Природно-заповідний фонд Львівщини збільшився на чотири об’єкти

15 вересня 2016р, Новини. Департамент екології та природних ресурсів, Прес-служба ОДА

Природно-заповідний фонд Львівщини збільшився на чотири об’єкти. Зокрема, створено ландшафтний заказник місцевого значення "Журавлиний", комплексну пам'ятку природи місцевого значення "Під Парашкою", комплексну пам'ятку природи місцевого значення "Козій" і ботанічну пам'ятку природи місцевого значення "Свідок історії". Про це повідомили у департаменті екології та природних ресурсів облдержадміністрації.

"Створення цих заповідних об’єктів забезпечить особливий режим, спрямований на відновлення лісових фітоценозів, захист старовікових лісів й приполонинних комплексів в межах Карпатського регіону, охорону рідкісних видів тварин і рослин та забезпечить гарантоване виключення цих ділянок з розрахунку головного користування, що дасть змогу зберегти їх в природному стані", - повідомив директор департаменту екології та природних ресурсів Руслан Гречаник.

Слід зазначити, що усі заповідні об’єкти – надзвичайно цінні для регіону. Наприклад, комплексна пам'ятка природи місцевого значення "Під Парашкою" (252 га, Сколівський р-н) та комплексна пам'ятка природи місцевого значення "Козій" (216 га, Сколівський р-н) представляють унікальні ділянки старовікових букових лісів та фрагментів букових пралісів (вік 130-190 р., часом 250 р.).

Новостворений заповідний об’єкт – ландшафтний заказник місцевого значення "Журавлиний" (167,2 га, Буський р-н) є одним із основних місць гніздування сірого журавля, який перебуває під охороною та занесений до Червоної книги України за категорією "рідкісний", також охороняється в рамках Бернської Конвенції, Боннської конвенції, Вашингтонської конвенції, CITES, Європейської директиви щодо збереження флори і фауни та їх природних середовищ, Червоного списку міжнародної спілки охорони природи та до червоних списків багатьох європейських країн.

Ботанічна пам'ятка природи місцевого значення "Свідок історії" пропонована до заповідання з метою збереження старовікового дуба, який має в обхваті 8,5 м. За переказами старожилів, орієнтовний вік дерева не менше 300 років.

Відео

Інформація про черги на кордоні Інформує ДФС

 


Інформація про підрозділи митного оформлення
Інформує ДФС


МІЖНАРОДНА СПІВПРАЦЯ

Ми в Twitter

Ми у Facebook

АКТУАЛЬНА ІНФОРМАЦІЯ