На Львівщині презентують виставку Параски Плитки-Горицвіт

30 березня 2018р, Новини. Департамент з питань культури, національностей та релігій, Прес-служба ОДА

31 березня вперше в історії музеїв Івана Франка у Криворівні та Нагуєвичах відбудеться презентація другої частини виставки Параски Плитки-Горицвіт.

У межах програми -  екскурсія, розповіді про біографії та долі гуцулів у добу Франка та непросту епоху самобутньої гуцульської художниці Параски Плитки-Горицвіт.

Довідково:

Параска Степанівна Плитка-Горицвіт (Горицвіт — мистецький псевдонім)  - українська гуцульська художниця, фотограф, письменниця, казкарка, народний філософ. 

Народилася в сім'ї Штефана (Степана) Плитки, відомого у Косывському повіті коваля, людини освіченої, що знала кілька мов. Мати - Ганна, талановита ткаля та вишивальниця. Згодом сім'я перебралася до Криворівні. Параска закінчила лише чотири класи школи, однак завдяки батькові знала різні мови (зокрема, німецьку), тому під час Другої світової війни працювала перекладачем у сільській канцелярії.

Параска все життя вивчала і досліджувала Гуцульщину, залишивши по собі великий доробок про історію, культуру і духовність краю. Сусідка Василина Харук пригадує Параску як жінку, закохану у природу, яка зберігала і добре знала гуцульські звичаї, обряди, говірку, вважаючи, що мова - це найбільше багатство народу.

 

 

Ключові слова:

виставка
Анонси
Ключові слова

Відео

Інформація про черги на кордоні Інформує ДФС

 


Інформація про підрозділи митного оформлення
Інформує ДФС


МІЖНАРОДНА СПІВПРАЦЯМи в Twitter

Ми у Facebook

АКТУАЛЬНА ІНФОРМАЦІЯ