В ЛОДА відбудеться тест-драйв для проектів громадських організацій
2 березня 2017
У четвер, 9 березня, у Львівській облдержадміністрації відбудеться тест-драйв ідей проектів громадських організацій, які хочуть подати свої пропозиції на конкурс проектів.
Про це повідомили у департаменті внутрішньої та інформаційної політики Львівської ОДА.
У тест-драйві візьмуть участь експерти з комунікацій, проектного менеджменту, фандрайзингу, маркетингу та залучення громади. Вони допоможуть громадським активістам якісно підготувати проект на конкурс, нададуть рекомендації щодо покращення результатів проекту, поширення інформації і залучення більшої кількості учасників. Це також добра можливість для представників ІГС перевірити, як сприймається їх ідея та потренуватись в публічній презентації свого проекту.
Тест-драйв - це можливість для громадських організації апропобувати та покращити проектну заявку, яку готують до подачі на конкурс проектів від департаменту внутрішньої та інформаційної політики Львівської обласної державної адміністрації.
Захід організовує Західноукраїнське представництво Міжнародного фонду "Відродження", а також департамент внутрішньої та інформаційної політики облдержадміністрації.
Заповнити анкету https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSfBBLEjGokKiHh_mjoV_BeF7Nki_AnGH8CiuLdol-knz3d8VQ/viewform?c=0&w=1 необхідно до 12:00 год вівторка, 7 березня.
Про час і місце тест-драйву буде повідомлено додатково.
Десять народних домів області отримають фінансову підтримку у понад півмільйона гривень
18 квітня 2018
З метою виокремлення та нагородження найкращих народних домів області, надання їм фінансового ресурсу на розвиток, в області відбувся конкурс «Топ 10 народних домів».
Фінансовий ресурс на реалізацію конкурсу, передбачений у напрямку Програми, складає у 2018 році 600 тис грн. Розмір фінансового ресурсу на один народний дім у 2018 році становить 60 тис грн.
На конкурс було подано понад 70 заявок.
«Нашою метою є перетворення пострадянських будинків культури на оновлені народні доми з сучасним інтер’єром, обладнанням та інтерактивним наповненням. Я переконана, що саме завдяки таким конкурсам та активній комунікації поступово відновляться та оживуть народні доми, що в подальшому розширять комплекс просвітницьких та культурно-мистецьких проектів», - наголосила директор департаменту з питань культури, національностей та релігій облдержадміністрації Мирслава Туркало.
Переможці конкурсу «ТОП-10 народних домів»:
Городоцький район с. Братковичі
Дрогобицький район смт. Підбуж
Жовківський район смт. Куликів
Золочівський район с. Княже
Миколаївський район с. Рудники
Мостиський район с. Малі Мокряни
Самбірський район с. Ралівка
Сокальський район с. Тартаків
Старосамбірський район с. Головецько
Турківський район с. Верхнє
У Львівській ОДА шукають кадри
17 квітня 2018
Департамент дорожнього господарства, транспорту та зв’язку Львівської обласної державної адміністрації оголошує конкурс на заміщення вакантної посади:
головного спеціаліста відділу інвестиційної та кошторисної діяльності управління дорожнього господарства;
Кваліфікаційні вимоги:
- бакалавра, молодшого бакалавра;
- досвід роботи не обов’язковий;
- вільне володіння державною мовою.
Для участі в конкурсі слід подати такі документи:
Копія паспорта громадянина України.
Письмову заяву на участь у конкурсі із зазначенням основних мотивів до зайняття посади державної служби до якої додається резюме у довільній формі.
Письмову заяву, в якій повідомляє про те, що до неї не застосовуються заборони, визначені частиною третьою або четвертою статті 1 Закону України “Про очищення влади”, та надає згоду на проходження перевірки та оприлюднення відомостей стосовно неї відповідно до зазначеного Закону
Копію (копії) документа (документів) про освіту.
Оригінал посвідчення атестації щодо вільного володіння державною мовою.
Заповнена особова картка встановленого зразка.
Декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2017 рік (подається в порядку, передбаченому Законом України «Про запобігання корупції»).
Документи приймаються за адресою: м. Львів, вул. Винниченка, 18, каб.455 до 17:45 год. 2 травня 2018 року. Контактний тел: 2999-367
Детальнішу інформацію можна дізнатися за посиланням.
Школи Львівщини запрошують долучитися до конкурсу екологічно-дружніх вчинків «Кліматичні Краплі»
17 квітня 2018
ТОВ «КТ-Енергія» проводить конкурс екологічно-дружніх вчинків серед шкіл, учнів та учителів із використанням мобільного додатку «Кліматичні Краплі». Для участі у конкурсі школам потрібно зареєструвалися за посиланням до 30 квітня включно.
Умови конкурсу та визначення переможців: Школи змагатимуться у генерації Кліматичних крапель. Переможцями буде обрано 4 школи, що наберуть найбільшу кількість Кліматичних крапель у розрахунку на одного учня, здійснюючи еко-вчинки.
Кліматичні краплі нараховуються за такими коефіцієнтами:
- висаджування дерев – 45 Крапель за кожне дерево;
- роздільний збір відходів (краплі нараховуються за здачу згаданих відходів на переробку) – 1.8 Крапель за кілограм макулатури, 0.2 Краплі за кілограм скла, 1.6 Крапель за кілограм пластику, 0.5 Крапель за кілограм зібраних батарейок;
- компостування харчових відходів – 0.5 Крапель за кілограм органічних відходів, що йдуть на компостування;
- енергозбереження – 1.2 Краплі за кВт год. збереженої електроенергії.
Школи, що зареєструвалися, можуть здійснювати еко-вчинки та генерувати краплі з моменту реєстрації.
Після реєстрації для участі в конкурсі необхідно встановити мобільний додаток і створити новий обліковий запис для школи, обравши роль «Джерело». Паралельно потрібно сприяти встановленню додатка учнями, які будуть брати участь в проекті, здійснюючи еко-вчинки. Встановлення додатку варто поєднувати із навчанням з питань зміни клімату.
Школи самостійно визначають організації, які приймають відходи на переробку.
Термін проведення конкурсу: 1 квітня – 28 вересня.
Навчання із змін клімату:
Учасники конкурсу мають проводити навчальні заняття на тематику зміни клімату та індивідуальних та колективних вчинків щодо скорочення викидів парникових газів та адаптації до зміни клімату (як правило, протягом 2 тижнів з моменту реєстрації). Навчальні матеріали доступні за посиланням.
Звітність: Школи мають вести облік зібраних і переданих на переробку відходів (в кг) та висаджених дерев (в шт.), здійснювати відповідну фото та відео фіксацію. Форма звітності про здійснені екологічні вчинки буде надана усім зареєстрованим школам. Проміжна звітність щодо здійснених учасниками конкурсу еко-вчинків буде подаватися організаторам 30.04.2018, 25.05.2018, 14.09.2018 та 28.09.2018. За результатами звітності буде оприлюднюватися рейтинг шкіл-учасниць. Також учасники конкурсу мають розміщувати звіти, фото та відеоматеріали на сторінці у мережі Facebook.
Окрім загальної звітності, школи будуть вести внутрішню звітність для подальшого розподілу Кліматичних капель між учнями. Як правило, розподіл Кліматичних крапель між учнями (за ланцюжком школа-клас-учень) буде відбуватися протягом 1 тижня після кожного отримання крапель школами; при цьому має бути розподілено не менше 65 % крапель, отриманих школами.
Школи мають також інформувати організаторів про проведене навчання з питань зміни клімату.
Відзначення переможців: 3 учні 5-11 класів з кожної з чотирьох шкіл-переможців відвідають конференцію з питань змін клімату в Польщі у грудні 2018 року, де представлять результати діяльності школи із здійснення еко-вчинків. Презентації заплановані на День молоді конференції, що має відбутись 6 грудня 2018 року.
Обрані вчителі шкіл-переможців отримають всебічну підтримку для подання заявки на конкурс Кращий Вчитель світу (www.globalteacherprize.org) з призовим фондом в 1 мільйон доларів. Мінімум один такий вчитель відвідає кліматичну конференцію в Польщі.
Процес відбору учнів та вчителів буде здійснюватися із врахуванням думки представників школи, міської влади та представників ТОВ «КТ-Енергія».
Керівників перинатального центру та психіатричної лікарні обиратимуть 25 квітня
16 квітня 2018
Сьогодні, 16 квітня, конкурсна комісія вирішила продовжити роботу 25 квітня, на якій обиратимуть генерального директора КЗ ЛОР «Львівська обласна клінічна психіатрична лікарня».
Як відомо, на цю посаду претендують двоє осіб: Олександр Губар та Богдан Чечотка.
Засідання комісії з обрання генерального директора КЗ ЛОР «Львівський обласний клінічний перинатальний центр» теж відбудеться 25 квітня. На керівну посаду цього закладу претендує троє осіб. Зокрема, Ірина Біль, Дзвенислава Москв`як-Лесняк та Марія Малачинська.
Окрім того, на посаду керівника КЗ ЛОР «Львівський обласний госпіталь ветеранів війни та репресованих імені Юрія Липи» оголосять новий конкурс.
На посаду директора Львівського госпіталю ветеранів війни подалося найбільше кандидатів – а саме п’ятеро, це Колачинський Микола Іванович, Голдун Андрій Богданович, Сав’юк Андрій Петрович, Касян Сергій Васильович, Прикупенко Максим Васильович.
За їх кандидатури не було достатньої кількості голосів членів комісії, відтак жоден з них не переміг.
Для учнів, студентів та викладачів оголосили конкурс наукових і мистецьких робіт про Голодомор
16 квітня 2018
Учні 5-11 класів, студенти, аспіранти та молоді вчені, вчителі та викладачі закладів освіти запрошуються до участі у ІІІ Міжнародному міждисциплінарному конкурсі наукових і мистецьких робіт імені Володимира Маняка і Лідії Коваленко.
Спеціальна тема конкурсу у 2018 році – «Голодомор 1932-1933 рр. – геноцид українського народу: історія/пам'ять родини – історія/пам'ять країни».
Конкурс проводиться у трьох номінаціях:
- кращі дослідницькі та мистецькі роботи учнів закладів загальної середньої освіти, з підномінаціями «Кращі роботи учнів 5-8 класів», «Кращі роботи учнів 9-11 класів»;
- кращі методичні розробки уроку/лекції та мистецькі роботи вчителів закладів загальної середньої освіти/викладачів закладів вищої освіти;
- кращі наукові та мистецькі роботи студентів, аспірантів, науковців (до 35 років).
На конкурс приймаються лише оригінальні, виконані самостійно або колективно (не більше одного співавтора), раніше неопубліковані/неоприлюднені дослідницькі та мистецькі роботи.
Прийом робіт триває до 10 вересня 2018 року.
Оголошення результатів – до 10 листопада 2018 року.
Нагородження переможців – останній тиждень листопада 2018 року.
За підсумком оцінок журі, переможці отримають грошові винагороди: за 1 місце – 5 тисяч гривень, 2 місце – 3 тисячі та 3 місце – 2 тисячі. Також у кожній з номінацій журі відзначить ще 10 робіт, автори яких отримають по 1 тисячі гривень.
Детальніше про умови участі, а також порядок проведення конкурсу можна дізнатися за посиланням.
Довідково:
Конкурс започатковано у 2016 році з пошаною і в пам’ять про подружжя українських літераторів Лідії Коваленко (1936-1993) і Володимира Маняка (1934-1992), які цілком присвятили себе реалізації масштабного проекту збирання усних свідчень та розгортанню дослідів з історії Великого голоду 1932-1933 рр.
Організатором конкурсу виступає ГО «Український науково-дослідний та освітній центр вивчення Голодомору» (HREC in Ukraine) за підтримки і сприяння Міністерства освіти і науки України, Інституту історії України НАН України, Науково-освітнього консорціуму з вивчення Голодомору (HREC) при Канадському інституті українських студій Альбертського університету.
На Львівщині відбувся відкритий захист конкурсних пропозицій у галузі сімейної політики
13 квітня 2018
Сьогодні, 13 квітня, відбувся відкритий захист проектів у галузі сімейної політики, розроблених інститутами громадянського суспільства.
На конкурс проектів у галузі сімейної політики, розроблених інститутами громадянського суспільства, для реалізації яких надається фінансова підтримка у 2018 році, що проводився департаментом соціального захисту населення ОДА, подано 22 конкурсних пропозиції від 13 громадських організацій.
До відкритого захисту рішенням конкурсної комісії допущено 20 конкурсних пропозицій.
Не допущено до відкритого захисту 2 конкурсних пропозиції (через недотримання вимог до конкурсної пропозиції, зазначених у Постанові Кабінету Міністрів України від 12.10.2011 №1049 «Про затвердження Порядку проведення конкурсу з визначення програм (проектів, заходів), розроблених інститутами громадянського суспільства, для виконання (реалізації) яких надається фінансова підтримка» (зі змінами), а саме відповідно до п.8 Порядку: програма (проект, захід), зазначені у конкурсній пропозиції, не відповідають обласному рівню виконання (реалізації).
Результати конкурсу будуть оприлюднені 16 квітня 2018 року.
Зазначимо, що на підтримку проектів у галузі сімейної політики обласним бюджетом передбачено 150 тис. грн.
Продовжується конкурс інвестиційних проектів для представників малого бізнесу
12 квітня 2018
Департамент економічної політики Львівської облдержадміністрації у межах реалізації Програми підвищення конкурентоспроможності Львівської області розпочинає конкурс інвестиційних проектів. Він триватиме до 21 квітня 2018 року.
Відповідно до Програми суб’єктам підприємницької діяльності, представникам малого бізнесу, які відповідають вимогам Господарського Кодексу, з обласного бюджету відшкодовуватимуть частину відсоткової ставки за кредитами, отриманими в банках, що уклали генеральні угоди про співробітництво з департаментом економічної політики ЛОДА.
Як інформують у департаменті економічної політики ЛОДА, претенденти на отримання відшкодування частини відсоткової ставки за кредитами повинні відповідати таким вимогам:
- здійснювати господарську діяльність неперервно не менше 24 місяців;
- здійснювати діяльність у межах тих видів діяльності згідно з КВЕД 2010, що підпадають під перелік усіх груп Розділу 16 "Оброблення деревини та виготовлення виробів з деревини та корка, крім меблів; виготовлення виробів із соломки та рослинних матеріалів для плетіння", Розділу 31 Групи 31.0 "Виробництво меблів" (крім класу 31.03 "Виробництво матраців") та усіх груп Розділу 10 "Виробництво харчових продуктів".
Для участі у конкурсі суб’єктам малого підприємництва необхідно подати інвестиційні проекти з такими розділами:
- вид діяльності, виробничі можливості, кадровий потенціал, фінансово-господарська стійкість;
- конкретний напрямок використання кредитних коштів;
- очікуваний приріст виробництва і реалізації продукції (товарів) у результаті реалізації проекту;
- очікуване зниження собівартості виробництва і продукції у результаті реалізації проекту;
- очікувані нові ринки збуту продукції за межами області і країни.
Загальний обсяг інвестиційного проекту не повинен перевищувати 15 сторінок.
Зазначені документи учасникам конкурсу необхідно подати в департамент економічної політики обласної державної адміністрації з 21 березня по 21 квітня 2018 року за адресою: м. Львів, вул. Винниченка, 18, каб. 425.
Зазначимо, департамент економічної політики ЛОДА співпрацює з такими банками у межах Програми: ПАТ АКБ «Львів», ПАТ «Кредобанк», ПАТ «Ощадбанк», ПАТ «Міжнародний інвестиційний банк» ПАТ «ОКСІ банк», ПАТ «ОТП Банк», АТ «ПІРЕУС банк МКБ», ПАТ АБ «Укргазбанк», ПАТ «Ідея банк», ПАТ КБ «Приватбанк», Церковна кредитна спілка «Анісія», кредитна спілка «Вигода», кредитна спілка «Бойківщина».
Максимальна сума кредиту, яку надаватимуть у банках суб’єктам підприємницької діяльності, становить 750 тис грн терміном на три роки. Розмір часткового відшкодування відсоткової ставки складає 14 % річних.
Детальні умови участі у конкурсні визначені в положеннях Програми, яка розміщена на офіційній інтернет-сторінці Львівської обласної ради.
Детальну інформацію також можна отримати за телефонами: 2-999-279.
Триває конкурс інвестиційних проектів для учасників АТО
12 квітня 2018
Департамент економічної політики Львівської облдержадміністрації у межах реалізації Програми підвищення конкурентоспроможності Львівської області задля підтримки підприємницької ініціативи учасників АТО інформує про продовження конкурсу інвестиційних проектів до 21 квітня 2018 року.
Підприємці-учасники АТО зможуть отримати з обласного бюджету відшкодовування частини відсоткової ставки за кредитами, отриманими у банках та кредитних спілках, які уклали генеральні угоди про співробітництво з департаментом економічної політики ЛОДА.
Претенденти на отримання відшкодування частини відсоткової ставки за кредитами повинні відповідати таким вимогам:
- мати статус учасника АТО;
- мати офіційну прописку на території Львівської області;
- створити бізнес-план (інвестиційний проект);
- взяти участь у навчанні у межах проекту міжнародного фонду «Відродження», «Новий відлік» або покласти на свій банківський рахунок 20% від очікуваної суми кредиту.
Для участі у конкурсі необхідно подати інвестиційні проекти з такими розділами:
- вид діяльності, наявні чи потенційні виробничі можливості, наявний чи потенційний кадровий склад;
- конкретний напрямок використання кредитних коштів;
- очікуваний фінансово-економічний ефект від реалізації проекту;
- очікувані ринки збуту продукції та послуг.
Загальний обсяг інвестиційного проекту не повинен перевищувати 15 сторінок.
Зазначені документи учасникам конкурсу необхідно подати в департамент економічної політики обласної державної адміністрації з 21 березня по 21 квітня 2018 року за адресою: м. Львів, вул. Винниченка, 18, каб. 425.
Зазначимо, департамент економічної політики політики ЛОДА співпрацює з такими банками та кредитними спілками: ПАТ АКБ «Львів», ПАТ «Кредобанк», ПАТ «Ощадбанк», ПАТ «ОКСІ банк», ПАТ «ОТП Банк», АТ «ПІРЕУС банк МКБ», ПАТ АБ «Укргазбанк», ПАТ КБ «Приватбанк», Церковна кредитна спілка «Анісія», кредитна спілка «Вигода», кредитна спілка «Бойківщина».
Максимальна сума кредиту – 300 тис грн терміном на 3 роки. Розмір часткового відшкодування відсоткової ставки складає 14 % річних.
Детальні умови участі у конкурсні визначені в положеннях Програми, яка розміщена на офіційній інтернет-сторінці Львівської обласної ради.
Детальну інформацію також можна отримати за телефонами: 2- 999- 279.
На Львівщині відбудеться І Міжнародний конкурс виконавців на духових інструментах імені В.Антоніва та М.Закопця
11 квітня 2018
З 17 квітня по 21 квітня вперше під патронатом Міністерства культури України Львівська середня спеціалізована музична школа-інтернат ім. С.Крушельницької започатковує та проводить І Міжнародний конкурс виконавців на духових інструментах імені В.Антоніва та М.Закопця
У конкурсі будуть брати участь конкурсанти з України та країн Європейського Союзу. Загальна кількість учасників – 212 з 6 країн Європи ( Україна, Польща, Чехія, Біларусь, Молдова, Литва ). Конкурсанти будуть змагатися у 4-х вікових категоріях ( вік з 8 – 25 років ) в 9-ти номінаціях (флейта, гобой, кларнет, саксофон, фагот, труба, тромбон, валторна, туба ).
Серед членів журі - запрошені провідні музиканти, педагоги, професори України та Європи (Польща, Чехія, Голандія, Швейцарія ).
Відкриття конкурсу відбудеться 17 квітня о 11.30 в Концертному залі Львівської обласної філармонії.
Вперше у м.Львові 18-21 квітня у межах конкурсу відбудуться унікальні виставки духових інструментів: виставка дерев’яних духових інструментів фірми «Piotr Smietana Serwis» (Польща), виставка музичних інструментів фірми «In Jazz» (Україна), виставка мідних духових інструментів фірми «ZM CONCEPT» ( Польща ).
Учасники та гості конкурсу зможуть побачити, попробувати та купити нові моделі духових інструментів та аксесуарів провідних фірм-виробників.
Переможці конкурсу будуть нагородженні інструментами провідних фірм та аксесуарами для духових інструментів.
На кращий ескізний проект пам’ятника героям ЗУНР та УГА оголосили конкурс
11 квітня 2018
На виконання Указу Президента України від 22.01.2016 № 17/2016 «Про заходи з відзначення 100-річчя подій Української революції 1917–1921 років» та розпорядження голови Львівської обласної державної адміністрації від 16.11.2017 № 1114/0/5-17 «Про створення організаційного комітету з підготовки та проведення заходів із відзначення 100-річчя утворення Західноукраїнської Народної Республіки» обласна державна адміністрація оголошує Всеукраїнський конкурс на кращий ескізний проект пам’ятника героям ЗУНР та УГА у м. Львові.
Організатором конкурсу є Львівська обласна державна адміністрація.
Подання заявки щодо участі у конкурсі та одержання конкурсної документації - з 16 квітня до 16 травня 2018 року.
Реєстрація учасників конкурсу та видача конкурсної документації проводяться за адресою: м. Львів, вул. Винниченка, 14, департамент з питань культури, національностей та релігій облдержадміністрації, тел.: 261-26-48, 261-25-93.
Умови
проведення конкурсу на кращий ескізний проект
пам’ятника героям ЗУНР та УГА у м. Львові
На виконання Указу Президента України від 22.01.2016 № 17/2016 «Про заходи з відзначення 100-річчя подій Української революції 1917–1921 років» та розпорядження голови Львівської обласної державної адміністрації від 16.11.2017 № 1114/0/5-17 «Про створення організаційного комітету з підготовки та проведення заходів із відзначення 100-річчя утворення Західноукраїнської Народної Республіки» обласна державна адміністрація оголошує Всеукраїнський конкурс на кращий ескізний проект пам’ятника героям ЗУНР та УГА у м. Львові.
Організатором конкурсу є Львівська обласна державна адміністрація.
Завдання конкурсу та основні положення
До участі у конкурсі запрошуються фахівці та авторські колективи, які подали на конкурс проекти, що відповідають його умовам.
Конкурс є відкритим.
Учасниками конкурсу не можуть бути члени журі, відповідальний секретар конкурсу, їхні близькі родичі, особи, які готували конкурсну документацією, а також особи, які безпосередньо пов’язані з членами журі виконанням трудових обов’язків.
Конкурс проводиться в один тур.
Термін проведення конкурсу - з 10 квітня до 16 травня 2018 року.
Після оголошення конкурсу учасники повинні у місячний термін подати заявку щодо участі у конкурсі та отримати в організатора конкурсу конкурсну документацію та вихідні дані для проектування, до яких входять:
- умови конкурсу;
- топоплан з нанесеними інженерними мережами у масштабі 1:500.
За отримання конкурсної документації реєстраційний внесок учасниками конкурсу не сплачується.
Перед учасниками конкурсу ставиться завдання розробити засобами монументального мистецтва та архітектури проектні пропозиції встановлення пам’ятника героям ЗУНР та УГА.
Мета конкурсу – визначення кращої містобудівельної, архітектурно-пластичної та образотворчої концепції пам’ятника.
Для встановлення пам’ятника пропонується ділянка на перетині вул. Листопадового Чину і вул. Огієнка. На цій ділянці необхідно
запроектувати пам’ятник з урахуванням існуючої містобудівної ситуації з відповідним благоустроєм.
Проектом необхідно передбачити:
- відображення відповідними художньо-пластичними засобами подій та особистостей, пов’язаних із проголошенням ЗУНР у м. Львові;
- виразне образно-пластичне вирішення пам’ятника відповідно до ідеї та змісту;
- раціональне використання земельної ділянки;
- містобудівний аналіз розміщення пам’ятника;
- композиційну узгодженість з існуючими пам’ятниками культурної спадщини з урахуванням містобудівного значення місця розташування пам’ятника;
- визначення об’ємно-просторового й архітектурно-планувального рішення, урахувавши масштаби і характер довкілля;
- створення завершеної архітектурно-монументальної композиції в контексті оточуючого середовища;
- пам’ятник має бути споруджений із довговічних матеріалів.
Склад ескізного проекту пам’ятника для подання на конкурс
- схема генерального плану із розміщенням пам’ятника (масштаб 1:500);
- ситуаційний план (розгортки прилеглої забудови з пам’ятником для обґрунтування обраної масштабності) (масштаб 1:200);
- плани, фасади, розрізи пам’ятника (масштаб 1:50);
- макет пам’ятника (масштаб 1:50);
- макет центральної частини;
- метрова модель скульптури в гіпсі;
- ілюстрований матеріал (розгортки, три фотографії моделі пам’ятника);
- пояснювальна записка (до двох сторінок формату А-4) з орієнтованим кошторисом витрат на спорудження і встановлення пам’ятника та облаштування прилеглої території;
- конверт у закритому вигляді з коловим номером проекту і вкладеним аркушем з інформацією про авторів (прізвища, імена та по батькові, адреси, банківські реквізити, ідентифікаційні коди), завірені їх підписами, та іншою таємною інформацією.
Проекти подаються на конкурс анонімно під девізом у вигляді шестизначного числа, яке проставляється у верхньому правому кутку на планшетах та пояснювальній записці.
Графічні матеріали подаються на планшетах загальною площею не більше 1 кв. м (крім макетів та моделей) у 2-х примірниках.
Усі надписи та друковані матеріали конкурсних проектів виконуються українською мовою.
Спосіб графічної подачі матеріалів повинен відповідати можливостям чорно-білого, однотонного або кольорового відтворення проектів.
Проекти подаються до 18.00 год. 16 травня 2018 року.
Термін проведення конкурсу
Тривалість проведення конкурсу - з 10 квітня до 16 травня 2018 року.
Подання заявки щодо участі у конкурсі та одержання конкурсної документації - з 16 квітня до 16 травня 2018 року.
Рішення журі є остаточним. У разі рівного розподілу голосів, поданих за проект, голова журі має право вирішального голосу.
Після прийняття рішення журі про кращий ескізний проект пам’ятника девізні конверти відкриваються і оголошуються прізвища авторів.
Результати конкурсу будуть опубліковані в ЗМІ.
Журі не розглядає проектні пропозиції:
- відправлені або підписані після закінчення встановленого терміну,
- анонімність яких була свідомо порушена,
- такі, що не відповідають вимогам програми та умовам конкурсу.
Реєстрація учасників конкурсу та видача конкурсної документації проводяться за адресою: м. Львів, вул. Винниченка, 14, департамент з питань культури, національностей та релігій облдержадміністрації, тел.: 261-26-48, 261-25-93.
Не підтримані конкурсні пропозиції повертаються авторам на їх вимогу протягом тижня після проведення конкурсу. Після цього терміну організатори конкурсу не несуть відповідальності за збереження проектів.
Мінприроди з Міносвіти започатковують в українських школах культуру сталого споживання
11 квітня 2018
10 квітня розпочався збір заявок серед шкіл на участь у Всеукраїнському екологічно-освітньому проекті «Компола».
Це спільний екологічний проект Міністерства екології та природних ресурсів України та Міністерства освіти і науки України спрямований на підвищення рівня екологічної освіти та залучення молоді до практичних навичок сталого розвитку і споживання.
У 200 закладах, які відповідатимуть умовам конкурсу, встановлять компостер для переробки харчових відходів. Ключовим критерієм при відборі шкіл-учасниць буде мотивація, яку вони зможуть продемонструвати в креативному завданні, та відповідність технічним вимогам.
Основна мета проекту – дати додатковий поштовх та ресурс українським школам для розвитку екологічної грамотності учнів, допомогти школярам отримати практичні навички, а не суто теоретичну інформацію, щодо відповідального споживання.
Сам проект “Компола” був започаткований київськими школярами Нікітою Шульгою та Софією-Христиною Борисюк. Після цього його ідею підтримали Міністр екології та природних ресурсів України Остап Семерак та Міністр освіти і науки України Лілія Гриневич. Зараз проект вже успішно реалізований у 32 навчальних закладах у різних куточках України.
Для участі заклад має заповнити гугл-форму за посиланням.
Усі школи, що візьмуть участь у проекті, пройдуть навчально-практичний семінар та отримають інформаційні матеріали про компостування.
“Органічні відходи досі становить значний відсоток обсягу українських сміттєзвалищ. У світі вже давно та ефективно працює система їх перетворення на органічне добриво – компост. Це доступний і мало витратний механізм. Було б правильно, якщо б компостери були встановлені в усіх школах і перетворювали відходи їдалень на органічні відходи”, - зазначає Міністр екології та природних ресурсів України Остап Семерак.
На його думку, це може стати важливим кроком до глобального запровадження в побуті українців моделі сталого споживання.
“Виховання покоління українців з високим рівнем екологічної свідомості має починатися з дитинства. Заради цієї мети ми об’єднали зусилля двох міністерств та підтримали ідею талановитих школярів Нікіти Шульги та Софії-Христини Борисюк. Такі діти – це наше майбутнє, з яким нам вдасться перетворити Україну на екологічно безпечну країну”, - пояснив Остап Семерак.
Міністр освіти і науки України Лілія Гриневич стверджує, що проект “Компола” ідеально підходить для розвитку екологічної грамотності у школярів, що передбачено реформою “Нова українська школа”.
“Однією з 10 ключових компетентностей, якою має оволодіти випускник нової школи, є “екологічна грамотність і здорове життя”. Зараз школа не дає нашим дітям таких знань та навичок. Натомість ми напихаємо дітей непотрібною теоретичною інформацією, яка не створює для них жодних конкурентних переваг у сучасному світі. При цьому заклад, в якому встановлений компостер, може показати переваги та можливості екологічно-відповідального способу життя. Це також дає додатковий ресурс для вивчення біології та інших предметів природничого циклу”, - розповіла Лілія Гриневич.
Мінприроди та Міносвіти запрошують навчальні заклади України подавати заявки та долучатися до екологічного проекту майбутнього «Компола».
Зокрема, важлива наявність у закладу:
- затіненої зони, безпосередньо на ділянці відкритого ґрунту, на огородженій території, де можливо було б встановити компостер;
- ділянки, на якій розміщуватиметься компостер і яка має бути на відстані не менше 2 м від стін прилеглих будівель;
- їдальня закладу, яка має продукувати харчові відходи в загальному об’ємі 10-20 літрів на добу (два повних відра) (орієнтовна густина харчових відходів – 370 кг/м3).
Серед них мають бути:
1. очистки сирих овочів та фруктів;
2. шкаралупа сирих яєць;
3. заварка від чаю;
4. залишки крупи чи каші без додавання масла.
- заклад має мати можливість збирати для компостеру опале листя.
Збір заявок триватиме до 24 квітня 2018 року. Оголошення переможців відбудеться на початку травня цього року. Проект буде реалізовано за міжнародні кошти та за підтримки громадської організації «Україна без сміття».