На Львівщині завершилась Школа молодіжної активності

14 грудня 2018р, Новини. Департамент внутрішньої та інформаційної політики, Прес-служба ОДА

500 учасників, 10 тренінгів, 10 населених пунктів Львівщини, 3 організатори, 6 місяців спільної роботи партнерів, більше ніж 40 навчальних годин та понад 2 000 км в дорозі тренерів.

Такий шлях був пройдений, щоб 10-11 грудня з нагоди Всеукраїнського тижня права та ювілейного 70-річчя Загальної декларації прав людини в м. Львів відбувся Форум школи молодіжної активності, який проходив у Молодіжному навчальному центрі імені св. Івана Боско. Форум – фінальна частина проекту, участь у якому взяли 25 учнів 9-11 класів з усієї Львівської області, які були найактивнішими під час локальних тренінгів.

Організатори проекту - Львівська обласна державна адміністрація, Управління забезпечення прав людини НПУ та Управління патрульної поліції у Львівській області ДПП.

Перша частина Форуму була насичена тренінгами від провідних спеціалістів у сфері прав людини. Зокрема, Христина Ковцун – менеджер Школи права УКУ, розповіла учасникам основоположні практичні методи захисту своїх прав та відповідальності за поширення особистої інформації. Маркус - радник з питань верховенства права EUAM Ukraine, попрацював з учасниками Форуму на важливі теми довіри до держави, свободу слова та міжнародних стандартів у сфері дотримання прав людини. А Станісла Безушко - координатор проекту Київський Діалог у м. Львові, поділився досвідом реалізованих проектів та окреслив зміни які відбулись в країні у сфері забезпечення прав людини. Наголосив на тому, що бути відповідальним перед суспільством за власні дії – запорука безпеки в країні.

Протягом двох днів учасники працювали над практичними проблемами та питаннями захисту прав людини, підвищення рівня особистої відповідальності та обізнаності у питаннях права. Програма форуму передбачала також інтелектуальні групові змагання - Pravoquiz, які для молоді провела Ліга студентів Асоціації правників України. Під час вечірнього завдання учасники проводили соціологічне дослідження на тему правової свідомості громадян.

До слова, за результатами дослідження, більше ніж 80% опитаних вважають відповідальними за забезпечення прав людини в країні Президента, а не громадян; понад 60% - чітко окреслили що таке «боулінг», більше ніж 40% назвали найважливішим видом права – право на життя та освіту і 90% респондентів не знали що 10 грудня – це перший день всеукраїнського тижня права.

Другого дня для учасників Школи інспектори Управління патрульної поліції провели інтерактивну екскурсію, де молодь ознайомилась з роботою та технічними засобами поліцейських. Також учасники пройшли тренінг з першої домедичної допомоги та основ самооборони.

Результат проекту - багато позитивних емоцій, насичене обговорення прав людини та їхніх цінностей у сучасному світі, нові знайомства, досвід, бажання навчати та навчатись, 25 свідомих та активних громадян, які готові поширювати набутий досвід у своїх громадах та змінювати своє середовище на основі особистої відповідальності за принципами дотримання та поваги прав кожного з нас.

Всі задоволені результатом: учасники отриманими знаннями, організатори  - бажанням продовжувати свою роботу в цьому напрямку.

Нагадаємо, що під час виїзних тренінгів, спікери роздавали учасникам вхідні анкети, на основі яких виявляли основні проблеми місцевості у сфері порушення прав людини. Загалом, за результатами анкетування, 83% вважає, що права людини – це те, що дозволено громадянам, 17% не могли дати відповіді на поставлене запитання; 91% не назвав жодного нормативного акту, який захищає права людини; понад 80% за стереотипом вважає, що смертна кара існує тільки в Саудівській Аравії; більше ніж 70% на запитання яка була перша Конституція відповіли – Пилипа Орлика; 87% респондентів знають що таке булінг та 88% ствердно відповіли що він присутній у їх школі; зокрема 56% запевнили, що основною причиною булінгу є завоювання авторитету, близько 40% - нудьга і 64% причиною булінгу вважає копіювання моделі жорстокої поведінки.

На основі цих даних, організатори проекту розробляли програму форуму та аплікаційні форми, результати яких підтвердили підвищення знань та обізнаності молоді у порушених питаннях у сфері правової свідомості учасників.

Global Options

COVID-19 на Львівщинні
Оновлено: 14.07.2020 10:00
Пацієнтів загалом звернулось:
4725
+80
Очікують
результати тесту:
485
+80
Підтверджені випадки COVID-19:
7150
+147
Одужало:
1142
+29
Померло:
188
+2

Відео

Ми у Facebook

АКТУАЛЬНА ІНФОРМАЦІЯ