"Львівщина і Підкарпатське воєводство дають приклад співпраці", - Олег Синютка на засіданні транспортних комітетів України і Польщі
24 листопада 2016
Сьогодні, 24 листопада, відбулося підсумкове засідання Комітету з питань транспорту Верховної Ради України за участі представників Комісії інфраструктури Сейму Республіки Польща.
На початку засідання з вітальним словом до присутніх звернувся голова Львівської облдержадміністрації Олег Синютка: "Це дуже символічно, що наше спільне засідання проходить у той час, коли в Брюсселі відбувається зустріч Україна – ЄС. Упевнений, що від нашої позиції і від наших спільних дій дуже багато залежить. Мені би дуже хотілося, щоб той позитивний приклад, який сьогодні є у співпраці Львівщини і Підкарпатського воєводства, поширився на всю територію України і Польщі. А запорукою цього є інтеграційні процеси, які не можливі без швидкого розвитку інфраструктури".
Голова ЛОДА висловив впевненість, що спільна зустріч стане поштовхом до розвитку інфраструктури по обидві сторони кордону і це призведе до того, що східний кордон України стане східним кордоном Європейського Союзу.
Нагадаємо, що результатом дискусії, серед іншого, стало підписання Декларації намірів співпраці між Службою автомобільних доріг у Львівській області та Воєводським Управлінням доріг Підкарпатського воєводства.
В ЛОДА обговорили можливості покращення транспортного сполучення між Львовом та Любліном
19 листопада 2016
Про потенційні напрямки співпраці, зокрема реалізацію спільних проектів у рамках Програми Польща-Білорусь-Україна, йшлося на зустрічі голови Львівської облдержадміністрації Олега Синютки та керуючого справами облради Валентина Харлова із Маршалком Люблінського Воєводства Республіки Польща Славоміром Сосновскі у п’ятницю, 18 листопада.
Сторони зустрічі акцентували увагу на дружніх стосунках України та Польщі та обговорили результати співпраці між Львівщиною та Люблінським Воєводством. А також - подальші вектори співробітництва, зокрема, реалізацію проектів у сфері охорони здоров’я, культури, інфраструктури, енергетики у рамках Програми Польща-Білорусь-Україна.
"Наші регіони є хорошими партнерами, і вартувало би налагодити краще комунікаційне і транспортне сполучення між Львівщиною та Люблінським воєводством. Зі свого боку звертаємо увагу на залізничне сполучення, - наголосив Славомір Сосновскі. - Ми зокрема, маємо намір модернізувати колію на відрізку Люблін-Замосць. Також вважаємо, що варто було б у рамках Програми реалізувати проект, що передбачатиме забезпечення продовження цієї колії до Львова через Томашів і Хребенне".
Олег Синютка подякував Маршалкові Люблінського Воєводства за ініціативу і зазначив, що вона є досить актуальною, адже незабаром у Львові відбудеться спільне виїзне засідання Комітету Верховної Ради України та Комісії з питань інфраструктури Сейму Польщі.
"Під час засідання його учасники планують обговорити питання спільної прикордонної інфраструктури та транспортного сполучення, - розповів Олег Синютка. - Я також обов’язково розповім і про вашу пропозицію".
Обговорили сторони зустрічі і покращення залізничного сполучення на інших напрямках. А також згадали про збереження історичної спадщини на території обох держав.
Олег Синютка обговорив із Маршалком Сенату Польщі Станіславом Карчевським ситуацію із нищенням українських пам’яток та символів
12 листопада 2016
Голова Львівської облдержадміністрації Олег Синютка та голова облради Олександр Ганущин у суботу, 12 листопада, зустрілись із Маршалком Сенату Республіки Польща Станіславом Карчевським. Сторони обговорили питання збереження історичної спадщини на території обох держав, а також розвиток культурної співпраці.
Олег Синютка подякував за допомогу, яку надає уряд Польщі для України у боротьбі із російським загарбником та привітав польський народ із Днем незалежності. "Для нас дуже важливо мати такого друга, як Польща, який, як ніхто інший, розуміє та підтримує нас, - зазначив він. - У нас єдиний ворог – комунізм. Він може мати різну форму, в тому числі і російську, проте завжди має одну й ту ж негативну сутність".
Голова ОДА також додав, що сьогодні Україна обороняє не лише свою територію, а фактично боронить кордони Європи. Із цим погодився й Станіслав Карчевський, який, крім цього, додав, що Польща також не визнає анексію АР Крим.
У розмові Олег Синютка засудив акт вандалізму, який нещодавно мав місце на "Марші незалежності" у Варшаві. Йдеться про спалення державного прапора України, який здійснили під час маршу невідомі особи, замасковані під вболівальників одного із варшавських футбольних клубів. Голова ОДА наголосив, що зловмисники, які вчинили цей ганебний факт, обов’язково мають бути покарані.
"У наших народів непроста історія, але сьогодні ми повинні спільно дивитись вперед. Ми намагаємось тут робити все, щоб спільна історична пам'ять обох держав була належним чином вшанована, - запевнив Олег Синютка. - З часу мого призначення на посаду не було жодного виявлення антипольських настроїв серед жителів області. До того ж наші правоохоронні органи роблять все можливе для того, щоб подібних проявів тут не було".
Керівник області запевнив гостя, що кожен, хто на території області зазіхатиме чи шкодитиме українсько-польській дружбі, буде покараний. "Нас дуже хвилюють такі події, котрі останнім часом відбуваються у Польщі, пов’язані із нищенням українських історичних пам’яток та зневажливим ставленням до наших символів. Ми дуже цінуємо відданість Польщі демократії. Проте дуже важливо, щоб будь-які порушення закону карались", - резюмував він.
Маршалок Сенату Польщі також акцентував увагу на дружніх стосунках України та Польщі. "Для нас важлива співпраця з Україною і ми цінуємо наші стосунки. Тому такі випадки (нищення українських пам’яток та символів) є неприпустимими і ми намагатимемось розв’язати подібні ситуації", - відмітив Станіслав Карчевський також наголосив, що співчуває з приводу спалення українського прапору.
Сторони також розглянули питання культурної співпраці, зокрема, будівництва Польського дому у Львові. "Для важливо, щоб був добудований Польський дім, адже третя за чисельністю етнічна польська спільнота, яка проживає на Львівщині, повинна мати свій дім та прихисток", - додав голова ОДА.
Окремим питанням зустрічі стало пришвидшення митних процедур на кордоні обох держав. Зокрема, йшлось про спільний огляд за участі українських та польських митників, а також обмін інформацією по спільних базах даних. "Впровадження цих речей дозволило б вирішити багато питань. А головне, що це буде серйозний удар по контрабанді, як з української так і з польської сторони", - відмітив Олег Синютка.
Зазначимо, що після зустрічі керівництво області спільно із польської делегацією відвідали Личаківське кладовище у Львові, де поклали квіти до могил Героїв Небесної Сотні, Героїв АТО та Меморіалі Української галицької армії.
Окрім цього, Маршалок Сенату Польщі Станіслав Карчевський, у рамках візиту на Львівщину, візьме участь у фестивалі “Відкриваємо Падеревського”, який є найбільшою польсько-українською музичною подією року. Участь у культурній події також візьме й голова Львівської ОДА Олег Синютка.