"Ми переможемо знову, поки ми разом", - Петро Порошенко

8 травня 2015р, Новини. Прес-служба ОДА

Президент Петро Порошенко у Ґданьску (Польща) виступив у четвер, 7 травня, на Панельній дискусії "Наслідки Другої світової війни через 70 років". У заході також взяли участь Генеральний Секретар ООН Бан Кі-мун, Президент Європейської Ради Дональд Туск, президенти та представники урядів 14 європейських держав. У своєму виступі Глава держави назвав Україну "новою передовою лінією Європи", закликав лідерів держав не їхати 9 травня до Москви на "парад цинізму" та запропонував розглянути новий Статут Європейської Відповідальності, повідомляє прес-служба Президента.

"Для мене велика честь бути тут з вами сьогодні і говорити від імені народу України – героїчної нації, яка розділяє славу Великої Перемоги людства проти нацизму", - наголосив Президент.

Глава держави зазначив, що ЄС виникнув на уламках Другої світової війни. "Але європейська інтеграція ще не завершена. Боротьба триватиме до того часу, поки східні кордони ЄС не збігатимуться з кордонами європейських цінностей", - зазначив Президент України.

Глава Української держави наголосив на необхідності розуміння того, що трагедія такого роду може статися знову. "Знову ми зіткнулися з необхідністю заспокоїти агресора. Зараз, у той час як Україна повністю дотримується букви і духу Мінських домовленостей, агресор збільшує свою військову міць на Донбасі, плануючи через 2 дні парад, який повністю суперечить всім принципам Мінських домовленостей, на якому буде задіяна найсучасніша російська зброя та важка артилерія всього у кількох сотнях метрів від лінії розмежування", - зазначив Президент України.

Петро Порошенко відзначив, що 8 травня в перший раз в історії народ України приєднається до європейської традиції вшанування жертв Другої Світової Війни. "У той час, як наступного дня у Москві, під приводом Великої Перемоги, армія агресора буде брязкати своєю смертельною міццю на весь світ", - сказав Президент. Глава держави від імені народу України висловив вдячність багатьом із світових лідерів за відмову брати участь у цьому параді цинізму.

За словами Президента, сьогодні Європейський Союз стикається з найбільш важким завданням в своїй історії – реальним тестом на єдність, солідарність та фундаментальні принципи. "У цей непростий час для всіх нас важливо зберегти нашу єдність і рішучість, як 70 років тому. Продовження тиску на Росію є ключовим до тих пір, поки Мінські угоди не будуть реалізовані в повному обсязі", - наголосив Петро Порошенко.

"Сьогодні Україна є новою передовою лінією Європи. Післявоєнний урок європейської інтеграції буде тривати до тих пір, поки Україна не інтегрується в європейську сім'ю", - заявив Президент. Глава держави особливо відзначив, що майбутнє Європи випробовується в Україні, де люди б'ються до смерті, бо вони глибоко вірять у те, на чому стоїть Європа: справедливість, солідарність, свобода і єдність. "Відмова від України означатиме відмову від них і відмову від пам'яті про тих, хто боровся у минулих війнах за свободи, якими ми насолоджуємося сьогодні", - сказав Президент.

Зазначивши, що уроки Другої Світової Війни спонукають до створення міжнародної системи безпеки, заснованої на співпраці, відповідальності, повазі до суверенітету і прав людини, Президент наголосив: "Я пишаюся тим, що Україна є одним із співзасновників ООН, співавтором Статуту ООН і членом Генеральної Асамблеї ООН з моменту її створення". Петро Порошенко наголосив на важливості того, що, коли є велика потреба, ООН буде розширювати свої миротворчі зусилля на країну, "яка заслужила світове визнання як держава, що робить головний внесок у мир".

"Будь-яка спроба перегляду глобальних правил безпеки задля подолання надмірних проблем може бути непродуктивною і навіть небезпечною", - підкреслив Президент.

Петро Порошенко висловив переконання, що головною проблемою в нинішній системі безпеки є відсутність відповідальності та узгодженості з боку одного з важливих міжнародних гравців.

"Напередодні 40-ї річниці Ґельсінкського Заключного акту може бути розглянутий новий Статут Європейської Відповідальності, щоби підтвердити наші попередні міжнародні зобов'язання, забезпечити чіткі механізми покарання за їх порушення, відновити відповідальність і надійне партнерство", - заявив Петро Порошенко.

Напередодні саміту "Східного Партнерства" Президент України закликав Європу "відповісти українському народові, який все ще бореться проти багатьох зол, які були залишені з найтрагічніших десятиліть минулого". "Наша боротьба за європейські цінності триває, але наш народ вже заслужив право розділяти і користуватись спільними європейськими свободами: свободою пересування і свободою вибору – європейського вибору", - зауважив Петро Порошенко.

"Ми переможемо знову, поки ми разом!", - завершив свій виступ Президент.

Із повним текстом виступу Президента можна ознайомитися ТУТ.

Анонси
Ключові слова

Відео

Інформація про черги на кордоні Інформує ДФС

 


Інформація про підрозділи митного оформлення
Інформує ДФС


МІЖНАРОДНА СПІВПРАЦЯ

Ми в Twitter

Ми у Facebook

АКТУАЛЬНА ІНФОРМАЦІЯ