На Львівщині презентують відреставровану ікону “Богородиця з дитям”

5 Червня 2018р, Новини. Прес-служба ОДА

7 червня о 15:00 год у залах НМЛ ім. А. Шептицького відбудеться презентація відреставрованої ікони “Богородиця з дитям” (1635) авторства Миколи Петрахновича-Мороховського, присвячена пам'яті відомого українського реставратора, педагога, художника–Володимира Мокрія (1947–2018).

Ікона “Богородиця з дитям” (1635) авторства Миколи Петрахновича-Мороховського створена на замовлення Львівського Ставропігійського братства для Успенської церкви.

Внаслідок пошкоджень, які виникли через атмосферні впливи, твір перемалювали в олійній техніці. На думку В.І. Свєнціцької, це сталось у другій половині ХІХ ст, про що є відповідний запис в науково-інвентарному описі пам'ятки.

У 1920-х рр. задля кращого збереження твору виготовили скляний кіот. У вересні 1965 р, з метою проведення реставрації, церковна громада передала ікону, у заміну на її копію, до Львівського музею українського мистецтва (тодішня назва Національного музею у Львові імені Андрея Шептицького). 

Ікона “Богородиця з дитям” – важлива пам’ятка в історії українського мистецтва. Їй належить особливе місце у спадщині львівського середньовічного малярства, передусім як твір Миколи Петрахновича-Мороховського.

Реставрація ікони “Богородиця з дитям”(1635) авторства Миколи Петрахновича-Мороховського стала останньою роботою в творчому та науковому доробку Володимира Мокрія.

Анонси
Ключові слова

Відео

Інформація про черги на кордоні Інформує ДФС

 


Інформація про підрозділи митного оформлення
Інформує ДФС


МІЖНАРОДНА СПІВПРАЦЯМи в Twitter

Ми у Facebook

АКТУАЛЬНА ІНФОРМАЦІЯ