • три щоденних тренування з різних дисциплін, включаючи спортивні дисципліни, заняття з ЛФК ЗФП та ерготерапії;
 • заняття з психологом;
 • бесіди із соціальних та юридичних питань;
 • дні активного відпочинку — походи, крос-квести, тощо;
 • майстер-класи з арттерапевтами;
 • участь у вечірках.

Учасники зможуть випробувати себе у різних спортивних дисциплінах – літніх та зимових (залежно від пори року проведення конкретного табору). А саме: настільний теніс, стрільба з луку, боча, спортивний більярд, крокет, дартс, аеробіка, йога, скандинавська хода. лижі – незалежно від ступеню та форми функціональних порушень.

 

 

Для участі у програмі  необхідно:

заповнити анкету-заявку учасника табору, яку розміщено на сайті Національної Асамблеї інвалідів України.

 

або безпосередньо звернутись до координаторів програми за телефонами: +38 050 490 10 94; +38 050 409 41 14;

чи офісу Національної Асамблеї інвалідів України, за телефоном: +38 044 279 61 82.

 

 

Участь у таборі є безкоштовною.

 

Виконавці програми «Повернення до життя»:

 • Всеукраїнське громадське об’єднання «Національна Асамблея інвалідів України»
 • Національний комітет спорту інвалідів України»

 

Підтримка програми:

 • Трастовий фонд НАТО з медичної реабілітації
 • Міністерство соціальної політики України
 • Міністерство молоді та спорту України

 

                                                  Допомога учасникам АТО

7887 демобілізованим, які  повернулися  з  АТО,  виплачено з  обласного  бюджету 23,6млн. грн..,в т.ч. у 2016 р. – 3727ос. – 11181 тис. грн..

 • 229  сім’ям  загиблих  учасників  АТО  виплачена  допомога - 100тис.  на  одну  сім’ю.  в  т. ч.-  за  липень  2016р. - 33 сім’ям.
 • 179 дітей  загиблих  військовослужбовців,   добровольців,   волонтерів    отримують  2500грн.  щомісячної  допомоги  на  1 дитину. – 3449,5тис.грн.   
 • 159  родинам  загиблих  виплачено  грошову  допомогу  в  розмірі  17 тис.грн.  на встановлення  пам’ятних  знаків  на  могилах  загиблих. 

Центром  надання  допомоги  учасникам  АТО  здійснюється  моніторинг  проблемних питань  шляхом  телефонного  опитування,   анкетування,   усного  прийому, а   також проводиться  щоденний  супровід    вирішення проблемних  питань.

Так,  за  7 місяців  2016 р.  було  опитано  4955 учасників  АТО,  опрацьовано 3534 анкет.

В т. ч. : упродовж липня 2016 року було опитано 445 учасників АТО і  

Заповнено  179  анкет  з  проблемних  питань.

       Основні  проблеми:

                               -виділення  земельних  ділянок;

                               -отримання  посвідчення  УБД;

                               -навчання  дітей  УБД;

                               -житло, ремонт  житла;

                               -оздоровлення  дітей;

                               -юридичні  консультації;

                               -лікування.

     Упродовж  липня  2016р.  було  озвучено  23  проблемних  питаня,

із  яких  12-вирішено,  а  11-в  процесі  вирішення.

 На  усному  прийомі  побувало  32  учасники  АТО.

Земельні  питання:

-14975  учасників  АТО  подали  заяви  на  отримання  земельних ділянок; 

-3703 учасникам  АТО  надано  дозволи  на  розроблення  проектів  землеустрою  під  індивідуальне  житлове  будівництво;

-4668  ділянки – для  ведення  садівництва;

-1493- для  ведення  ОСГ;

-106 дозвіл для  індивідуального дачного будівництва;

-3760  заяв  знаходяться  на  опрацюванні;

-1245  учасникам  АТО  відмовлено  з  різних  причин.

На  сьогодні  затверджено  проектів  землеустрою  та  надано  у  власність  земельних  ділянок  для  житлового  будівництва  -1273 учасникам АТО  та  336  осіб  отримали  земельні  ділянки  для  ведення  ОСГ.

У  2016р.  в  санаторіях,  реабілітаційних  установах,  оздоровчих  закладах  отримали  послуги  з  психологічної  реабілітації 672  учасники  АТО  .

У 2016р.  з  Державної  служби  у  справах  ветеранів  війни  та  учасників  АТО  отримано  189  путівок  на  оздоровлення,  видано  та  оздоровлено  111  учасників  АТО.

Львівським обласним центром зайнятості зі сприяння працевлаштуванню демобілізованих військовослужбовців, зокрема учасників АТО надано профорієнтаційні послуги:

- 2580- демобілізованим військовослужбовцям, котрі брали участь в антитерористичній операції,

- 2418 особа з них отримали статус безробітного;

- 368 особи працевлаштовано;

- 202 безробітних демобілізованих проходили профнавчання за скеруванням центрів зайнятості;

- 53 осіб працевлаштовано шляхом одноразової виплати допомоги з безробіття для започаткування підприємницької діяльності.

 

 

ПРОГРАМА АКТИВНОЇ РЕАБІЛІТАЦІЇ

«ПОВЕРНЕННЯ ДО ЖИТТЯ»

для травмованих діючих та звільнених військовослужбовців

і персоналу сектора безпеки і оборони України

2016-2017 рр.

 

 

Учасни АТО мають можливість отримати комплекс заходів з активної реабілітації у Західному реабілітаційно-спортивний центрі Національного Комітету спорту інвалідів України (село Яворів, Турківського р-ну, Львівської обл.) www.westsportcenter.com.ua

 

Що отримають учасники активної реабілітації:

 • Суттєві позитивні зрушення в психологічному та загальнофізичному стані.
 • Оволодіння необхідними вміннями та навичками щодо самообслуговування, незалежності від допомоги оточуючих у побуті для повнішої інтеграції та адаптації у повсякденному житті.
 • Через паралімпійську методологію скерування до подальших систематичних занять фізкультурою і спортом та орієнтування на подальшу професійно-трудову діяльність.

 

 

 

З учасниками працюватимуть:

 • інструктори активної реабілітації
 • фахівці фізичної реабілітації
 • психологи
 • асистенти реабілітолога
 • аніматор, арттерапевт, працетерапевт
 • тренери-інструктори з паралімпійської підготовки

 

Що передбачає програма активної реабілітації:

 • три щоденних тренування з різних дисциплін, включаючи спортивні дисципліни, заняття з ЛФК ЗФП та ерготерапії;
 • заняття з психологом;
 • бесіди із соціальних та юридичних питань;
 • дні активного відпочинку — походи, крос-квести, тощо;
 • майстер-класи з арттерапевтами;
 • участь у вечірках.

Учасники зможуть випробувати себе у різних спортивних дисциплінах – літніх та зимових (залежно від пори року проведення конкретного табору). А саме: настільний теніс, стрільба з луку, боча, спортивний більярд, крокет, дартс, аеробіка, йога, скандинавська хода. лижі – незалежно від ступеню та форми функціональних порушень.

 

 

Для участі у програмі  необхідно:

заповнити анкету-заявку учасника табору, яку розміщено на сайті Національної Асамблеї інвалідів України.

 

або безпосередньо звернутись до координаторів програми за телефонами: +38 050 49010 94; +38 050 409 41 14;

чи офісу Національної Асамблеї інвалідів України, за телефоном: +38 044 279 61 82.

 

 

Участь у таборі є безкоштовною.

 

Виконавці програми «Повернення до життя»:

 • Всеукраїнське громадське об’єднання «Національна Асамблея інвалідів України»
 • Національний комітет спорту інвалідів України»

 

Підтримка програми:

 • Трастовий фонд НАТО з медичної реабілітації
 • Міністерство соціальної політики України
 • Міністерство молоді та спорту України

         

Допомога незахищеним верствам населення

Відповідно до частини сьомої статті 55 Закону України ”Про статус  депутатів місцевих рад” та рішення Львівської обласної ради від 12.01.2016 № 51 ”Про внесення змін до Комплексної програми соціальної підтримки окремих категорій громадян Львівської області на 2014-2017 роки, затвердженої рішенням Львівської обласної ради від 18.03.2014 № 1008 ”, рішення  Львіської обласної ради від 12.01.2016 № 47 ”Про обласний бюджет Львівської області на 2016 рік”; враховуючи  подання депутатів обласної ради Комунальний заклад Львівської обласної ради «Центр моніторингу соціальних програм та контролю за призначенням і виплатою допомог» за поточний рік  здійснив  виплату одноразової матеріальної  допомоги  4611 особам на суму 6781,5 тис. грн.

З метою легалізації заробітної плати та зайнятості населення в області проводиться активна інформаційно-роз’яснювальна робота щодо негативних наслідків отримання зарплати в «конвертах».

Практично у всіх районах та містах розроблено інформаційні листки для працюючих та роботодавців, які розміщені у людних місцях (дошки оголошень на ринках, автостанціях). У місцевих друкованих виданнях опубліковано  статті щодо ризиків, пов’язаних з отриманням «тіньової» заробітної плати. Як приклад,  у Золочівському районному часописі  «Народне слово» надруковано статтю «Заробітна плата в «конверті» - вигода чи небезпека», у Кам’янка-Бузькій районній газеті «Життя і слово» опубліковано статтю «Легалізація робочих місць та заробітної плати – соціальна захищеність кожного» та інші.

Органами виконавчої влади та самоврядування спільно з центрами зайнятості, податковими інспекціями та Головним управлінням Держпраці у Львівській області проведено 16 семінарів, 12 круглих столів, на які були запрошені фізичні особи-підприємці, керівники підприємств, установ та організацій.

Керівники підприємств, у яких заробітна плата працівникам виплачується у розмірі менше рівня мінімальної заробітної плати («підприємства-мінімізатори»), заслуховуються на засіданнях робочих груп з питань легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення.

Загалом, з початку поточного року в області проведено 486 засідань робочих груп, (у тому числі 8 засідань обласної робочої групи), на яких заслухано 1627 керівників суб’єктів господарювання.

Під час засідань особлива увага звертається на дотримання державних соціальних гарантій, міжкваліфікаційних співвідношень в оплаті праці, приведення чисельності працюючих у відповідність до обсягу виконуваних робіт, легалізацію заробітної плати.

На початок поточного року в області налічувалося 4572 суб’єктів господарювання (13,64% від загальної кількості підприємств) з рівнем оплати праці нижчим за розмір мінімальної заробітної плати, а вже станом на 01.06.2016 кількість таких підприємств зменшилася на 1437 і становить 3135 підприємств (9,17% від загальної кількості підприємств).

За видами економічної діяльності найбільша питома вага «підприємств-мінімізаторів» є у торгівлі (станом на 01.06.2016 – 34%).

Слід зазначити, що за оперативним даними райдержадміністрацій та міськвиконкомів міст обласного значення упродовж січня-червня поточного року  в області легалізовано працю 1231 особи.

 

 

Соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи

          Станом на 01.01.2016 року в органах праці та соціального захисту населення Львівської області на обліку перебуває 8 889 громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи.

На виплату компенсацій, допомог та надання пільг громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи з державного бюджету на 2016 рік передбачено 21 051,8 тис.грн.

По програмі КПКВК 2501200 «Соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» за I квартал 2016 року профінансовано – 4 403,4 тис.грн.

Всі виплати проводяться щомісячно, без порушень термінів.

З обласного бюджету для безоплатного забезпечення ліками та зубопротезування постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи по програмі  «Пільги на медичне обслуговування громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» на 2016 рік передбачено 2 165,2 тис.грн. Станом на 01.03.2016 року виділено коштів в сумі 346,1 тис.грн., а освоєно 287,2 тис.грн., а саме на безоплатне придбання ліків за рецептами лікарів для 612 осіб на суму 264,3 тис.грн. та проведення лікування/зубопротезування для 18 осіб на суму 22,9 тис.грн. 

 

 

 

 
COVID-19 в Україні
Оновлено: 05.04.2020 22:30
Пацієнтів загалом звернулось:
368
+19
Підтверджені випадки COVID-19:
15
+12
Не підтверджено діагноз:
214
+103
Одужало:
3
+0
Померло:
1
+0

Відео

Інформація про черги на кордоні Інформує ДФС

 


Інформація про підрозділи митного оформлення
Інформує ДФС


МІЖНАРОДНА СПІВПРАЦЯМи в Twitter

Ми у Facebook

АКТУАЛЬНА ІНФОРМАЦІЯ