Медики області радять як уникнути переохолоджень та обморожень

20 січня 2015р, Новини. Департамент охорони здоров’я, Прес-служба ОДА

У зв’язку з погіршенням погодних умов, департамент охорони здоров’я Львівської облдержадміністрації звертається до мешканців з проханням дотримуватись порад медиків задля уникнення переохолоджень та обморожень.

По-перше, потрібно одягатися багатошарово. Тобто одягати на себе кілька легких кофт замість однієї теплої. Це попередить спітніння, яке на морозі небезпечне.

Окрім цього, потрібно захищати відкриті ділянки шкіри і брати з собою запасний одяг. Іноді достатньо змінити мокрий одяг на сухий, щоб уникнути переохолодження.

Варто також їсти перед виходом на мороз та щопівгодини заходити у тепле приміщення, якщо ви проводите цілий день на вулиці. По можливості візьміть із собою термос із гарячою кавою, чаєм чи супом. 

Перебуваючи на вулиці потрібно рухатися, аби посилити кровообіг у замерзаючих судинах.

Категорично забороняється торкатися на морозі металу та бензину голими руками. Адже метал дуже добре проводить тепло, а отже, миттєво забирає його у вас, і у місці зіткнення може виникнути обмороження. Те саме стосується бензину. Він може дуже швидко обморозити шкіру при зіткненні, а отже, під час роботи з подібними матеріалами на морозі неодмінно використовуйте водонепроникні рукавички. 

Також не можна вживати спиртне, тому що алкоголь розширює судини на поверхні тіла, що призводить до швидших втрат тепла. А це заважає судинам оберігати від тепловтрат внутрішні органи. Крім того, алкоголь просто послаблює ваш власний контроль за ситуацією, що заважатиме вам вберегтися від ушкоджень у складних умовах. Нікотин також не найкращий помічник у боротьбі з холодом через свій згубний вплив на стінки судин. 

Довідка:

За оперативними даними Львівського обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф, станом на 20.01.2015 року у Львівській області за період з 7.01.2015 до 19.01.2015 року до лікувальних закладів за медичною допомогою з приводу переохолоджень та обморожень звернулось 10 осіб, з них госпіталізовано – 9 осіб. Померло від холодової травми на вулиці – 4 особи.

Відео

Інформація про черги на кордоні Інформує ДФС

 


Інформація про підрозділи митного оформлення
Інформує ДФС


МІЖНАРОДНА СПІВПРАЦЯ

Ми в Twitter

Ми у Facebook

АКТУАЛЬНА ІНФОРМАЦІЯ