Традиції та інновації у фермерстві - заступник Міністра аграрної політики відвідала сімейну ферму на Стрийщині (+відео)

23 серпня 2017р, Новини. Департамент агропромислового розвитку, Прес-служба ОДА

23 серпня, заступник Міністра аграрної політики та продовольства України Олена Ковальова відвідала сімейну ферму у селі Угерсько на Стрийщині. Фермерське господарство «МУККО» є сімейною справою родини Кміть та об’єднує козячу, коров’ячу ферми, молокопереробний завод та сучасну сироварню. Почесна гостя скуштувала продукцію і відзначила не лише відмінний смак сирів, але й успішний розвиток фермерського господарства.

Власну справу родина Кміть започаткувала понад 2 роки назад. Щоб виготовляти якісну продукцію за європейськими технологіями, власники господарства пройшли навчання із сироваріння в Голландії. За цей час поголів’я кіз зросло до 600 голів, 350 з яких – дійні.

Кози на підприємстві - чіповані, спеціальний пристрій прораховує щоденну кількість молока від кожної кози.  Відтак щодня дохід ферми становить 700 літрів козячого молока. Окрім цього, процеси доїння - автоматизовані, що дозволяє родині виготовляти екологічно чисту продукцію.

Як розповів співвласник господарства Назар Кміть першочерговим для фермерів є якість і користь виготовленої продукції.  

«З нашого молока ми не забираємо ні білки, ні жири. Тобто ми все залишаємо в молоці. Сир є корисним для людини, що козячий, що коров’ячий. Для прикладу, якщо брати козячий сир, то 90 % жирів засвоюється в організмі людини. Тобто це корисно, як для дітей, так і для жінок », - розповів Назар Кміть.

Плани у господарників – амбіційні. Сподіваються у найближчому майбутньому стати найбільшою в Європі козячою фермою.

Продуктивність та ефективність після оглядин господарства відзначила і заступник Міністра аграрної політики та продовольства України Олена Ковальова.

«Це яскравий приклад того, як небайдужі люди знайшли свою нішу і можливість виробляти високоякісну продукцію, маючи власну базу, бажання працювати, високі технології, і власне це те виробництво і за духом і за технологіями, яке відповідає європейському виробництву. До речі, Львівщина в багатьох випадках є піонером, вона застосовує всі можливі інноваційні технології, підходи до розвитку, і власне найбільше і до сімейного фермерського господарства, і до кооперації, до кластерів. Тут можна тільки повчитися», - зазначила Олена Ковальова.

Загалом на Львівщині є близько 700 фермерських господарств. Як зазначила директор департаменту агропромислового розвитку Львівської ОДА Наталія Хмиз саме фермерські господарства є категорією виробників на яку опирається Львівщина.

«Сільське господарство стало не просто успішним, воно взяло локомотив економіки України в цілому. На Львівщині це відображається в промисловості, зокрема в харчопереробній, а також виробництві сільськогосподарської продукції. І дуже важливо сьогодні зрозуміти цю категорію виробників, підтримати, допомогти і дати цю продукцію найближче до споживача», - розповіла Наталія Хмиз.

 

Анонси
Ключові слова

Відео

Інформація про черги на кордоні Інформує ДФС

 


Інформація про підрозділи митного оформлення
Інформує ДФС


МІЖНАРОДНА СПІВПРАЦЯМи в Twitter

Ми у Facebook

АКТУАЛЬНА ІНФОРМАЦІЯ