Австрійці готові збудувати притулок для бурих ведмедів до кінця року

27 квітня 2015р, Новини. Департамент екології та природних ресурсів, Прес-служба ОДА

Австрійський фонд VIER PFOTEN International ("Чотири Лапи Інтернешнл") готовий до кінця 2015 року збудувати притулок для бурих ведмедів у Яворівському районі Львівської області. Про це повідомив  директор департаменту екології та природних ресурсів Львівської обласної державної адміністрації Олексій Балицький.

Притулок будуватимуть у межах Меморандуму про співпрацю між Львівською ОДА та фондом з Австрії VIER PFOTEN International.

Об’єкт розрахований передовсім на бурих ведмедів, яких незаконно та в неналежних умовах утримують у розважальних закладах.       

"Львівська ОДА підтримує створення такого притулку в межах області, оскільки з одного боку це дасть можливість гарантувати захист і реабілітацію бурих ведмедів, а з іншого – сприятиме розвитку туристичної інфраструктури області та залученню інвестицій в економіку", - сказав Олексій Балицький.

Попередньо зацікавлені сторони опрацювали декілька варіантів розміщення притулку. Вибір припав на ділянку землі в межах Домажирської сільської ради. Земельна ділянка має площу понад 20 гектарів. Із них 0,5 га перебуває у постійному користуванні Яворівського державного лісового господарства, 18 га – у постійному користуванні Страдчівського навчально-виробничого лісокомбінату, ще 1,9 га - державні землі сільськогосподарського призначення.

Яворівській районній державній адміністрації, Домажирській сільській раді, Національному лісотехнічному університету України, ОК СЛГП "Галсільліс" рекомендували сприяти в оформленні матеріалів щодо користування земельними ділянками під розташування притулку та робити це максимально швидко.

Натомість VIER PFOTEN International готовий підготувати проект інвестиційної угоди та опрацювати пропозицію відновлення популяції ведмедя бурого у ході реалізації проекту.

Довідка

VIER PFOTEN International уже реалізував подібні проекти у Польщі, Сербії, Німеччині та Україні. У Німеччині, наприклад, із 2006 року діє притулок "Ведмежий заповідник Мюріц".

Сьогодні там перебуває 19 бурих ведмедів, яких забрали з приватних тісних вольєрів. Зараз тварини мають якісне харчування та живуть на великих територіях. Німецький заповідник охоплює 16 гектарів лісу, з яких 12,5 га є повністю в розпорядженні ведмедів. На утримання однієї особини ведмедя в рік витрачають понад 5 тисяч євро.

"Ведмежий заповідник Мюріц" приваблює щоразу більше відвідувачів – минулого року зафіксовано новий рекорд відвідувачів (понад 70 тисяч).

Global Options

Відео

Інформація про черги на кордоні Інформує ДФС

 


Інформація про підрозділи митного оформлення
Інформує ДФС


МІЖНАРОДНА СПІВПРАЦЯМи в Twitter

Ми у Facebook

АКТУАЛЬНА ІНФОРМАЦІЯ