Ветерану УПА Олесю Гуменюку вручили нагороду – Хрест Івана Мазепи

14 січня 2016р, Новини. Прес-служба ОДА

У четвер, 14 січня, голова Львівської обласної державної адміністрації Олег Синютка вручив відзнаку Президента України – Хрест Івана Мазепи голові Львівського крайового братства ветеранів національно-визвольної боротьби Дмитру-Олесю Гуменюку.

Олеся Гуменюка нагородили відповідно до Указу Президента Петра Порошенка з нагоди річниці підтвердження всеукраїнським референдумом Акта проголошення незалежності України.

Вручаючи нагороду Олег Синютка наголосив, що цю відзнаку присвоєно, враховуючи  значний особистий внесок Олеся Гуменюка у державне будівництво та розвиток України.

"Цю нагороду Ви заслужили своїм життям та  працею", - сказав керівник області, звертаючись до голови Львівського крайового братства ветеранів національно-визвольної боротьби.

Водночас Олесь Гуменюк висловив вдячність за нагороду.  

Довідка:

Олесь Гуменюк – це приклад для молодого покоління, символ нескореності українського духу, його прагнення до незалежності та життя в демократичній державі.

В 1943-1945 рр. Олесь Гуменюк був у рядах УПА і зі зброєю в руках воював проти ворогів України: брав участь у битві під Бродами в складі дивізії "Галичина", після цього воював у Карпатах. В 1945 році був заарештований і засуджений військовим трибуналом на 15 років каторги. Покарання відбував у різних тюрмах, зокрема в Норильську, де брав участь у повстанні.

В кінці 80-х років включився в громадську роботу, був одним із засновників Львівського крайового братства ветеранів національно-визвольної боротьби, згодом очолив його.

Відео

Інформація про черги на кордоні Інформує ДФС

 


Інформація про підрозділи митного оформлення
Інформує ДФС


МІЖНАРОДНА СПІВПРАЦЯ

Ми в Twitter

Ми у Facebook

АКТУАЛЬНА ІНФОРМАЦІЯ