Виступ Президента Петра Порошенка на церемонії вшанування пам’яті Героїв Небесної сотні
16 лютого 2017
Шановні пані та панове!
Дорогі високодостойні родини Героїв Небесної Сотні!
Дорогі українці!
Дорогі Герої Небесної Сотні! Я щиро вірю, що вони зараз нас чують.
Ми зібралися тут, на відрізку київської вулиці, де саме в цьому місці історія України назавжди змінилася. На цьому місці велике братство безстрашних людей заплатило найвищу ціну за свободу нашої з вами держави.
Тоді вони не знали, що беззбройними вступають в один з перших боїв за незалежність. Війна, яка триватиме не один рік, забере на небеса ще не одну сотню героїв.
Тоді країна не відала, який же лютий і підступний ворог нам протистоїть. І що постріли снайперів на Майдані були фактично першими пострілами агресора в душу нашої держави. Тоді ми й гадки не мали, що кращим дочкам і синам України ще не раз доведеться приймати нерівний бій.
Але майбутні Герої Небесної Сотні були впевнені, що доля всієї України вирішується на цій вулиці, на цій незахищеній позиції, на цьому маленькому плацдармі, який прострілювався наскрізь – з готелю, з Консерваторії, з будинку, що поруч.
На Майдан вони прийшли кожен своїм шляхом з з усієї України, з усіх кінців нашої соборної держави. Вони були різні за віком, освітою, життєвим досвідом. Але всі разом вони репрезентували ціле українське суспільство, в його єдності і різноманітності.
Дорогі друзі!
Пропоную вшанувати пам’ять полеглих Героїв Небесної Сотні, всіх захисників України хвилиною мовчання.
Шановна високодостойна громадо!
Зараз ми живемо у вже іншій державі. Щодня ми бачимо нових і нових героїв, які звіряють своє життя з подвигом Небесної сотні.
Революцію Гідності продовжують громадяни України із загостреним відчуттям патріотизму.
Революцію Гідності продовжує зараз 72-а бригада під Авдіївкою і десятки тисяч контрактників, які свідомо і вільно обрали професію захисника Вітчизни.
Революцію гідності продовжують працівники "Укроборонпрому" на полігоні, де випробовують зараз новий ракетний щит.
Революцію гідності продовжує громадянське суспільство. Сильне й вимогливе як ніколи, воно власні ініціативність, креативність, працьовитість поєднує з роллю сурового і прискіпливого контролера влади.
Зміни й зрушення в різних сферах життя, часом не такі швидкі, як хотілося би, які втілюються різними гілками влади, - це теж продовження Революції гідності.
На початку 70-х років минулого століття одного з лідерів Китаю запитали, як він оцінює Велику французьку революцію. Він відповів приблизно так, як зберіглося в переказах очевидців: "Сплило лише
200 років, робити висновки – передчасно". Нам з вами і поготів зарано збирати висновки, а тим більше песимістичні, про нашу Революцію Гідності. Започатковані нею процеси - ще у повному розпалі, і я переконаний в оптимістичному їхньому завершенні. Мине ще не один рік змін, але, впевнений, настане той день, коли навіть Фома Невіруючий побачить і повірить, наскільки ж змінилися на краще наша з вами держава внаслідок тих подій, які сталися наприкінці 2013 – початку 2014-го років.
Ми хочемо зберегти в національній пам’яті ті події, які нагадуватимуть прийдешнім поколінням про ціну здобутої для них свободи.
Тому увічнення пам’яті Героїв Небесної Сотні та подій Революції Гідності – питання державної ваги. Спорудження Меморіального комплексу Героїв Небесної Сотні як місця національної пам’яті – наше всенародне завдання. Минулого року я висловив наше спільне переконання, що меморіальний комплекс має бути розташований тільки за адресою: алея Героїв Небесної Сотні. Я в цьому абсолютно переконаний.
Фактично місце, на якому ми зараз знаходимось, уже стало святим для кожного українця. Воно перетворилося на місце справжнього паломництва. Всім очевидно, що ця земля належить Небесній Сотні, - за вищим, небесним правом. Але, щоб, нарешті, розрубати цей «гордіїв вузол», який заводив у глухий кут суперечки щодо власності на цю ділянку, я мусив втручатися в хитросплетіння земних законів. Відтак, я прийняв рішення і оголошую невідкладним проект Закону України про внесення змін до законодавства з метою вшанування подвигу учасників Революції Гідності та увічнення пам'яті Героїв Небесної Сотні.
Хотів би подякувати депутатам Київради та міському голові Києва Віталію Кличку, які вже прийняли важливе рішення, що дає початок спорудженню цього Меморіального комплексу. Своїм голосуванням вони надали дозвіл на розробку проекту землеустрою на відведення земельної ділянки Національному меморіальному комплексу Героїв Небесної Сотні – Музею Революції Гідності.
Нарешті, питання вибору найкращого проекту і будівництва Меморіалу переходить у практичну площину. Надалі нам необхідне об’єднання зусиль суспільства і влади для якнайшвидшого проведення міжнародного конкурсу, розробки проекту та початку й завершення будівництва.
Вважаю, що найближчим часом має бути створений Фонд, який би підтримав здійснення кожного з етапів нашого спільного, і я би дуже хотів, щоб це був справді всенародний проект Меморіалу. Виступаю не лише ініціатором, але й першим донором такого фонду, щоб допомогти йому не тільки добрим словом, а й грошима. Сподіваюсь, мій приклад знайде послідовників.
Закликаю всіх, кому дорога пам’ять про подвиг Небесної Сотні, долучатися до цієї справи.
Я свідомий того, що найкращим пам'ятником Героям Небесної Сотні стане нова Україна, яку ми з вами будуємо, і його спорудження все ще потребує титанічних зусиль.
Але беззаперечно потрібне місце, куди мільйони українців зможуть приходити, щоб вклонитися пам'яті тих, з чийого подвигу ця нова Україна починалася. Тих, хто довів, що слова, наміри і декларації стають цінностями, якщо люди готові віддати за них життя.
Слава Героям Небесної Сотні!
Слава Україні!
Звернення Президента з нагоди Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав
15 лютого 2017
Дорогі співвітчизники!
Сьогодні ми вшановуємо воїнів, які брали участь у локальних військових конфліктах, що спалахували на території інших держав.
Вони з честю виконали тоді свій обов'язок, продемонстрували вірність присязі, мужність та героїзм.
Лише через горнило афганської війни пройшло близько 160 000 українців.
На жаль, багато з них полягли на полі бою, і сьогодні ми вклоняємося перед їх світлою пам’яттю.
Покоління, обпалене полум’ям збройних конфліктів, стало активним учасником розбудови Української держави. Воїни-афганці сказали своє вагоме слово під час Революції Гідності, їх бойовий досвід і тепер є запорукою багатьох перемог у боротьбі з російським агресором за незалежність і територіальну цілісність України.
Від імені Українського народу щиро дякую ветеранам локальних конфліктів за мужність в нинішній обороні рідної землі, за допомогу нашим Збройним Силам, за досвід, що передаєте молодому поколінню захисників України, за самовіддану працю задля величного майбутнього держави.
Бажаю вам миру, міцного здоров’я, успіхів та добробуту.
Слава Україні!
Петро ПОРОШЕНКО
Звернення Президента до Українського народу з нагоди Міжнародного дня прав людини
10 грудня 2016
Шановні співвітчизники!
Сьогодні Україна разом з усіма вільними націями світу відзначає Міжнародний день прав людини.
Цього дня 68 років тому Генеральною асамблеєю ООН було ухвалено Загальну декларацію прав людини, яка стала символом віри та надії мільйонів людей на гідне життя, краще майбутнє та чесний і справедливий світ.
Україна неодноразово брала активну участь у підготовці та прийнятті багатьох пактів, резолюцій, конвенцій і договорів з прав і свобод людини.
Права людини і громадянина в Україні є однією із найважливіших суспільних цінностей. Тому Основний Закон нашої держави увібрав у себе фундаментальні положення цієї Декларації.
В умовах російської агресії проти України проблема захисту прав і свобод людини постає особливо гостро. І в цьому питанні нашу державу підтримує увесь цивілізований світ.
Нещодавно під час голосування на засіданні Третього комітету Генеральної Асамблеї ООН ухвалено Резолюцію «Ситуація з правами людини в Автономній Республіці Крим і місті Севастополь (Україна)».
Розраховую, що Генеральна Асамблея ООН підтримає цей документ і засудить порушення прав людини, дискримінаційні заходи і практику з боку російської окупаційної влади стосовно жителів анексованого Криму, в тому числі кримських татар, а також українців і осіб, що належать до інших етнічних і релігійних груп.
Україна докладає максимум зусиль, щоб українські політв’язні, яких у Росії безпідставно кинуто за грати, повернулися на рідну землю.
Я щиро вдячний нашим міжнародним партнерам, особливо Європейському Союзу, що підтримують Україну щодо вимог до Російської Федерації з якнайшвидшого звільнення українських заручників, які утримуються на окупованих територіях та у російських в’язницях.
Як Президент України і надалі робитиму усе можливе, щоб основоположне право наших громадян на свободу було повністю захищено.
У минулому році мною була затверджена Національна стратегія у сфері прав людини. Головною особливістю, а відтак цінністю цього документа є те, що він розроблявся органами влади із активним залученням учених, Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини, представників громадських об’єднань та міжнародних організацій.
Нині Уряд, який відповідально поставився до розробки та затвердження ефективного Плану дій з реалізації Стратегії на основі інклюзивного і демократичного процесу за участю всіх сегментів українського суспільства, докладає зусиль щодо його реалізації.
Сьогодні я також дякую українським правозахисним організаціям, які постійно здійснюють громадський моніторинг імплементації цього важливого для України документа і водночас беруть активну участь у практичному втіленні його положень у життя.
Переконаний, що спільними зусиллями ми подолаємо усі труднощі на шляху розбудови вільної, демократичної та європейської держави. Забезпечення і захист прав людини та громадянина завжди залишатимуться безумовним пріоритетом української влади.
Зичу усім вам, дорогі співвітчизники, нових звершень в ім'я процвітання рідної країни, зміцнення демократії та забезпечення успішного та мирного розвитку нашої держави.
Слава Україні!