На Львівщині святкують 400-ліття Василіянського Чину святого Йосафата

14 вересня 2017р, Новини. Департамент з питань культури, національностей та релігій, Прес-служба ОДА

Сьогодні, 14 вересня, у приміщенні Будинку вчених урочисто розпочалась Міжнародна наукова конференція Чин святого Василія Великого – історія, сьогодення, перспективи”. Захід присвячений 400-літньому ювілею з дня заснування Василіянського чину святого Йосафата.

Участь у відкритті конференції взяли Глава УГКЦ Блаженніший Святослав, головний настоятель чину о. Протоархимандрит Генезій Віомар з Риму, духовенство, представники влади,  провідні дослідники із Польщі, Канади, Італії, Литви, Бразилії, США.

Із вітальним словом до присутніх звернувся Глава УГКЦ Блаженніший Святослав. Верховний архієпископ наголосив, що конференція повинна передусім об’єднати усіх дослідників, щоби вивчаючи історію церкви кожен почерпнув для себе вартісні істини.

Також привітав учасників конференції голова Львівської обласної держадміністрації Олег Синютка.

“Це дуже відповідально жити в час, коли є можливість заглянути як мінімум на 400 років назад і подивитися, звідки є витоки нашого коріння і, напевно, ще більш важливо заглянути глибше і дослідити те, що є незнане сьогодні для сучасників. Я хотів би передусім подякувати за те, що ця конференція передусім відбувається у нас, на Львівщині і незважаючи на те, що наша церква ніколи не була галицькою, вона завжди була українською, частинкою вселенської церкви. Я направду тішуся, що саме тут ми маємо з точки зору нашої держави твердиню українського духу. Наша  держава є сильна своєю вірою і правдою, я переконаний, що наш народ  і церква завжди буде у нас вдома, на українській землі”, - зазначив очільник області.

Конференція відбуватиметься у п’яти сесіях, під час яких провідні науковці розмірковуватимуть над головними аспектами генези Василіянського Чину, діяльністю священномученика Йосафата Кунцевича, суспільним значенням видань василіанського монастиря.

Зазначимо, Міжнародна наукова конференція триватиме до 17 вересня. Детальніше із програмою можна ознайомитись за посиланням.

Анонси
Ключові слова

Відео

Інформація про черги на кордоні Інформує ДФС

 


Інформація про підрозділи митного оформлення
Інформує ДФС


МІЖНАРОДНА СПІВПРАЦЯ

Ми в Twitter

Ми у Facebook

АКТУАЛЬНА ІНФОРМАЦІЯ