Глава Уряду доручить переглянути нормативні документи зі встановлення інвалідності для учасників АТО

12 жовтня 2016р, Новини. Департамент охорони здоров’я, Прес-служба ОДА

Львівська облдержадміністрація звернулась до Кабміну щодо потреби внесення змін у порядок встановлення груп інвалідності для учасників антитерористичної операції, а також волонтерів, постраждалих під час АТО. Відповідного листа голова ОДА Олег Синютка передав прем’єр-міністру України Володимиру Гройсману.

Зокрема, у зверненні йдеться про необхідність перегляду інструкції Мінохорониздоров’я України про встановлення груп інвалідності з урахуванням обставин особливого періоду, в якому перебуває сьогодні наша держава. Причиною цього також є й численні прохання учасників АТО. Відтак, Львівська ОДА пропонує для поранених бійців в АТО прирівняти окремі нозології з ІІІ групи інвалідності в ІІ групу, а також з ІІ групи у І групу із встановленням незворотних функцій органів.

Наступною пропозицією є необхідність розширення повноважень міжвідомчої комісії з питань розгляду матеріалів про визнання учасниками бойових дій. Зокрема, це стосується визнання інвалідами війни волонтерів, котрі отримали поранення, каліцтва, контузії чи інші ушкодження здоров’я під час АТО. Такі зміни зумовлені тим, що громадянам, які здійснюють волонтерську місію, та потрапляють до закладів охорони здоров’я із пораненнями, комісія МСЕК встановлює інвалідність від загального захворювання, а не у наслідок бойових дій. Через це волонтери, котрі ризикують своїм життям на передовій та допомагають воїнам Збройних Сил України, діставши поранення, не можуть отримати належних пільг та грошових виплат.

Анонси
Ключові слова

Відео

Інформація про черги на кордоні Інформує ДФС

 


Інформація про підрозділи митного оформлення
Інформує ДФС


МІЖНАРОДНА СПІВПРАЦЯМи в Twitter

Ми у Facebook

АКТУАЛЬНА ІНФОРМАЦІЯ