У Держархіві Львівщини підготували виставку "Повстати проти закріпачення духу"

8 листопада 2016р, Новини. Державний архів Львівської області, Прес-служба ОДА

З нагоди вшанування 40–річчя утворення Української Громадської групи сприяння виконанню Гельсінських угод у Держархіві Львівської області підготували онлайн-версію тематичної виставки "Повстати проти закріпачення духу". Її можна переглянути на офіційному веб – сайті архіву та на офіційних сторінках "Архіви Львівщини", "Державний архів Львівської області" та офіційній сторінці групи "Державний архів Львівської області" у соціальній мережі Facebook. Про це повідомила директор Державного архіву Львівської області Ірина Мартенс.

За слова Ірини Мартенс, виставка містить такі документи як стаття "Останнє слово Ю. Литвина на процесі в м. Василькові", розміщена у часописі Відділення Народного Руху України за перебудову в Київському університеті "Вибір", стаття "Фрагменти заяви Л. Лук’яненка та О. Тихого до Президії Верховної Ради УРСР", датована лютим 1979 року та розміщена у часописі Відділення Народного Руху України за перебудову в Київському університеті "Вибір" 1989 р., стаття "Суд над В. Стусом", розміщена у часописі Відділення Народного Руху України за перебудову в Київському університеті "Вибір" 1989 р.

Довідка:

На початку листопада 1976 року у м. Києві була заснована Українська Громадська група сприяння виконанню Гельсінських угод - УГГ. Її засновниками виступили : Микола Руденко, Олесь Бердник, Петро Григоренко, Іван Кандиба, Левко Лук’яненко, Мирослав Маринович, Микола Матусевич, Оксана Мешко, Ніна Строката, Олександр Тихий.

Підставою для утворення УГГ були постанови про права людини Заключного акту Наради у справах безпеки й співпраці в Європі, прийнятої у м. Гельсінкі у 1975р. Метою організації було сприяти виконанню в Україні постанов Заключного акту, збирати докази порушення тих постанов та скарги постраждалих, доводити факти порушення прав людини та націй в Україні до відома ширших кіл української та міжнародної громадськості, до урядів держав, які підписали Заключний акт. УГГ ставила також своїм завданням знайомити громадян України з Декларацією прав людини ООН, домагатися від влади здійснення права на вільний обмін інформаціями та ідеями, акредитування в Україні представників закордонної преси, утворення незалежних пресових агентств, безпосереднього контакту України з іншими країнами.

Відео

Інформація про черги на кордоні Інформує ДФС

 


Інформація про підрозділи митного оформлення
Інформує ДФС


МІЖНАРОДНА СПІВПРАЦЯ

Ми в Twitter

Ми у Facebook

АКТУАЛЬНА ІНФОРМАЦІЯ