В області презентували книжку перекладів Ігоря Калинця з Юрія Герасимовича

6 грудня 2018р, Новини. Департамент з питань культури, національностей та релігій, Прес-служба ОДА

Сьогодні, 6 грудня, у Львівському музеї історії релігії відбувся творчий вечір Ігоря Калинця, який присвячений пам'яті Ірини Стасів-Калинець, у день її народження.

Відтак, на заході презентували нову книжку перекладів Ігоря Калинця з Юрія Герасимовича, польсько-українського поета, у творчості якого провідне місце займає тема лемківської трагедії в час примусового виселення їх з етнічних земель, яка отримала назву "Ігор Калинець. Переклади з Юрія Гарасимовича".

У події візяв участь заступник голови Львівської обласної державної адміністрації Роман Филипів.

"Основа у тому, щоб ми знали своє коріння, пам'ятали про своє минуле та ніколи про нього не забували. Адже той, хто не знає свого минулого - не заслуговує на майбутнє, а той, хто не відає шани своїх предків і сам не заслуговує на пошану.  У творчості Юрія Герасимовича ми дійсно можемо почерпнути і краще зрозуміти те середовище українства, лемків, середовище, яке ми точно не маємо права забути. Я хочу подякувати пану Ігорю за те, що виє і за те, що робите. За вашу працю. І сьогодні, у День Збройних сил України, пам'ять про наше минуле дає нам сили для того, щоб творити майбутнє", - зазначив Роман Филипів.

Для присутніх звучали лемківські пісні у виконанні Наталії Кухар, а Микола Мох, харківський актор,прочитав поезію Ігоря Калинця.

У своєму виступі Ігор Калинець зачитав передсмертні записки Юрія Герасимовича, у яких він згадує, що завжди відчував себе українським поетом, незважаючи на те, що і писав польською мовою. А також про те, що він заповів розвіяти свій прах над українською землею, бо по-справжньому любив її усім серцем.

Участь у творчому вечорі також взяли молоді львівські поети Ростислав Кузик і Назар Данчишин та  редакторка першого видання книжки поета Юрія Герасимовича Наталія Ступко.

Ключові слова:

Ігор Калинецькультура

Global Options

COVID-19 на Львівщинні
Оновлено: 28.05.2020 10:00
Пацієнтів загалом звернулось:
2216
+47
Очікують
результати тесту:
71
+47
Підтверджені випадки COVID-19:
1513
+70
Не підтверджено діагноз:
6038
+261
Одужало:
335
+13
Померло:
48
+0
COVID-19 у Львівській області: карта поширення

Відео

МІЖНАРОДНА СПІВПРАЦЯМи в Twitter

Ми у Facebook

АКТУАЛЬНА ІНФОРМАЦІЯ