На Перемишлянщині вшанували пам'ять провідника УВО та ОУН Юліана Головінського

4 жовтня 2016р, Новини. Департамент внутрішньої та інформаційної політики, Прес-служба ОДА

У неділю, 2 жовтня, у с. Великі Глібовичі Перемишлянського району представники громадськості та влади вшанували пам’ять крайового провідника УВО та ОУН, сотника Юліана Головінського. Поминальні заходи приурочили 86-м роковинам від дня смерті легендарного борця за незалежність України. Про це повідомила в.о. директора департаменту внутрішньої та інформаційної політики Львівської ОДА Марія Вагіла.

За її словами, заходи розпочалися зі Святої Літургії у храмі Успіння Пресвятої Богородиці. Опісля учасники вшанували пам’ять Юліана Головінського покладанням квітів та запаленням лампадок на сільському кладовищі. Після проведення екуменічної панахиди відбулося і громадське віче. Патріотичні промови виголосили представники влади та громадськості, а також нащадки славного Юліана Головінського. А голова Львівського крайового братства ОУН Олег Гринюк передав для бібліотеки школи Великих Глібович підбірку книг дитячої літератури історичного та патріотично-виховного змісту з нагоди нещодавнього присвоєння школі імені Юліана Головінського.

Також усі учасники заходів послухали патріотичних пісень у виконанні місцевого хору. Завершилися меморіальні заходи біля хреста на місці загибелі Юліана Головінського, що знаходиться на межі села Великі Глібовиці та міста Бібрка.

Варто зазначити, що з ініціативи Любомира Головінського, – племінника видатного провідника УВО та ОУН, у сільську загальноосвітню школу передадуть погруддя Юліана Головінського. Акцію запланували провести 1 грудня 2016 року – у день його народження. На сьогодні погруддя Головінського з 15 грудня 2015 року перебуває в експозиції Музею визвольної боротьби України у Львові.

Ключові слова:

вшануваннязаходиОУН
Анонси
Ключові слова

Відео

Інформація про черги на кордоні Інформує ДФС

 


Інформація про підрозділи митного оформлення
Інформує ДФС


МІЖНАРОДНА СПІВПРАЦЯМи в Twitter

Ми у Facebook

АКТУАЛЬНА ІНФОРМАЦІЯ