На Дрогобиччині освятили пам'ятний знак та криївку, де 70 років тому героїчно загинули воїни УПА

31 жовтня 2016р, Новини. Прес-служба ОДА

У неділю, 30 жовтня, в селі Уличне Дрогобицького району урочисто освятили пам'ятний знак, присвячений 70-ти річчю бойового штабу Української повстанської армії. Сотні місцевих мешканців, ветерани УПА, воїни АТО зібралися для спільної молитви за справжніх патріотів, які віддали свої життя за незалежну Україну. Вшанувати Героїв також приїхав голова Львівської обласної державної адміністрації Олег Синютка.

Звертаючись до присутніх, очільник Львівщини провів паралелі між подіями семидесятирічної давнини і сучасності. "Я думаю, що 70 років тому, коли ці хлопці приймали рішення про смерть і не здаватися в руки ворогу, вони мріяли, що на цій землі обов’язково буде добре життя і українці - справжні патріоти, - зазначив він. - І зараз саме той час, коли ми повинні дотиснути ворога силою свого духу, силою свого переконання, а також кращим життям на нашій землі".

Під час урочистостей місцевий вчитель історії Володимир Савчин коротко розповів про героїчне минуле села та поіменно згадав тих, кого вшановують – це командир ТВ "Маківка" – "Богдан Щит", Орест Федун – "Ікар", Іван Дзюбак – "Сумний", Теодор Баб’як – "Віктор", Володимир Винницький – "Бенедьо", Іван Івасівка – "Знак", Іван Матківський – "Граб", Михайло Галик – "Ященко", Марія Кришталь – "Леся", Василь Пилат – "Кавка" та Василь Баб’як, який не будучи членом УПА, підтримував цю організацію.

Цікавими споминами поділилися син одного з героїв, що загинув тут 70 років тому – Богдан Винницький та громадський діяч, який розпочав ще в 90-х роках роботу із відновлення імен героїв – Юрій Кульчицький.

Також виступили учні Уличненської школи, окремі музичні виконавці та сільський хор "Підкарпаття", що виконали патріотичні пісні. Після завершення урочистостей керівники області та району, депутати поклали квіти до пам'ятного знаку, присвяченого 70-ти річчю бойового штабу УПА.

Зазначимо, що на гранітній плиті цього пам’ятного знаку викарбувані слова: "Зупинись перехожий! Низько вклонись! Тут 30.10.1946 року загинули герої УПА, але ворогу не здалися!".

Відео

Інформація про черги на кордоні Інформує ДФС

 


Інформація про підрозділи митного оформлення
Інформує ДФС


МІЖНАРОДНА СПІВПРАЦЯ

Ми в Twitter

Ми у Facebook

АКТУАЛЬНА ІНФОРМАЦІЯ