Олег Синютка звинуватив фашизм і комунізм у трагедії в Гуті Пеняцькій

24 лютого 2019р, Новини. Департамент внутрішньої та інформаційної політики, Департамент міжнародної технічної допомоги та міжнародного співробітництва, Прес-служба ОДА

Сьогодні, 24 лютого, у Гуті Пеняцькій, біля Меморіалу жертвам цивільного населення загиблих під час Другої світової війни у 1944 році, відбулися скорботні заходи.

Пам'ять невинно убієнного мирного населення вшанував голова Львівської облдержадміністрації Олег Синютка, представник Міністерства закордонних справ України у Львові В’ячеслав Войнаровський, представники польської громади Львівщини, гості із Республіки Польща, мешканці навколишніх населених пунктів.

«Ми сьогодні перебуваємо на місці великої трагедії не лише мешканців Гути Пеняцької. Ми сьогодні перебуваємо на місці великої трагедії усіх поляків та усіх українців, тому що ніколи ніхто і ніде не може виправдати злочини проти людей, проти людства. Чи знаємо ми імена тих, хто спричинився до цього злочину? Так, знаємо. Це – фашизм та комунізм, який 75 років тому панував на українській та польській землях. І ці людиноненависницькі ідеології  налаштовували  два народи одне проти одного та хотіли знищити нашу віру. Мені дуже прикро, що через 75 років звучать звинувачення у сторону українців. Вини нашого народу у цьому немає. Якщо є вина певних людей у тій трагедії, яка сталася у Гуті Пеняцькій, то я би дуже просив, щоб завжди слідували тим словам, які проголосили владики  наших християнських церков - католицької , греко-католицької та православної: «Прощаємо і просимо прощення». Ця формула є найкращою, щоб пам’ятати про ті сторінки історії, які були; навчитися від них та найголовніше – ніколи їх не повторити», - зазначив Олег Синютка.

Окрім того, він додав: «Позавчора було приємно спостерігати кожному українцю, поляку та європейцю , як спільно Президенти України, Польщі та Литви демонстрували наше спільне майбутнє в єдиній Європі.  Я переконаний, що сьогодні кожен поляк сьогодні усвідомлює, що багато і багато десятків тисяч українців зі зброєю у руках за тисячу кілометрів від Гути Пеняцької захищають не лише Україну, але й увесь цивілізований світ від того, щоб на наших землях не повторилася подібна трагедія. Тож давайте прощати та просити прощення. У поляків та українців є велика спільна історія і ця історія обов’язково буде в великій любові і великій вірі українців, поляків та усіх, хто живе на наших землях», - зазначив Олег Синютка. У межах заходів провели екуменічну панахиду та громадське віче.

У межах заходів провели екуменічну панахиду та громадське віче.

Ключові слова:

вшанування

Global Options

Анонси
Ключові слова

Відео

Інформація про черги на кордоні Інформує ДФС

 


Інформація про підрозділи митного оформлення
Інформує ДФС


МІЖНАРОДНА СПІВПРАЦЯМи в Twitter

Ми у Facebook

АКТУАЛЬНА ІНФОРМАЦІЯ