У Львові відомі лікарі діляться досвідом із застосування європейських стандартів у медицині

5 жовтня 2016р, Новини. Департамент охорони здоров’я, Прес-служба ОДА

У вівторок, 4 жовтня, у Львові вже вп’яте розпочала роботу навчально-освітня програма "Школа сучасної мамографії", яка триватиме до 7 жовтня. Відомі мамологи, онкологи, радіологи з України та Бельгії ділитимуться досвідом та новітніми технологіями променевої діагностики захворювань молочної залози з українськими колегами. Про це повідомила заступник директора департаменту охорони здоров’я Львівської ОДА Ірина Микичак.

За її словами, у цій школі візьмуть участь 47 лікарів з різних куточків України. Основна мета навчання – застосування європейських стандартів в медицині. Оскільки завдяки програмам мамографічного скринінгу вдалося на 30 % знизити смертність від раку молочної залози за останні 15 років.

Під час зустрічі вона також ознайомила присутніх з проблемою раку молочної залози в Україні та у Львівській області. За статистикою, саме рак молочної залози є найпоширенішим захворюванням серед українських жінок. Минулого року кількість померлих від раку грудей в Україні становила 5874, у Львівській області - 348. Тому на ранню діагностику патології молочних залоз сьогодні звертають особливу увагу. Однак 85% жінок, в яких виявили рак молочної залози при ранній діагностиці, одужують і повертаються до повноцінного життя.

"Цього року мають запрацювати п’ять міжрайонних скринінгових центрів, де встановлять сучасні цифрові мамографи. На базі цих центрів у Львові, Самборі, Дрогобичі, Стрию та Червонограді, усі пацієнти зможуть отримати безкоштовну діагностику", - розповіла Ірина Микичак.

Своїм понад 30-річним досвідом у сфері діагностики раку молочної залози поділився і професор, головний спеціаліст діагностики новоутворень з університету Левен (Бельгія) Андре Ван Стін. А радіолог-мамолог, завідувач відділення мамології та загальної рентгенології ДУ Інститут ядерної медицини та променевої діагностики НАМН України Євген Божок розповів про променеву діагностику захворювань молочної залози. Досвідом роботи стаціонарного та мобільних мамографічних комплексів поділився і головний онколог УОЗ Черкаської області, головний лікар Черкаського обласного онкодиспансеру Віктор Парамонов.

Відео

Інформація про черги на кордоні Інформує ДФС

 


Інформація про підрозділи митного оформлення
Інформує ДФС


МІЖНАРОДНА СПІВПРАЦЯ

Ми в Twitter

Ми у Facebook

АКТУАЛЬНА ІНФОРМАЦІЯ