Президент підписав Закон «Про забезпечення права на справедливий суд»
26 лютого 2015
Президент України Петро Порошенко підписав Закон України «Про забезпечення права на справедливий суд».
Заступник Глави Адміністрації Президента — координатор Ради з питань судової реформи Олексій Філатов, коментуючи підписаний документ, зазначив: «Закон спрямований на очищення суддівського корпусу, підвищення відповідальності суддів, спрощення доступу громадян до правосуддя, забезпечення передбачуваності судових рішень, удосконалення роботи судової системи в цілому та забезпечення реальної реалізації права громадян на справедливий, чесний та неупереджений суд».
Закон, прийнятий Верховною Радою 12 лютого, запроваджує прозорий та публічний порядок призначення суддів на будь-які посади виключно на підставі конкурсу. Конкурсна процедура передбачена і при формуванні Вищої кваліфікаційної комісії суддів та Вищої ради юстиції. Законом підвищуються вимоги і до кандидатів на посаду судді, і до кандидатів на посади членів ВККС та ВРЮ.
Суддівська кар’єра залежатиме виключно від професійних якостей судді. Запроваджується інститут суддівського досьє, в якому зберігатиметься інформація як щодо роботи кожного конкретного судді (як суддя приймає рішення, який відсоток рішень переглядається судами вищих інстанцій, які причини перегляду таких рішень тощо), так і щодо відповідності судді критеріям, які ставить до нього антикорупційне законодавство. Кар’єра судді залежатиме також від відповідності морально-етичним критеріям.
Разом з тим, Законом «Про забезпечення права на справедливий суд» передбачено чітке визначення підстав та порядку здійснення дисциплінарного провадження щодо суддів, розширено перелік дисциплінарних стягнень, встановлено чіткі строки притягнення суддів до відповідальності та строки погашення дисциплінарних стягнень. Водночас встановлюються гарантії захисту прав суддів та змагальності в дисциплінарному провадженні.
Розширюються гарантії рівності громадян перед законом і судом, гласності та відкритості судового процесу, обов’язковості рішень суду. Відкритою стає вся інформація щодо суду, який розглядає справу, стадії її розгляду, місця та часу засідань, забезпечується відкритий доступ до всіх судових рішень. Також законом гарантується право кожного бути присутнім на судовому засіданні, проводити фото- та відеозйомку.
Висновки ВСУ щодо застосування норм права стають обов’язковими для всіх суб’єктів владних повноважень, а всі суди нижчих інстанцій мають враховувати їх при вирішенні справ. Зазначені зміни спрямовані на однакове застосування судами норм матеріального та процесуального права та забезпечення передбачуваності судових рішень.
У Законі враховано понад 50 рекомендацій Венеціанської комісії, Консультативної ради Європейських суддів та інших міжнародних організацій щодо вдосконалення законодавства України про судоустрій і судочинство.
Глава держави: Все більше православних громадян хочуть мати Єдину Українську Помісну Церкву
19 квітня 2018
Президент Петро Порошенко підкреслює, що завжди після здобуття незалежності державою починалася дискусія про автокефалію Церкви. За його словами, так в різні часи було в Греції, Сербії, Румунії, Болгарії, Грузії, в тій же Росії, тощо.
«А ми що, хіба, як в тій приказці, у Бога теля з'їли? Україна як незалежна держава, згідно з традиціями православного світу, не просто має право, а зобов’язана конституювати таку Церкву та забезпечити її визнання з боку світового Православ’я», - наголосив Глава держави під час виступу у Верховній Раді.
Президент зауважив: «Численні опитування свідчать, що дедалі більша кількість православних громадян України хочуть мати, - як це заведено в усьому православному світі і більшості православних країн, - Єдину Помісну Автокефальну Українську Церкву».
«Церкву, яка буде євхаристійно, молитовно поєднана з іншими помісними церквами, але адміністративно незалежна від будь-яких закордонних церковних юрисдикцій. Особливо від тієї, яка прямо пов'язана з країною-агресором», - наголосив Президент.
Глава держави підкреслив, що звернувся до Вселенського Патріарха від імені та на вимогу мільйонів громадян України православного віросповідання, які воліють мати визнану світом власну Церкву як абсолютно необхідний атрибут незалежної держави - держави Україна.
Томос про автокефалію Української Православної Церкви зміцнить незалежність України – Президент
19 квітня 2018
Президент Петро Порошенко переконаний, що надання Томосу про автокефалію Єдиної Української Православної Церкви Вселенським Патріархом зміцнить незалежність нашої держави.
«Довгоочікуваний нами Томос ще більше укріпить релігійну свободу в Україні, укріпить міжконфесійний мир, посилить права і свободи громадян, які будуть, нарешті, єдині і перестануть ділитися на нібито канонічних і нібито неканонічних», - сказав Глава держави під час виступу у Верховній Раді, де закликав народних депутатів підтримати звернення до Вселенського Патріарха про надання Томосу.
«Такий Томос, дорогі мої, зміцнить нашу незалежність. Він видалить рудименти того політичного проекту, який називається «Русским миром» і який придумали, до речі, саме ієрархи РПЦ. То вже потім цю небезпечну для України політичну єресь взяла на озброєння влада Російської Федерації», - також наголосив він.
Цей довгоочікуваний Томос стане не лише торжеством Православ'я, але й актом відновлення глибокої історичної справедливості, також переконаний Петро Порошенко. «Саме із Царгорода пролилося на нашу благословенну землю світло християнської віри. І вже потім ми поділилися ним з тим Заліссям, де давні київські князі дуже необачно заснували Москву», - зауважив він.
Президент також повідомив, що днями написав офіційне звернення до Вселенського Патріарха із проханням про Томос про автокефалію Православної Церкви України – грамоту про незалежність української церкви.
Він зазначив, що питання автокефалії української Церкви завжди було у полі зору Глави держави і робота у цьому напрямку ведеться давно. «Вона була пріоритетною - і в моїй передвиборчій програмі, і з перших же днів президентства. Я про це неодноразово наголошував у своїх виступах, особливо на Дні Хрещення, а слова – підкріплював ділами на виконання обіцяного. І всі ці роки тривав непомітний для стороннього ока діалог між Україною і Вселенським Престолом», - констатував Петро Порошенко.
«Представники нашої команди їздили на Фанар як на роботу, бо боротися за українську Церкву - це і є робота, важлива, почесна, але в той же час надзвичайно відповідальна», - також додав він.
За словами Президента, цьогорічна Великодня зустріч з Його Всесвятістю Патріархом Варфоломієм «була далеко не першою, але виявилася, вперше, дуже обнадійливою і найбільш результативною». «У перебігу нашої з Патріархом кількагодинної розмови, я нарешті відчув, що настав вже час розрізати цю дипломатичну тишу швидкими конкретними кроками», - сказав Петро Порошенко.
Глава держави: У гібридній війні Кремль розглядає РПЦ як один із ключових інструментів впливу на Україну
19 квітня 2018
Президент Петро Порошенко наголошує, що питання автокефалії Української православної церкви є питанням національної безпеки нашої держави. «Це – питання національної безпеки і нашої оборони у гібридній війні, бо Кремль розглядає РПЦ як один із ключових інструментів впливу на Україну», - підкреслив Петро Порошенко під час виступу у Верховній Раді.
«Тому я дуже рішуче налаштований в цій справі діяти. І протидіяти - всім, хто ставатиме на заваді національним інтересам України і намагатиметься зірвати кооперацію із Вселенським Патріаршим Престолом», - заявив він.
Глава держави подякував народним депутатам за підтримку Звернення до Вселенського Патріарха щодо надання автокефалії Українській православній церкві: «Я хочу подякувати усім за ту єдність, яка була продемонстрована в цьому залі. Впевнений, що вона відповідає настроям, які панують в українському суспільстві».
Президент також підкреслив, що держава не має права і не повинна втручатися в церковні справи. «В тому числі, або навіть більше – іноземна держава не має права втручатися в церковні справи України», - сказав Петро Порошенко.
«Якщо Москва оголошує Україну своєю канонічною територією, чи це не є зазіханням на територіальну цілісність України? Чи маємо ми право мовчки спокійно спостерігати за цим зазіханням?», - сказав Президент.
«Українська Автокефальна Помісна Церква є однією з конституційних основ нашої незалежності», - підсумував Президент та повідомив про те, що планує вже сьогодні провести телефонну розмову зі Вселенським Патріархом.
Томос про автокефалію жодним чином не порушить конституційного принципу свободи совісті
19 квітня 2018
Президент Петро Порошенко наголошує, що надання Томоса на автокефалію Української православної церкви не порушить конституційного принципу свободи совісті – свободи релігії, вільного самовизначення й самореалізації особистості в духовній сфері.
«Хочу запевнити, що Томос, на який ми так сподіваємося і для отримання якого докладаємо зусиль, і поява визнаної Єдиної Помісної Церкви - жодним чином не означатиме порушення конституційного принципу свободи совісті. Єдина Православна Помісна Церква не стане державною», - сказав Глава держави під час виступу у Верховній Раді.
«Всі віруючі мають і матимуть право вільно обирати собі як конкретний храм, так і церковну юрисдикцію. Хто захоче залишитися в тій церкві, яка збереже єдність з РПЦ, теж зберігають за собою гарантоване право власного вибору», - також підкреслив він.
Петро Порошенко також наголосив: в такому питанні, як релігійне, будь-які примус чи заборони, - категорично неприпустимі. «Хочу окремо наголосити на неприйнятності будь-якого насилля в міжконфесійних стосунках. Його виплески, не приведи Господи зіткнення, точно не наближатимуть нас до мети, а віддалятимуть. Ба більше: можуть унеможливити її досягнення», - зауважив він.
«Буде автокефалія - час все розставить по своїх місцях. Не за день, не за місяць, не за рік навіть, але точно розставить», - сказав Президент.
Відбулось засідання Координаційної ради сприяння розвитку громадянського суспільства
18 квітня 2018
У вівторок, 17 квітня, відбулось чергове засідання Координаційної ради сприяння розвитку громадянського суспільства – консультативно-дорадчого органу при Президентові України.
Під час засідання розглядалися питання щодо виконання урядового плану заходів з реалізації Національної стратегії сприяння розвитку громадянського суспільства у 2017 році та відповідного плану заходів на 2018 рік.
Членами Координаційної ради також було заслухано результати громадського супроводу реалізації Національної стратегії сприяння розвитку громадянського суспільства на всеукраїнському та регіональному рівнях.
Крім того, було презентовано основні положення проекту Закону України «Про Національний фонд розвитку громадянського суспільства», підготовленого робочою групою Координатора проектів ОБСЄ в Україні у рамках виконання проекту «Допомога Уряду України в реалізації Національної стратегії сприяння розвитку громадянського суспільства», що реалізується спільно з Адміністрацією Президента України і Міністерством молоді та спорту України. До складу згаданої робочої групи також входили представники Координаційної ради.
Відповідно до Указу Президента України від 26 лютого 2016 року № 68 «Про сприяння розвитку громадянського суспільства в Україні» Глава держави утворив Координаційну раду сприяння розвитку громадянського суспільства як консультативно-дорадчий орган при Президентові України та призначив співголовами Ради Геннадія Зубка – Віце-прем'єр-міністра України – Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України і Ростислава Павленка – Заступника Глави Адміністрації Президента України.
Президент провів зустріч з Предстоятелями православних церков України
18 квітня 2018
Президент Петро Порошенко провів зустріч з Предстоятелями православних церков України та офіційно прийняв Звернення для передачі Вселенському Патріарху Варфоломію про надання українській церкві Томосу про автокефалію з підписами усіх архієреїв, які підтримали це рішення.
Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет офіційно передав Президенту Звернення до Вселенського Патріарха Варфоломія про надання українській церкві Томосу про автокефалію, підписане усіма архієреями УПЦ КП.
«Я думаю дуже багато років мільйони українців мріяли про те, щоб Господь послав нам нашу Об’єднану Православну Помісну Церкву. Дехто втратив надію, дехто продовжував вірити. І Божа допомога дає мені зараз підстави стверджувати, що ми близькі до отримання Томосу на Автокефальну Помісну Церкву як ніколи», - сказав Президент.
В свою чергу, Патріарх Філарет підтримав слова Глави держави: «Це є духовна основа будь-якої держави. Без цієї духовної основи держава не може існувати. Так само як не може існувати держава без армії, не може – і без церкви. Це буде великий поштовх до об’єднання всього українського суспільства – визнання української церкви». Він додав, що церква цього прагнула всі 26 років.
Патріарх Філарет зауважив, що Звернення підписане всіма архієреями і висловив надію, що рішення Вселенського Патріарха Варфоломія стане початком визнаної Української Помісної Православної Церкви: «Українська держава пройшла випробування війною і війна довела, що Україна є і буде. А раз Україна є і буде, то в цій Україні, щоб вона була державою, повинна бути церква – духовна основа. Тому ми і боремось за те, щоб Українська держава мала цю духовну основу. І ми дякуємо Вам, що Ви такий Президент, який поставив за мету досягти цього. І досягнете. І ми молимось за це. І віримо, що це станеться».
Глава держави також провів зустріч з Митрополитом Київським і всієї України Макарієм, Предстоятелем Української Автокефальної Православної Церкви та офіційно прийняв Звернення до Вселенського Патріарха Варфоломія про надання українській церкві Томосу про автокефалію з підписами усіх архієреїв УАПЦ.
Предстоятель УАПЦ подякував Главі держави за зустріч. «Якщо людина прагне і працює, старається, Бог милосердний нам допомагає. Я вам дуже вдячний», - сказав Митрополит Макарій та подякував за зусилля Президента зі створення Єдиної Помісної Православної Української Церкви.
Глава держави подякував за зібрані підписи та підготовлене Звернення до Вселенського Патріарха. «Вдячний за ці підписи, але просив би щоб ми зараз спрямували наші молитви до Господа, щоб Він допоміг і захистив Україну, і допоміг отримати цей Томос», - сказав Петро Порошенко.
Глава держави також провів зустріч з Предстоятелем Української православної церкви Митрополитом Київським і всієї України Онуфрієм.
Президент повідомив Митрополиту про свій візит до Стамбула, де провів зустрічі зі Вселенським Патріархом Варфоломієм та членами Синоду Вселенського Патріархату, які були присвячені перспективам надання Томосу на автокефалію Українській Православній Церкві.
«Відбулася багатогодинна розмова про долю України, про долю Української Церкви. Його Всесвятість висловлював турботу про усіх громадян України, підтримку нашій країні у відбитті агресії у дуже непрості часи, коли Україна втрачає найкращих своїх синів та доньок», - повідомив Президент.
Президент України та Предстоятель Української православної церкви (МП) обмінялися думками щодо активізації міжконфесійного діалогу в Україні.
Президент: Україна як ніколи близько до появи Помісної Православної Церкви
17 квітня 2018
Президент Петро Порошенко провів зустріч з головами фракцій у Верховній Раді України і закликав їх підтримати Звернення до Вселенського Патріарха Варфоломія І про надання українській церкві Томосу про автокефалію (декрет, послання у деяких важливих питаннях церковного устрою, в тому числі офіційного проголошення автономії в управлінні або автокефалії– ред.).
«Я хочу звернутися до вас, колеги народні депутати, з проханням підтримати це Звернення. І хочу звернутися до українського народу, бо вибір і рішення також за вами – підтримати ієрархів, підтримати Президента, підтримати Парламент і набути Єдину Помісну Православну Українську Церкву. Вірю, що це, з Божою допомогою, відбудеться», - сказав Петро Порошенко.
«Ми зустрічаємося невдовзі після світлого Воскресіння Христового, цей день в Україні зветься Великоднем. І в ці великодні свята кажуть, що небо відкрите для прагнень і побажань віруючих. І я маю велику надію, на те, що ми маємо унікальний шанс, щоб здійснилася мрія поколінь українців», - звернувся до присутніх Глава держави.
Президент зауважив, що у великодню ніч відвідав храми різних конфесій і крім великої радості від світлого Воскресіння Христового віряни демонстрували надію – надію на те, що врешті-решт Україна отримає Єдину Помісну Православну Українську Церкву. «Я не можу сказати, що ця надія виникла зараз, бо цією надією українці жили всі роки, в тому числі і 26-ть років із дня здобуття незалежності», - додав він.
Петро Порошенко також нагадав, що під час своєї передвиборчої кампанії, і два роки тому у липні 2016 року у Зверненні з нагоди 1028 річчя Хрещення Русі-України, яке ми прийняли від нашої Константинопольської Матері-Церкви, прагнув і просив, щоб ці мрії українських віруючих нарешті здійснилися.
Глава держави зазначив, що одразу ж після великодньої ночі, у Світлий понеділок, відбув до Стамбулу, де крім світських зустрічей з Президентом Туреччини, Міністром закордонних справ, у відбулась зустріч з Його Всесвятістю Вселенським Патріархом Варфоломієм і з членами Синоду.
«Я можу вам наголосити дуже приємну новину, що на сьогоднішній день Україна як ніколи близько до появи власної Автокефальної Помісної Православної Церкви. Це засвідчить не лише позиція Вселенського Патріарху, а й членів Синоду», - підкреслив Президент.
Він зауважив, що не може зараз відкрити всі деталі цієї зустрічі, але є абсолютно необхідні, ключові елементи, які мають забезпечити цей процес.
За словами Президента, першою такою умовою є Звернення церковних ієрархів. Він повідомив, що вже провів низку зустрічей з представниками духовенства. Святіший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет передав Главі держави відповідне Звернення із підписами усіх єпископів Української Православної Церкви Київського Патріархату, які засвідчили (підтримку - ред.) щодо надання Томосу новій українській Православній Автокефальній Церкві. «Усі до єдиного», - підкреслив Глава держави.
Він також повідомив, що мав зустріч з Митрополитом Київським і всієї України Макарієм, Предстоятелем Української Автокефальної Православної Церкви і його поінформували про результати Архієрейського Собору УАПЦ: «Усі без виключення архієпископи УАПЦ підписали Звернення до Вселенського Патріарха і Звернення до Президента».
Крім цього, Петро Порошенко зазначив, що єпископи інших церков підписали, або розглядають можливість підписання Звернення до Його Всесвятості Вселенського Патріарха Варфоломія І щодо надання Томосу на автокефалію.
Сподіваюся, що це рішення буде прийнято до 1030-річчя Хрещення Русі-України – Президент про надання Томосу про Єдину Помісну Українську Церкву
17 квітня 2018
Президент Петро Порошенко сподівається, що рішення про надання Томосу про Єдину Помісну Українську Церкву Вселенським Патріархом Варфоломієм І буде ухвалене до 1030-річчя святкування Хрещення Русі-України.
«Дуже сподіваюся, що це рішення буде прийнято до 1030-річчя Хрещення Русі-України», - сказав Глава держави під час зустрічі з керівниками депутатських фракцій і груп щодо підтримки відповідного Звернення до Варфоломія І.
«Безумовно, кожен з вас розуміє, що це є абсолютно історична подія в історії нашої держави. Це не є церковна подія. Це є подія незалежності України, яка відбувається в дуже непрості часи», - сказав Президент. Він зазначив, що це важливо для того, щоб «ми мали, так як більшість в православному світі, свою єдину автокефальну церкву», - сказав Петро Порошенко.
«Церкву євхаристичну, молитовно поєднану з іншими помісними церквами, але адміністративно ніяк незалежну, ані від Москви, ані від кого іншого», - підкреслив Президент, говорячи про нову Єдину Помісну Українську Церкву. На його переконання, у цьому питанні «слід виходити з давнього канонічного принципу: громадянським і земельним розподілом нехай слідує розподіл церковних справ». «І ми діємо чітко у відповідності до цього зазначеного принципу», - констатував Глава держави.
«Україна, як незалежна держава, згідно з традиціями православного світу не просто має право, але на мою думку, просто зобов’язана цю церкву створити. І не упустити цю можливість і продемонструвати таку саму єдність, як продемонструвала церковна ієрархія», - додав він.
Петро Порошенко зазначив, що всі помісні церкви нового та новітнього часу були констутийовані лише і тільки в рамках взаємодії церкви і держави, тому необхідне звернення до Його Всесвятості і керівника держави, і церковних ієрархів.
«Я, як Президент, прийняв рішення звернутися до Вселенського Патріарха з проханням щодо надання Томосу про Помісну Автокефальну Церкву. І просив би вас, шановні колеги, бо є речі, які нас точно всіх об’єднують, щоби Парламент підтримав це звернення і зробив це якомога швидше», - сказав Глава держави, додавши, що і Президент є представником українського народу, і Парламент є представником народу.
«В цій ситуації, як на мене, є дуже важливо, щоб ми продемонстрували єдність церковну, єдність народну і єдність влади», - додав він.
Президент зазначив, що за підтримки цього звернення і Верховною Радою, він передасть його Варфоломію І: «З вашого дозволу я, якщо буде це рішення Парламенту, Звернення Президента, Звернення церковних ієрархів, передам Вселенському Патріарху для того, щоб воно було якнайшвидше розглянуто і прийнято відповідне рішення», - сказав Петро Порошенко.
Голова Верховної Ради України Андрій Парубій, в свою чергу, зауважив: «Є речі важливі і є речі фундаментальні. Єдина Помісна Автокефальна Церква – питання далеко за межами нас самих - це фундаментальне питання буття української держави».
За його словами, багато зусиль було докладено для цього. Зокрема, він також повідомив про свою зустріч із Вселенським Патріархом для обговорення процесу створення Єдиної Помісної Церкви. «Вважаю, що якщо ми маємо сьогодні шанс на таке рішення в Константинополі, то ми зі своєї сторони повинні зробити все можливе і неможливе», - зауважив Голова Парламенту.
Він нагадав, що свого часу ВР проголосувала звернення до Вселенського Патріарха та висловив переконання у необхідності невідкладного розгляду даного питання.
Єдина Помісна Православна Церква не стане державною – Президент
17 квітня 2018
Президент Петро Порошенко наголошує, що створення Єдиної Помісної Православної Української Церкви не завадить свободі віросповідання в Україні.
«Хочу окремо наголосити, що Єдина Православна Помісна Церква не стане державною. І відділення церкви від держави буде існувати. Всі віруючі мають і матимуть право вільно обирати собі як конкретний храм, так і церковну юрисдикцію», - заявив Глава держави під час зустрічі з керівниками депутатських фракцій щодо підтримки Звернення до Вселенського Патріарха Варфоломія І про надання Томосу про автокефалію.
«Хто захоче залишитись в тій церкві, в якій збереже молитовну єдність Російської православної церкви, вони також зберігають за собою гарантоване право власного вибору. В цьому питанні як релігійний, так і будь-який примус чи заборона є категорично неприпустимими», - наголосив Президент.
«Хочу наголосити, що це моя тверда позиція», - підкреслив Петро Порошенко.
Президент доручив підготувати рішення Ради нацбезпеки і оборони про запровадження санкцій щодо російських олігархів
10 квітня 2018
Президент Петро Порошенко доручив підготувати рішення Ради національної безпеки і оборони щодо запровадження санкцій проти російських олігархів. Про це Глава держави повідомив під час спільного брифінгу з Канцлером Німеччини Ангелою Меркель за підсумками двосторонніх переговорів в рамках його офіційного візиту до ФРН.
«Декілька днів тому я дав доручення Службі безпеки України, Кабінету міністрів і Раді національної безпеки і оборони, Секретарю Ради підготувати відповідний проект рішення, який найближчими днями буде винесений на засідання РНБО. І санкції будуть введені», - повідомив Президент, відповідаючи на запитання чи буде Україна запроваджувати проти російських олігархів санкції, так само як це зробили США, і чи буде російський олігарх Олег Дерпаска у такому санкційному списку.
«Вони будуть максимально гармонізовані з рішенням Уряду США», - підкреслив Глава держави, додавши, що ці санкції стосуватимуться і пана Дерипаски, і інших олігархів, які на сьогоднішній є ключовими учасниками російських процесів, в тому числі і щодо активної роботи в Криму, щодо постачання зброї збройним силам РФ.
«Звичайно реакція України буде дуже швидкою і рішучою», - підкреслив Петро Порошенко.
Війна закінчиться нашою перемогою - Президент
5 квітня 2018
Президент Петро Порошенко переконаний, що війна на Сході нашої держави закінчиться перемогою України. Про це він сказав під час зустрічі з представниками регіональних ЗМІ у Вінниці.
«Коли буде мир, коли закінчиться війна - це питання набагато більш складне, але я можу дати відповідь і на це питання. Війна закінчиться нашою перемогою. Я не маю з цього приводу жодного сумніву. Не тільки тому, що ми маємо найкращі Збройні Сили, не тільки тому, що ми боронимо рідну землю, не тільки тому, що українці на сьогоднішній день зруйнували всі сценарії Путіна про «новоросію», «малоросію», розкол держави і все таке інше. А, в тому числі тому, що з нами правда. І у Страсний тиждень можу сказати, що і Господь Бог з нами, тож ми точно переможемо», - сказав Президент.
Відповідаючи на запитання, коли закінчиться АТО, Глава держави сказав: «Дата закінчення АТО буде у травні. Ми переходимо до іншого формату оборони країни відповідно до прийнятого Закону».
Він нагадав, що Верховна Рада підтримала ініційований ним Закон «Про особливості державної політики із забезпечення державного суверенітету України над тимчасово окупованими територіями в Донецькій та Луганській областях», згідно з яким формат АТО припиняється. «Ми запроваджуємо абсолютно нові, більш ефективні заходи застосування Збройних Сил з розширенням наших оборонних спроможностей і робимо це тому, що ми бачимо різке зростання рівня загрози на Сході нашої держави», - констатував він.
За словами Президента, нині спостерігається різке зростання рівня загрози на Сході. «І порох треба тримати сухим. І режим АТО, коли це все керувалося через керівництво СБУ, зараз буде переведено до керівництва Збройних Сил. Мною призначений дуже досвідчений військовий, рішучий, з унікальним бойовим досвідом генерал-лейтенант Сергій Наєв і формат АТО буде переведений у відповідний військовий формат під його керівництвом», - сказав Петро Порошенко.