Дніпропетровщині презентували картини провідних львівських митців

28 листопада 2016р, Новини. Департамент з питань культури, національностей та релігій, Прес-служба ОДА

Нещодавно у Музеї історії міста Кам’янського  Дніпропетровської області відбулась презентація художніх творів живопису та графіки провідних львівських митців під назвою "Криворівня – Українські Афіни". За підтримки департаменту з питань культури, національностей та релігій Львівської облдержадміністрації, мешканцям Дніпропетровщини представили роботи Ореста Скопа, Петра Сипняка, Михайла Демцю, Дмитра Парути та інших знаних художників.

Зазначимо, що виставка відбулась у рамках культурного діалогу між регіонами України та була присвячена 160-річчю від дня народження Івана Франка та 150-річчю від дня народження Михайла Грушевського.

"Криворівня стала відомою, передусім, завдяки Іванові Франку, який приїхав туди на запрошення відомого фольклориста Гуцульщини Володимира Гнатюка, - розповідає директор департаменту Христина Береговська. - Ці місця настільки сподобалися Каменяреві, що маловідоме гірське село перетворилося на літню столицю української культури".

За словами Христини Береговської, рельєф Криворівні має форму гірського амфітеатру, саме тому Володимир Гнатюк назвав це село "українськими Афінами". Також тут, у присілку Грушівка, ще до початку Першої світової війни мав свою віллу Михайло Грушевський, а в наш час її відбудовано і створено музей.

Анонси
Ключові слова

Відео

Інформація про черги на кордоні Інформує ДФС

 


Інформація про підрозділи митного оформлення
Інформує ДФС


МІЖНАРОДНА СПІВПРАЦЯ

Ми в Twitter

Ми у Facebook

АКТУАЛЬНА ІНФОРМАЦІЯ