На Львівщині вшанували героїв Листопадового Чину

1 листопада 2017р, Новини. Департамент з питань культури, національностей та релігій, Прес-служба ОДА

У cереду, 1 листопада, з нагоди відзначення 99-ї річниці утворення Західноукраїнської Народної  Республіки біля Меморіалу Українських Січових Стрільців на Янівському кладовищі відбулось урочисте віче, під час якого вшанували борців за волю України.

Представники влади, студентство і громадськість міста поклали квіти до Меморіалу УГА та УСС, опісля священнослужителі відслужили поминальну панахиду за всіма, хто віддав життя у боротьбі за незалежність України.

Під час віче голова Львівської облдержадміністрації Олег Синютка звернувся до присутніх і наголосив, що ця історична подія відкрила шлях до спільної боротьби за соборну і незалежну державу і є символом незламності українського народу.

“Як 99 років тому було достатньо молодих людей, справжніх патріотів,які прагнули створити вільну незалежну українську державу, так і сьогодні в нас вистачає людей патріотично налаштованих. Студенти, серед вас є ті люди, які не обтяжені пропагандою, радянським минулим і  ви не поведетися на популістів, ви молоді у ваших руках і сила, і воля”, - зазначив Олег Синютка.

Нагадаємо,сьогодні також представники влади разом з громадськістю вшанували героїв Листопадового Чину на Личаківському кладовищі. Зокрема, урочисто поклали квіти до Меморіалу воїнам УГА.

Довідково:

Листопадовий чин (також Листопадова революція, Листопадовий переворот, Листопадовий зрив, Першолистопадове повстання) — українське повстання, організоване в ніч з 31 жовтня на 1 листопада 1918 року Українською Національною Радою силами Українських січових стрільців в Королівстві Галичини і Волині, коронній землі Австро-Угорської імперії з метою встановлення влади Української Держави (названої згодом «Західноукраїнська Народна Республіка») на землях, на які вона обґрунтовано претендувала. 

Ключові слова:

вшануванняЗУНРрічниця
Анонси
Ключові слова

Відео

Інформація про черги на кордоні Інформує ДФС

 


Інформація про підрозділи митного оформлення
Інформує ДФС


МІЖНАРОДНА СПІВПРАЦЯМи в Twitter

Ми у Facebook

АКТУАЛЬНА ІНФОРМАЦІЯ