На Львівщині вшанували пам'ять жертв операції «Захід»

21 жовтня 2017р, Новини. Департамент внутрішньої та інформаційної політики, Прес-служба ОДА

Сьогодні, 21 жовтня,  відбулися урочистості із вшанування пам’яті українців, яких примусово виселили на каторжні роботи у Сибір. Біля пам’ятника Жертвам комуністичних злочинів, що на пл. Шашкевича, урочисто поклали квіти та відслужили екуменічну панахиду.

«Нам важлива пам'ять про тих, яких вигнали з їхніх домівок. Втрата дому – це втрата свободи. Радянська влада завжди намагалась знищити тих, які мали власну думку, які хотіли будувати свою Україну - щасливу і заможну. Ми мусимо пам’ятати про ті події, щоб вони не повторились», - зазначила під час поминальних заходів заступник голови Львівської ОДА Оксана Стоколос-Ворончук.

«Мені добре запам’ятався той день. 21 жовтня 1947 року. Мені було 14 років. Нас везли товарними вагонами два тижні. Поїзд був завдовжки в 90 вагонів. Немовлята в пелюшках, старі та молоді, хворі і здорові. Нас чекала гірка доля. Але після всього пережитого я хочу попросити сучасну молодь: навчайтеся, дізнавайтеся про ті страшні часи, щоб жоден ворог не зміг з вами зробити того самого», - закликала очевидиця тих подій Катерина Пелехата.

Окрім того, в усіх храмах Львівщини відслужили поминальні Богослужіння за жертвами операції «Захід».

Довідково:

Операція «Захід» – примусове виселення населення із Західної України, проведене 21 жовтня 1947року. Головним завданням операції було послабити український визвольний рух. 

Протягом доби виселили 26 644 родини, загалом 76 192 особи. Такими були дані офіційних звітів МДБ. А в документах українського підпілля фігурувала цифра 150 тис. вивезених осіб.

Вони виконували каторжні роботи в копальнях і колгоспах Сибіру.

Відео

Інформація про черги на кордоні Інформує ДФС

 


Інформація про підрозділи митного оформлення
Інформує ДФС


МІЖНАРОДНА СПІВПРАЦЯ

Ми в Twitter

Ми у Facebook

АКТУАЛЬНА ІНФОРМАЦІЯ