«Віра у своїх героїв змінює людей», - Сергій Хараху в межах Open Discussion про українську військову літературу

13 липня 2018р, Новини. Департамент внутрішньої та інформаційної політики, Прес-служба ОДА

Сьогодні, 13 липня, у прес-клубі Галінфо відбулась панельна дискусія «Українська військова література в контексті ведення гібридної війни з РФ». Серед учасників – автори видань та підручників військово-патріотичної тематики.

«В умовах неоголошеної війни Росії проти України надзвичайно зріс інформаційний чин. У зв’язку з цим безперечно важливо протидіяти тій пропагандистській машині, яка на рівні урядових структур Росії цілеспрямовано щоденно впливає на те, щоб дискредитувати нашу державу, уряд, впливати на громадян. Важливо, щоб в цій щоденній боротьбі, наші українські інформаційні зусилля були спрямовані на те, щоб дати гідну відсіч цій гібридній війні», - зазначив директор видавництва «Світ» Ігор Мельник.

Серед засобів боротьби в інформаційній війні – видання та підручники військово-патріотичної тематики. Одним з таких видань є книга «Прагнення волі» авторства отця Ореста-Романа Сала. Це спогади капелана про події під час служіння військовим на Сході.

«Зустрітися з капеланством в умовах війни - це було зовсім по-іншому, аніж у мирний час. Першим моїм служінням було служіння для поранених бійців. У молодих хлопців було дуже багато питань і це були складні запитання. Вражав дух цих бійців. Адже зустрівшись із тою «машиною» Російської Федерації, яка мала під собою дуже великі засоби, в тому числі інформаційні і воєнні, ця машина надламалася на дусі тих бійців, які фактично були юнаками, на їх звитязі. Спочатку я думав, що описую свої спогади , але насправді - я описав їхні звитяги», - поділився отець Орест-Роман Сало.

Як зазначив під час дискусії автор підручників військово-патріотичної тематики, сотник самооборони, співавтор книги «Захисники України» Сергій Хараху важливою є зміна парадигми виховної роботи у питаннях військо-патріотичного виховання. Також він додав, що саме гідний приклад героя зможе змінювати свідомість людей.

«Ідея була в тому, щоб зобразити героїв різних родів військ. Це - десантник, танкіст, піхотинець. Я розробив це для того, щоб показувати в школах тих героїв, які зробили героїчний вчинок, були поранені і знову повернулися служити. Я побудував цю позитивну концепцію, оскільки для молоді потрібні позитивні приклади, щоб вони бачили, що можна служити, робити героїчні вчинки і продовжувати дальше боротися, адже війна не закінчена. Ці герої – це наше покоління, і ця страшна війна – наша. Віра в Україну, в Бога, традиції своїх героїв, вона міняє людей. Своєю працею хочу це перенести і посіяти зерна патріотизму серед своїх вихованців»,-  наголосив Сергій Хараху.    

Анонси
Ключові слова

Відео

Інформація про черги на кордоні Інформує ДФС

 


Інформація про підрозділи митного оформлення
Інформує ДФС


МІЖНАРОДНА СПІВПРАЦЯМи в Twitter

Ми у Facebook

АКТУАЛЬНА ІНФОРМАЦІЯ