На Львівщині відкрили меморіальну таблицю Івану Гелю

17 липня 2017р, Новини. Департамент з питань культури, національностей та релігій, Прес-служба ОДА

Сьогодні, 17 липня, на Львівщині вшанували пам'ять видатного українського правозахисника, політв’язня, борця за легалізацію УГКЦ та свободу України – Івана Геля. Урочистості присвятили 80-річчю від дня його народження.

З цієї нагоди на будинку № 16 на вулиці Кастелівка, де свого часу жив видатний українець, урочисто відкрили меморіальну таблицю. У заході взяли участь представники духовенства, влади, громадськості, а також рідні та близькі письменника.

«Я би хотів, щоб в цьому місці, де мешкав великий українець Іван Гель, кожен з нас подумав, що з нами був чоловік зі стержнем, чоловік який знав що є правда, а що є кривда, який не для красного слівця, а за своїми переконаннями, знав і твердив, що Україна і українська віра понад усе. Гордимося, пишаємося, а головне пам’ятаємо, що внесок кожного важливий, щоб так, як великий українець Іван Гель, свідчити про себе своїм життям», - наголосив під час відкриття таблиці Олег Синютка, голова Львівської обласної державної адміністрації.

В межах відзначення заходів пам’яті на Личаківському кладовищі поклали квіти біля могили Івана Геля та відслужили чин панахиди. Також в пам'ять про великого українця на Львівщині експонується фотодокументальна  виставка «Іван Гель: мій народ нездоланний!». Світлини зможе переглянути кожен охочий упродовж двох тижнів у парку на Валах.

Ключові слова:

відкриттявшанування

Відео

Інформація про черги на кордоні Інформує ДФС

 


Інформація про підрозділи митного оформлення
Інформує ДФС


МІЖНАРОДНА СПІВПРАЦЯ

Ми в Twitter

Ми у Facebook

АКТУАЛЬНА ІНФОРМАЦІЯ