"Потенційні інвестори розглядають Львівщину як регіон із кваліфікованими кадрами", - Роман Матис

14 вересня 2018р, Новини. Відділ інвестиційної діяльності, Прес-служба ОДА

Сьогодні, 14 вересня, відбулася дискусія "Бізнес в Україні: реалії та перспективи", участь в якій взяли представники бізнес-спільноти Львівщини,  влади та громадськості.

Під час дискусії порушили питання трудової міграції, заробітної плати, розвитку інвестиційного клімату в регіоні та впровадження новітніх технологій на українських підприємствах.

Зокрема, начальник управлінні інвестиційної політики Львівської облдержадміністрації Роман Матис закцентував увагу присутніх на перспективах розвитку економіки України та, як результат, покращення умов для ведення бізнесу  на Львівщині.

«Ми можемо спостерігати досвід наших сусідів: Польщі, Румунії, Угорщини та Чехії, які досить динамічно розвинули власну економіку. Цей досвід неодмінно треба взяти до уваги. До прикладу, економіка Чехії має найвищий рівень готовності до індустріалізації, тобто готова до впровадження найновітніших технологій. Сьогодні ми перебуваємо на цьому шляху і обов’язково будемо прогресувати», - наголосив Роман Матис.

В межах дискусії присутні зійшлись на думці про наявність факту активної трудової міграції та її наслідки для економіки регіону. Керівник Асоціації Кластер деревообробної індустрії Андрій Вовк висловив припущення, що більшість мешканців Львівщини, що працюють за межами України невдовзі обов’язково повернуться на Батьківщину.

«Не варто створювати ажіотажу навколо виїзду робочої сили за кордон. Адже з точки зору глобалізації, якщо у Польщі зростає мінімальна зарплата, то й Україна рано чи пізно мусить на це зреагувати. А той досвід та фаховість, який наші працівники набудуть за кордоном, вони після повернення зможуть втілити на українських підприємствах. Відтак, це сприятиме підвищенню ефективності праці », - зазначив Андрій Вовк.

Окрім того, присутні порушили питання інвестицій з боку працедавців у свої кадри та підвищення рівня освіти на різних ланках.

«Потенційні інвестори уже не розглядають Львівщину як локацію із дешевою робочою силою. Для інвесторів це уже регіон із кваліфікованими фахівцями. Фахівцями із досвідом, із розумінням корпоративної культури та потенційним ростом. Козирі Львівщини – це професіонали, які тут працюють і фахівців, які рано чи пізно, повернуться з-за кордону», - зауважив Роман Матис.

В ході обговорення  також обмінялись думками щодо розбіжностей між фінансовим, виробничим та обслуговуючим ринком, а також питання впливу влади на розвиток та стимулювання бізнесу.

«Питання заробітної плати та можливостей гідно жити стоїть гостро в усіх країнах. Споживачі з кожним роком стають усе вимогливішими і змушують бізнес розвиватися та пропонувати клієнту щось вище від його очікувань. Поза тим, коли влада зацікавлена у розвитку бізнесу, організовує ярмарки вакансій та наближає працедавців до працівників – це успіх для усіх сторін», - наголосила директор страхової компанії "ПЗУ Україна" Південнно-Західне регіональне управління, член Координаційної ради Західноукраїнського офісу Європейської Бізнес Асоціації Аліна Бойчук.

Ключові слова:

бізнесдискусія

Відео

Інформація про черги на кордоні Інформує ДФС

 


Інформація про підрозділи митного оформлення
Інформує ДФС


МІЖНАРОДНА СПІВПРАЦЯМи в Twitter

Ми у Facebook

АКТУАЛЬНА ІНФОРМАЦІЯ