На Львівщині визначили переможця кращого ескізного проекту пам’ятника героям ЗУНР та УГА

24 травня 2018р, Новини. Департамент з питань культури, національностей та релігій, Прес-служба ОДА

Сьогодні, 24 травня, відбулось засідання журі конкурсу на кращу ідею та ескізний проект пам’ятника героям ЗУНР та УГА у місті Львові. За підсумками засідання члени журі, серед чотирьох пропозицій, підтримали проект ідеї авторського колективу до складу якого входить народний художник України Любомир Медвідь, скульптор Василь Ярич та архітектори Володимир Лаврін та Анна Андреєва.

Проект пам’ятника є образним зображенням двох сил, які визріли у період ЗУНР – політичної і військової. Також знак державності – український герб зображений у вигляді полум’я.

Відтак в межах засідання члени журі висловили свої рекомендації щодо символіки та її зображення, які будуть надані переможцям для врахування у остаточному ескізі пам’ятника.

Серед членів журі – заступник голови Львівської ОДА Оксана Стоколос-Ворончук, перший заступник голови Львівської облради Андрій Білоус, директор департаменту з питань культури, національностей та релігій Львівської ОДА Мирослава Туркало, архітектор, член Львівської обласної організації Національної спілки архітекторів України Олександр Вензелович, генеральний директор Національного музею у Львові ім. А. Шептицького Ігор Кожан, голова оргкомітету з побудови пам’ятника Січовим Стрільцям Роман Мелех, науковий співробітник Інституту українознавства ім. І. Крип'якевича НАН України, кандидат історичних наук Микола Посівнич, заслужений архітектор України Микола Рибенчук, професор кафедри монументального живопису Львівської національної академії мистецтв, заслужений художник України Микола Шимчук та проректор з наукової роботи Львівської національної академії мистецтв, заслужений працівник культури України Роман Яців.

Нагадаємо, що пам’ятник героям ЗУНР та УГА у м. Львові планують встановити на ділянці на  перетині вул. Листопадового Чину і вул. Огієнка до 100-річчя створення Західно-української Народної Республіки.

Ключові слова:

ЗУНРпамятникУГА

Відео

Інформація про черги на кордоні Інформує ДФС

 


Інформація про підрозділи митного оформлення
Інформує ДФС


МІЖНАРОДНА СПІВПРАЦЯМи в Twitter

Ми у Facebook

АКТУАЛЬНА ІНФОРМАЦІЯ