У Львівській та Волинській областях активізують партнерство у профтехосвіті: старт нового проекту

21 жовтня 2016р, Новини. Департамент внутрішньої та інформаційної політики, Прес-служба ОДА

Нещодавно, 19 жовтня, у Львові та 20 жовтня Луцьку відбулось підписання Угоди про співпрацю між Освітнім центром баварської економіки (bbw) та професійно-технічними навчальними закладами. Підписаний документ дав старт трирічному німецько-українському проекту на території Волинської та Львівської областей, метою якого є налагодження контактів між профтехосвітою та місцевими підприємствами.

"Сьогодні молодь не може, або, через незнання переваг, не хоче знаходити себе в робітничих професіях. Домінує стереотип, що обов’язково потрібно здобувати вищу освіту і це неправильно, - коментує старт проекту заступник голови - керівник апарату Львівської ОДА Маріана Вільшинська. - Наша ціль – переконати людей, що у нас є гідні місця праці, та розповісти їм, що вони можуть робити і як. Тому ми дякуємо новому проекту за можливість обміну досвідом. Маємо велику надію, що це буде не лише теорія, але й практика".

Зазначимо, що німецько-український проект "Партнерство у сфері професійної освіти в Україні" надасть змогу учням навчальних закладів пройти виробничу практику з подальшим можливим працевлаштуванням. Випускники професійної освіти матимуть вищу кваліфікацію і гідну оплату праці, а місцеві підприємства отримають кваліфікованих працівників. Ще одним плюсом такої ініціативи є обмін досвідом: майстри виробничого навчання отримають інтенсивну підготовку і консультації на актуальні теми профтехнавчання, які зможуть використати у своїй повсякденній роботі. Впровадження інноваційних методик освіти також підвищить професійний рівень українських фахівців в обраних ними спеціальностях.

На думку організаторів, ця ініціатива, завдяки кращій кооперації підприємств та професійно-навчальних закладів, а також впровадженню нових змістових наповнень навчання, сприятиме й вирішенню проблеми міграційних процесів, яка має місце у Львівській та Волинській областях.

"Нам під силу успішно реалізувати цей проект. Неозброеним оком видно, що в Україні він є дуже актуальним та потрібним. Ми прийшли сюди з досвідом, - наголошує керівник міжнародного департаменту групи bbw Фолькер Фальх. - Аналіз економіки Німеччини показав, що ту кризу, яка виникла 8 років тому, країна пройшла досить стабільно через те, що ми маємо добре навчений професійний персонал. Можливо, у нас немає кращих інженерів, ніж в інших країнах, проте в нас є дуже добра робоча сила. Раніше підприємства шукали дешеву країну для інвестицій, а сьогодні постає питання професійно навчених людей. Це пояснюється тим, що економічні процеси стають більш комплексними, більш складними. Що й підтверджується уже великим інтересом до проекту зі сторони бізнесу та навчальних закладів".

Додамо, що реалізація проекту розпочалася з підписання угод про співпрацю з першими партнерами. Ними стали Львівське міжрегіональне вище професійне училище автомобільного транспорту та Вище професійне училище № 20 у Львові, а також Луцьке вище професійне училище і Ковельський професійний ліцей на Волині. Серед підприємств Львівщини партнерами проекту стали СП ТОВ "Електротранс" та СП ТОВ "Сферос-Електрон", на Волині – АТ "СКФ Україна" (публічне), СП ТОВ "Модерн-Експо" та ТОВ "Волинь-Кальвіс".

Обрані партнери не єдині, які будуть залучені до реалізації проекту. Для отримання детальної інформації про проект звертайтесь до координатора програми в Україні – Андрія Яніва: e-mail: yaniv.andriy.extern@bbw.de.

Відео

Інформація про черги на кордоні Інформує ДФС

 


Інформація про підрозділи митного оформлення
Інформує ДФС


МІЖНАРОДНА СПІВПРАЦЯМи в Twitter

Ми у Facebook

АКТУАЛЬНА ІНФОРМАЦІЯ