На Львівщині презентували унікальний мистецький проект «Портрети добровольців на війні»

16 січня 2018р, Новини. Департамент з питань культури, національностей та релігій, Прес-служба ОДА

Сьогодні, 16 січня, у Львівському Палаці Мистецтв, відбулось відкриття виставки живопису та графіки «Портрети добровольців на війні». На понад сотні портретах змальовані чоловіки та жінки – воїни-добровольці, борці за незалежність на Сході України.

Портрети героїв автор Сергій Пущенко створив перебуваючи на передовій. Митець поєднав жанр репортажу ти художнього мистецтва. Як і всі захисники, Сергій Пущенко воював, а в моменти затишшя створював спадок для нащадків – портрети побратимів-героїв.

«Я дуже щасливий тим, що на моєму життєвому шляху з’явилися мої друзі, побратими, добровольці, які за честь країни віддають навіть найдорожче – своє життя. Кожен під час війни повинен професійно виконувати свою справу – боротись за свою країну, генерувати людські здорові цінності і думати про майбутнє. Я, як художник, виконую свою місію. В цих роботах – не політика, а це моя боротьба за свою державу, націю, культуру, яку я продовжуватиму і в подальшому», - наголосив Сергій Пущенко.    

У доробку митця понад сотня полотен, які Сергій Пущенко створив з травня-2015 до квітня-2017 року. Портрети виконані олійними фарбами на полотні та графічними матеріалами на папері та картоні.

На зворотній стороні кожного полотна воїни-добровольці залишили написи – мотивації до життя та боротьби, побажання, заклики, автографи.

Виставка триватиме до 28 січня.

Унікальний мистецький проект «Портрети добровольців на війні» вже представили у Києві, Івано-Франківську, Тернополі.

Довідково

Сергій Пущенко народився на Дніпропетровщині. Родина була тим живильним середовищем, у якому сформувався світогляд митця, зросла громадянська і національна свідомість.

Закінчивши середню школу, юнак свідомо обирає мистецький шлях і здобуває освіту на живописно-педагогічному відділенні Дніпропетровського художнього училища. Після армії працює художником-оформлювачем у художньому комбінаті. Остаточно впевнившись у правильності свого професійного шляху, вступає до Українського поліграфічного інституту імені Івана Федорова у Львові. 

Творчий діапазон художника надзвичайно широкий: у його доробку серії жанрових живописних полотен, графіки, етюдів. Твори художника цікаві насамперед тим, що він не втомлюється постійно експериментувати в колористиці та пластиці. У його мистецькій колекції великий доробок портретів і шаржів, які відзначаються глибоким психологізмом та гостротою форм.

Неабияке враження справляє на любителів живопису серія полотен на козацьку тематику, яку автор назвав «Козацькому роду нема переводу». Саме у цій царині Сергій Пущенко здобув визнання як оригінальний баталіст, історик звичаїв і побуту козаків, тонкий знавець організації тогочасного бою. Таким чином історія запорізьких козаків стає основним лейтмотивом упродовж багатьох літ у творчості Сергія Пущенка.

Ключові слова:

АТОвиставка

Відео

Інформація про черги на кордоні Інформує ДФС

 


Інформація про підрозділи митного оформлення
Інформує ДФС


МІЖНАРОДНА СПІВПРАЦЯМи в Twitter

Ми у Facebook

АКТУАЛЬНА ІНФОРМАЦІЯ