На Львівщині презентували книгу спогадів військового капелана «Прагнення Волі»

16 вересня 2018р, Новини. Департамент внутрішньої та інформаційної політики, Прес-служба ОДА

Сьогодні, 16 вересня, у реабілітаційному центрі «Фенікс» відбулася презентація книги «Прагнення Волі». Праця є спогадами військового капелана отця Ореста-Романа Сала про військові події на Сході України 2014-2016 років.

Серед гостей заходу - голова Львівської ОДА Олег Синютка , який у вітальному слові наголосив на важливості цієї книги для кожного українця.

«Сьогоднішній захід дозволяє тим, хто не був на війні переосмислити ті події, а також ціну, яку заплатили воїни, які не повернулися додому. Ця книга повинна бути в кожній бібліотеці. Низький уклін воїнам за те, що ви вже зробили і продовжуєте робити для кожного з нас, для незалежної та сильної української держави», - зазначив Олег Синютка.

Як розповів автор книги отець Орест-Роман Сало у своїй праці він акцентує на трьох аспектах – спільній боротьбі церкви і держави за волю України, спільній історії та особистому свідченні про тих українців, які робили подвиги на цій війні.  

«Церква і держава - це дві інституції, внутрішні справи яких зазвичай не перетинаються. Але коли прийшла війна, всі разом стали в один стрій і мали одну спільну боротьбу. У своїй книзі я наголошую на тому, що в умовах воєнної дійсності потрібно бути разом. Друге – це період в історії, який відбувався у найважчий час формування, створення нашої сучасної країни. Маю сміливість припустити, що книга буде корисна для дослідження та кращого розуміння хто і як творив цю історію. Третє – це мої свідчення про подвиги добровольців, які першими стали на захист  своєї батьківщини і змогли стримати ворожу навалу. Вони були звичайними юнаками в себе вдома, але там, вони показала усі найкращі свої чесноти. Це – хоробрість, самопожертва, патріотизм і що дуже важливо – людяність. Ця книга – це моє свідчення про них живих, і пам'ять про тих, хто не повернувся», - розповів отець Орест-Роман Сало.

Окрім спогадів автора, книга також містить свідчення військових та світлини описаних подій.

Відео

Інформація про черги на кордоні Інформує ДФС

 


Інформація про підрозділи митного оформлення
Інформує ДФС


МІЖНАРОДНА СПІВПРАЦЯМи в Twitter

Ми у Facebook

АКТУАЛЬНА ІНФОРМАЦІЯ