У Львові відзначили 100-ліття видатного діяча ОУН Петра Дужого

3 жовтня 2016р, Новини. Департамент внутрішньої та інформаційної політики, Прес-служба ОДА

У суботу, 1 жовтня, у Львівському Палаці Мистецтв з нагоди 100-річчя від дня народження визначного діяча національно-визвольної боротьби Петра Дужого відбулася Урочиста Академія. Про це повідомили у департаменті внутрішньої та інформаційної політики Львівської ОДА.

Під час урочистостей громадські діячі згадали про життєвий шлях та діяльність Петра Дужого.

"За своє життя він тричі був засуджений до смертної кари, але й надалі продовжував боротьбу, - зазначила у вітальному слові в.о. директора департаменту внутрішньої та інформаційної політики ЛОДА Марія Вагіла. - Його славні настанови визвольної боротьби актуальні й досі — і сьогодні їх перейняли і продовжили сучасні Герої – учасники АТО, які зі зброєю в руках захищають суверенітет і територіальну цілісність нашої держави".

Опісля вітальних слів відбувся святковий концерт за участі народного чоловічого хору "Гомін". На завершення, учасники заходу вшанували хвилиною мовчання усіх українців, які віддали своє життя за рідну землю.

Зазначимо, цього року видали і книгу та буклет про Петра Дужого і презентували виставку, яка експонувалась в Музеї національно-визвольної боротьби та у Народних домах області.

Довідка:

Петро Дужий – український письменник, референт пропаганди ОУН, почесний громадянин міста Львова. Народився 7 червня 1916 року в c. Карів Рава-Руського повіту в багатодітній родині. У 1932 році його прийняли до підпільної організації юнацтва ОУН. У 1944 році - до складу Головного Проводу ОУН на пост референта пропаганди, співредактора і редактора видань ОУН і УПА. У 1945 році Петра Дужого нагородили Бронзовим Хрестом заслуги.

24 жовтня 1997 року після важкої хвороби Петро Дужий відійшов у вічність. Похований на полі почесних поховань Личаківського кладовища.

Ключові слова:

відзначенняОУНрічниця
Анонси
Ключові слова

Відео

Інформація про черги на кордоні Інформує ДФС

 


Інформація про підрозділи митного оформлення
Інформує ДФС


МІЖНАРОДНА СПІВПРАЦЯМи в Twitter

Ми у Facebook

АКТУАЛЬНА ІНФОРМАЦІЯ