До 151 річниці з дня народження Михайла Грушевського відбудеться виставка “Журавлі пам'яті Холмського краю”

26 вересня 2017р, Новини. Департамент з питань культури, національностей та релігій, Прес-служба ОДА

Цьогоріч відзначення дня народження Михайла Грушевського відбувається з акцентом та згадками про депортаційну акцію “Вісла”.

70 років тому акція “Вісла” змінила життя тисяч українців, котрі жили на Закерзонні, зокрема, Холмщині — Малій Батьківщині вченого історика, будівничого нації Михайла Грушевського.

До цих трагічних подій у музеї побудована виставка “Я ніколи не забуду про  потреби Холмського народу...” Михайло Грушевський  і Холмщина, на якій представлено матеріали, що висвітлюють історію Холмщини, розповідають про звичаї та побут її мешканців, про історію та культуру краю, причини та обставини страшної депортації 1944-1947 рр.

Ці матеріли складають окрему фондову групу “Холмщина”, сформовану зі збережених родинних реліквій і переданих у дар музеєві членами суспільно-культурного товариства “Холщина”.

Зокрема, окремим розділом виставки представлено матеріали, подаровані родиною Демчуків, члени якої пережили акцію “Вісла” та зберегли для нащадків особисті, дорогі автентичні речі кількох поколінь  роду а, отже, своїм життям писали історію своєї малої Батьківщини - Холмщини.

Про проведення акції “Вісла” та її наслідки у своїх доповідях розкажуть: голова Українського Товариства (м.Люблін, Польща), історик доктор Григорій Купріянович та голова Об'єднання товариств депортованих українців «Закерзоння» Володимир Середа. Також прозвучать спогади учасників акції “Вісла”.

 У художній частині заходу відбудуться виступи: театральної групи української молоді Люблина «Дивослово» (Польща) із виставою «Дорога на захід» (до 70-річчя акції «Вісла»), Українського дитячого ансамблю «Люблинська веселка» (Польща), Богдана Пастуха із  уривком з авторської літературно-музичної інтермедії (моновистави) “Світлом душу освяти...” та хору суспільно-культурного товариства “Холмщина”.

 Під час урочистостей можна буде ознайомитися з виданнями музею.

Ключові слова:

виставкакультура

Відео

Інформація про черги на кордоні Інформує ДФС

 


Інформація про підрозділи митного оформлення
Інформує ДФС


МІЖНАРОДНА СПІВПРАЦЯМи в Twitter

Ми у Facebook

АКТУАЛЬНА ІНФОРМАЦІЯ