Молодь Львівщини здійснила поїздку “Стежками лемків”

20 грудня 2017р, Новини. Департамент внутрішньої та інформаційної політики, Прес-служба ОДА

В межах заходів транскордонного співробітництва представники молоді Львівщини здійснили поїздку до місць національної пам’яті українців, що розташовані на території Польщі.

Делегація складалася з представників Львівської молодіжної громадської організації “Молода Лемківщина”,  нащадків переселенців лемків та українців Закерзоння, а також молоді, яка зацікавлена у збереженні української спадщини на етнічних територіях.

У межах поїздки учасники делегації відвідали пам’ятки української історії та культури, провели ряд зустрічей і громадських акцій у містах Сяноку, Горлицях та Криниці.

Зокрема, у місті Сяноку спільно з місцевими українськими активістами оглянули визначну колекцію давніх українських ікон, а також обмінялися досвідом у сфері збереження та відновлення пам’ятних знаків присвячених постатям періоду визвольних змагань.

У місті Горлицях відвідали “Культурний центр ім. Б.І. Антонича”, ознайомилися з експозицією присвяченою історії та сучасності лемків Польщі, домовились про подальші спільні заходи.

Разом з активістами організації “Об'єднання лемків Польщі” вшанували пам’ять видатного українського поета, вихідця з Лемківщини — Богдана Ігоря Антонича.

Взяли участь у літургії в місті Криниця. Вшанували пам'ять українців, переселених під час акції “Вісла” (1947 рік) покладанням квітів та запаленням лампадок.

Також учасники поїздки вшанували пам'ять видатного українського художника-примітивіста лемківського походження — Никифора Дровняка. У місці Криниця відвідали могилу митця, де урочисто поклали квіти; ознайомились із життєвим та творчим шляхом всесвітньо знаного українця.

Відео

Інформація про черги на кордоні Інформує ДФС

 


Інформація про підрозділи митного оформлення
Інформує ДФС


МІЖНАРОДНА СПІВПРАЦЯМи в Twitter

Ми у Facebook

АКТУАЛЬНА ІНФОРМАЦІЯ