Департамент соціального захисту населення

 

Шановні відвідувачі!

Вітаємо на сторінці Департамент соціального захисту населення обласної державної адміністрації, де Ви маєте можливість отримати всю необхідну інформацію, що стосується роботи даного підрозділу.

На сторінці представлено інформацію про керівництво, структуру та функції Департаменту, а також актуальні дані щодо соціальної галузі.


АКТУАЛЬНО!

 

Шановні мешканці Львівської області!

 

 

Результат пошуку зображень за запитом Доводимо до відома, що з 1 січня 2017 року в Україні розмір мінімальної заробітної плати становить     3200 гривень.

А це означає, що розмір зарплати працівника за повністю виконану місячну (годинну) норму праці не може бути нижчим за розмір мінімальної зарплати.

Чимало роботодавців ігнорують гарантований рівень мінімальної заробітної плати і, бажаючи уникнути зайвих, на їхню думку, витрат, видають працівникам зарплату в «конвертах».

Погодившись на одержання зарплати в «конвертах», Ви свідомо обкрадаєте самі себе.

Нагадуємо, що тільки офіційно оформлений найманий працівник може відчувати себе соціально захищеним.

Пам’ятайте, що працівник, який отримує всю зарплату в "конверті"  офіційно вважається непрацюючим.

Йому не зараховується страховий стаж, а відповідно:

- він не буде одержувати пенсію по віку;

- у нього немає гарантованого розміру заробітної плати;

- його можуть звільнити в будь-який час, без жодних компенсацій.

- у нього немає права на відпустку;

- права на оплату лікарняних та допомогу по безробіттю;

- права не працювати у вихідний та святковий день;

- права на охорону праці;

- права на соціальне страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань.

У випадках примусового переводу Вас на не повну зайнятість або на зарплату «у конверті», повідомляйте про це Головне управління Держпраці у Львівській області (м. Львів, вул. Міцкевича, 8, тел. 235-76-73) або Департамент соціального захисту населення облдержадміністрації (м.Львів, вул. Митрополита Андрея, 10, тел. 261-31-07)

 

Легалізація заробітної плати – це гідне забезпечення майбутнього кожного з Вас !!!

 

АКТУАЛЬНО!

До уваги керівників підприємств, установ, організацій та фізичних осіб підприємців!

 

З 1 січня 2017 року в Україні розмір мінімальної заробітної плати становить     3200 гривень.

Мінімальна зарплата залишається державною соціальною гарантією, обов’язковою на всій території України для підприємств, установ, організацій усіх форм власності й господарювання та фізичних осіб, які використовують працю найманих працівників, за будь-якою системою оплати праці.

Водночас розмір зарплати працівника за повністю виконану місячну (годинну) норму праці не може бути нижчим за розмір мінімальної зарплати.

Якщо ж нарахована зарплата за виконану місячну норму праці є нижчою за розмір мінімальної зарплати, тоді роботодавець має провести доплату до рівня мінімальної зарплати, яку слід виплачувати щомісяця одночасно з виплатою зарплати.

Якщо ж працівник не виконав місячну норму праці, перебував у відпустці, на лікарняному, працював неповний робочий час  тощо, то оплата його праці проводиться пропорційно виконаній нормі праці.

Мінімальний посадовий оклад (тарифна ставка) установлюється в розмірі, не меншому за прожитковий мінімум, установлений для працездатних осіб на 1 січня календарного року (у 2017 році — 1600 грн).

Зверніть увагу,  що під час обчислення розміру зарплати працівника для забезпечення її мінімального розміру не враховуються доплати за роботу в несприятливих умовах праці та підвищеного ризику для здоров’я, за роботу в нічний та надурочний час, роз’їзний характер робіт, премії до святкових і ювілейних дат.

До прикладу, якщо працівнику встановлені доплати за роботу у шкідливих умовах праці, зазначені доплати мають виплачуватись понад розмір мінімальної заробітної плати (3 200 гривень).

Запровадження нового розміру мінімальної заробітної плати не може бути підставою для звільнення.

 

Відповідальність за невиконання вимог чинного законодавства

 

З 1 січня 2017 року, юридичні та фізичні особи-підприємці, які використовують найману працю, будуть нести відповідальність у таких розмірах:

1) 30 мінімальних зарплат за кожного працівника (96 000 грн.) за наступні порушення:

• фактичного допуску працівника до роботи без оформлення трудового договору;

• оформлення працівника на неповний робочий час, у разі фактичного виконання роботи повний робочий час;

• виплату заробітної плати (винагороди) без нарахування та сплати єдиного внеску;

 

2) 10 мінімальних зарплат  за кожного працівника (32 000 грн.) за недотримання мінімальних державних гарантій в оплаті праці;

 

3) 3 мінімальні зарплати  (9600 грн.)  за порушення встановлених строків виплати заробітної плати працівникам, інших виплат, передбачених законодавством про працю, більш як за один місяць, виплата їх не в повному обсязі;

 

4) 10 мінімальних зарплат за кожного працівника (32 000 грн.) за недотримання встановлених законом гарантій та пільг працівникам, які залучаються до виконання обов’язків, передбачених законами України «Про військовий обов’язок і військову службу», «Про альтернативну (невійськову) службу», «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію»;

 

5) 1 мінімальна зарплата (3200 грн.) за порушення інших вимог трудового законодавства, окрім передбачених вище.

 

Звертаємо  увагу

на те, що  підприємці повинні будуть сплатити штраф у розмірі трьох мінімальних зарплат у всіх випадках недопущення інспекторів до перевірки та створення перешкод у її проведенні, окрім випадку, коли темою перевірки є неоформлення трудових договорів з працівниками та виплата зарплат «в конверті».

 

Підприємці будуть оштрафовані в розмірі 100 мінімальних зарплат            (320 тисяч гривень) у випадку недопущення держінспектора праці до перевірки, якщо вона здійснюється з метою виявлення працівників з неоформленими трудовими договорами, виплати заробітної плати без нарахування і сплати єдиного внеску (виплата зарплати «в конверті»).

 

 

 

Потребує допомоги

Звертаємося до підприємців, меценатів та всіх небайдужих громадян, які мають можливість надати допомогу для лікування Ступницької Наталії Володимирівни 16.05.1988 року народження, яка з 2015 року бореться з важкою недугою.

Їй потрібна наша з Вами допомога на проведення 4 курсів хіміотерапії вартістю 10-12 тис. євро та курсу радіо-терапії (опромінення) вартістю 7,5 тис. євро.

Кошти на лікування можна перерахувати на картковий рахунок Ступницької Наталії Володимирівни № 5168757301432276.

За додатковою інформацією можна звертатися до Ступницького Олега (чоловіка) за телефоном 0982611521.

Обласною Комплексною програмою соціальної підтримки у Львівській області учасників АТО та їхніх родин, а також родин Героїв Небесної Сотні на 2016-2019 роки передбачено видатки:

- для надання і виплати одноразової адресної допомоги родинам, родичі яких загинули під час проведення антитерористичної операції в розмірі 2 700,0 тис.грн. Розмір допомоги одній родині становить 100,0 тис.грн. В 2016 році виплачена допомога 8 родинам;

- для надання та виплати одноразової адресної допомоги демобілізованим воїнам, які повертаються з АТО і звільненим особам, безпосереднім учасникам АТО, які захищали суверенітет та територіальну цілісність України в розмірі 15 000,0 тис.грн. Розмір допомоги на одну особу становить 3,0 тис.грн. В 2016 році виплачена допомога 934 особам на суму 2 802,0 тис.грн.;

- для призначення і виплати соціальних виплат дітям, пасинкам, падчеркам  військовослужбовців, добровольців які загинули під час участі в антитерористичній операції або померли внаслідок поранення,контузії чи каліцтва, отриманих у зоні АТО,  та Героїв Небесної Сотні в розмірі 4 850,0 тис.грн. Розмір допомоги на одну дитину становить 2,5 тис.грн. В 2016 році виплачена сума становить 1 170,0 тис.грн. на 148 дітей.


Для відновлення історичної справедливості  щодо осіб, які незаконно постраждали в роки радянського тоталітаризму та на виконання рішення обласної ради від 12.01.2016 № 51 «Про внесення змін до Комплексної програми соціальної підтримки окремих громадян Львівської області  на 2014-2017 роки, затвердженої рішенням Львівської обласної ради від 18.03.2014 № 1008 з обласного бюджету на 2016 рік виділено кошти у сумі 5 млн. 900 тис. грн. для виплати одноразової допомоги громадянам, які реабілітовані за статтею 3 Закону України «Про реабілітацію жертв політичних репресій на Україні та потерпілих від політичних репресій».

Цьогоріч, до Дня Незалежності України, у Львівській області Комунальний заклад Львівської обласної ради «Центр моніторингу соціальних програм та контролю за призначенням і виплатою допомог»  вищезазначену допомогу виплатив 11 126 тис. осіб на суму 5 млн. 563 тис. грн.

 

 

ПРОГРАМА АКТИВНОЇ РЕАБІЛІТАЦІЇ

«ПОВЕРНЕННЯ ДО ЖИТТЯ»

для травмованих діючих та звільнених військовослужбовців

і персоналу сектора безпеки і оборони України

2016-2017 рр.

 

 

Учасни АТО мають можливість отримати комплекс заходів з активної реабілітації у Західному реабілітаційно-спортивний центрі Національного Комітету спорту інвалідів України (село Яворів, Турківського р-ну, Львівської обл.) www.westsportcenter.com.ua

 

Що отримають учасники активної реабілітації:

 • Суттєві позитивні зрушення в психологічному та загальнофізичному стані.
 • Оволодіння необхідними вміннями та навичками щодо самообслуговування, незалежності від допомоги оточуючих у побуті для повнішої інтеграції та адаптації у повсякденному житті.
 • Через паралімпійську методологію скерування до подальших систематичних занять фізкультурою і спортом та орієнтування на подальшу професійно-трудову діяльність.

 

 

 

З учасниками працюватимуть:

 • інструктори активної реабілітації
 • фахівці фізичної реабілітації
 • психологи
 • асистенти реабілітолога
 • аніматор, арттерапевт, працетерапевт
 • тренери-інструктори з паралімпійської підготовки

 

Що передбачає програма активної реабілітації:

 • три щоденних тренування з різних дисциплін, включаючи спортивні дисципліни, заняття з ЛФК ЗФП та ерготерапії;
 • заняття з психологом;
 • бесіди із соціальних та юридичних питань;
 • дні активного відпочинку — походи, крос-квести, тощо;
 • майстер-класи з арттерапевтами;
 • участь у вечірках.

Учасники зможуть випробувати себе у різних спортивних дисциплінах – літніх та зимових (залежно від пори року проведення конкретного табору). А саме: настільний теніс, стрільба з луку, боча, спортивний більярд, крокет, дартс, аеробіка, йога, скандинавська хода. лижі – незалежно від ступеню та форми функціональних порушень.

 

 

Для участі у програмі  необхідно:

заповнити анкету-заявку учасника табору, яку розміщено на сайті Національної Асамблеї інвалідів України.

 

або безпосередньо звернутись до координаторів програми за телефонами: +38 050 490 10 94; +38 050 409 41 14;

чи офісу Національної Асамблеї інвалідів України, за телефоном: +38 044 279 61 82.

 

 

Участь у таборі є безкоштовною.

 

Виконавці програми «Повернення до життя»:

 • Всеукраїнське громадське об’єднання «Національна Асамблея інвалідів України»
 • Національний комітет спорту інвалідів України»

 

Підтримка програми:

 • Трастовий фонд НАТО з медичної реабілітації
 • Міністерство соціальної політики України
 • Міністерство молоді та спорту України

 

                                                  Допомога учасникам АТО

7887 демобілізованим, які  повернулися  з  АТО,  виплачено з  обласного  бюджету 23,6млн. грн..,в т.ч. у 2016 р. – 3727ос. – 11181 тис. грн..

 • 229  сім’ям  загиблих  учасників  АТО  виплачена  допомога - 100тис.  на  одну  сім’ю.  в  т. ч.-  за  липень  2016р. - 33 сім’ям.
 • 179 дітей  загиблих  військовослужбовців,   добровольців,   волонтерів    отримують  2500грн.  щомісячної  допомоги  на  1 дитину. – 3449,5тис.грн.   
 • 159  родинам  загиблих  виплачено  грошову  допомогу  в  розмірі  17 тис.грн.  на встановлення  пам’ятних  знаків  на  могилах  загиблих. 

Центром  надання  допомоги  учасникам  АТО  здійснюється  моніторинг  проблемних питань  шляхом  телефонного  опитування,   анкетування,   усного  прийому, а   також проводиться  щоденний  супровід    вирішення проблемних  питань.

Так,  за  7 місяців  2016 р.  було  опитано  4955 учасників  АТО,  опрацьовано 3534 анкет.

В т. ч. : упродовж липня 2016 року було опитано 445 учасників АТО і  

Заповнено  179  анкет  з  проблемних  питань.

       Основні  проблеми:

                               -виділення  земельних  ділянок;

                               -отримання  посвідчення  УБД;

                               -навчання  дітей  УБД;

                               -житло, ремонт  житла;

                               -оздоровлення  дітей;

                               -юридичні  консультації;

                               -лікування.

     Упродовж  липня  2016р.  було  озвучено  23  проблемних  питаня,

із  яких  12-вирішено,  а  11-в  процесі  вирішення.

 На  усному  прийомі  побувало  32  учасники  АТО.

Земельні  питання:

-14975  учасників  АТО  подали  заяви  на  отримання  земельних ділянок; 

-3703 учасникам  АТО  надано  дозволи  на  розроблення  проектів  землеустрою  під  індивідуальне  житлове  будівництво;

-4668  ділянки – для  ведення  садівництва;

-1493- для  ведення  ОСГ;

-106 дозвіл для  індивідуального дачного будівництва;

-3760  заяв  знаходяться  на  опрацюванні;

-1245  учасникам  АТО  відмовлено  з  різних  причин.

На  сьогодні  затверджено  проектів  землеустрою  та  надано  у  власність  земельних  ділянок  для  житлового  будівництва  -1273 учасникам АТО  та  336  осіб  отримали  земельні  ділянки  для  ведення  ОСГ.

У  2016р.  в  санаторіях,  реабілітаційних  установах,  оздоровчих  закладах  отримали  послуги  з  психологічної  реабілітації 672  учасники  АТО  .

У 2016р.  з  Державної  служби  у  справах  ветеранів  війни  та  учасників  АТО  отримано  189  путівок  на  оздоровлення,  видано  та  оздоровлено  111  учасників  АТО.

Львівським обласним центром зайнятості зі сприяння працевлаштуванню демобілізованих військовослужбовців, зокрема учасників АТО надано профорієнтаційні послуги:

- 2580- демобілізованим військовослужбовцям, котрі брали участь в антитерористичній операції,

- 2418 особа з них отримали статус безробітного;

- 368 особи працевлаштовано;

- 202 безробітних демобілізованих проходили профнавчання за скеруванням центрів зайнятості;

- 53 осіб працевлаштовано шляхом одноразової виплати допомоги з безробіття для започаткування підприємницької діяльності.

 

 

ПРОГРАМА АКТИВНОЇ РЕАБІЛІТАЦІЇ

«ПОВЕРНЕННЯ ДО ЖИТТЯ»

для травмованих діючих та звільнених військовослужбовців

і персоналу сектора безпеки і оборони України

2016-2017 рр.

 

 

Учасни АТО мають можливість отримати комплекс заходів з активної реабілітації у Західному реабілітаційно-спортивний центрі Національного Комітету спорту інвалідів України (село Яворів, Турківського р-ну, Львівської обл.) www.westsportcenter.com.ua

 

Що отримають учасники активної реабілітації:

 • Суттєві позитивні зрушення в психологічному та загальнофізичному стані.
 • Оволодіння необхідними вміннями та навичками щодо самообслуговування, незалежності від допомоги оточуючих у побуті для повнішої інтеграції та адаптації у повсякденному житті.
 • Через паралімпійську методологію скерування до подальших систематичних занять фізкультурою і спортом та орієнтування на подальшу професійно-трудову діяльність.

 

 

 

З учасниками працюватимуть:

 • інструктори активної реабілітації
 • фахівці фізичної реабілітації
 • психологи
 • асистенти реабілітолога
 • аніматор, арттерапевт, працетерапевт
 • тренери-інструктори з паралімпійської підготовки

 

Що передбачає програма активної реабілітації:

 • три щоденних тренування з різних дисциплін, включаючи спортивні дисципліни, заняття з ЛФК ЗФП та ерготерапії;
 • заняття з психологом;
 • бесіди із соціальних та юридичних питань;
 • дні активного відпочинку — походи, крос-квести, тощо;
 • майстер-класи з арттерапевтами;
 • участь у вечірках.

Учасники зможуть випробувати себе у різних спортивних дисциплінах – літніх та зимових (залежно від пори року проведення конкретного табору). А саме: настільний теніс, стрільба з луку, боча, спортивний більярд, крокет, дартс, аеробіка, йога, скандинавська хода. лижі – незалежно від ступеню та форми функціональних порушень.

 

 

Для участі у програмі  необхідно:

заповнити анкету-заявку учасника табору, яку розміщено на сайті Національної Асамблеї інвалідів України.

 

або безпосередньо звернутись до координаторів програми за телефонами: +38 050 49010 94; +38 050 409 41 14;

чи офісу Національної Асамблеї інвалідів України, за телефоном: +38 044 279 61 82.

 

 

Участь у таборі є безкоштовною.

 

Виконавці програми «Повернення до життя»:

 • Всеукраїнське громадське об’єднання «Національна Асамблея інвалідів України»
 • Національний комітет спорту інвалідів України»

 

Підтримка програми:

 • Трастовий фонд НАТО з медичної реабілітації
 • Міністерство соціальної політики України
 • Міністерство молоді та спорту України

         

Допомога незахищеним верствам населення

Відповідно до частини сьомої статті 55 Закону України ”Про статус  депутатів місцевих рад” та рішення Львівської обласної ради від 12.01.2016 № 51 ”Про внесення змін до Комплексної програми соціальної підтримки окремих категорій громадян Львівської області на 2014-2017 роки, затвердженої рішенням Львівської обласної ради від 18.03.2014 № 1008 ”, рішення  Львіської обласної ради від 12.01.2016 № 47 ”Про обласний бюджет Львівської області на 2016 рік”; враховуючи  подання депутатів обласної ради Комунальний заклад Львівської обласної ради «Центр моніторингу соціальних програм та контролю за призначенням і виплатою допомог» за поточний рік  здійснив  виплату одноразової матеріальної  допомоги  4611 особам на суму 6781,5 тис. грн.

З метою легалізації заробітної плати та зайнятості населення в області проводиться активна інформаційно-роз’яснювальна робота щодо негативних наслідків отримання зарплати в «конвертах».

Практично у всіх районах та містах розроблено інформаційні листки для працюючих та роботодавців, які розміщені у людних місцях (дошки оголошень на ринках, автостанціях). У місцевих друкованих виданнях опубліковано  статті щодо ризиків, пов’язаних з отриманням «тіньової» заробітної плати. Як приклад,  у Золочівському районному часописі  «Народне слово» надруковано статтю «Заробітна плата в «конверті» - вигода чи небезпека», у Кам’янка-Бузькій районній газеті «Життя і слово» опубліковано статтю «Легалізація робочих місць та заробітної плати – соціальна захищеність кожного» та інші.

Органами виконавчої влади та самоврядування спільно з центрами зайнятості, податковими інспекціями та Головним управлінням Держпраці у Львівській області проведено 16 семінарів, 12 круглих столів, на які були запрошені фізичні особи-підприємці, керівники підприємств, установ та організацій.

Керівники підприємств, у яких заробітна плата працівникам виплачується у розмірі менше рівня мінімальної заробітної плати («підприємства-мінімізатори»), заслуховуються на засіданнях робочих груп з питань легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення.

Загалом, з початку поточного року в області проведено 486 засідань робочих груп, (у тому числі 8 засідань обласної робочої групи), на яких заслухано 1627 керівників суб’єктів господарювання.

Під час засідань особлива увага звертається на дотримання державних соціальних гарантій, міжкваліфікаційних співвідношень в оплаті праці, приведення чисельності працюючих у відповідність до обсягу виконуваних робіт, легалізацію заробітної плати.

На початок поточного року в області налічувалося 4572 суб’єктів господарювання (13,64% від загальної кількості підприємств) з рівнем оплати праці нижчим за розмір мінімальної заробітної плати, а вже станом на 01.06.2016 кількість таких підприємств зменшилася на 1437 і становить 3135 підприємств (9,17% від загальної кількості підприємств).

За видами економічної діяльності найбільша питома вага «підприємств-мінімізаторів» є у торгівлі (станом на 01.06.2016 – 34%).

Слід зазначити, що за оперативним даними райдержадміністрацій та міськвиконкомів міст обласного значення упродовж січня-червня поточного року  в області легалізовано працю 1231 особи.

 

 

Соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи

          Станом на 01.01.2016 року в органах праці та соціального захисту населення Львівської області на обліку перебуває 8 889 громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи.

На виплату компенсацій, допомог та надання пільг громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи з державного бюджету на 2016 рік передбачено 21 051,8 тис.грн.

По програмі КПКВК 2501200 «Соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» за I квартал 2016 року профінансовано – 4 403,4 тис.грн.

Всі виплати проводяться щомісячно, без порушень термінів.

З обласного бюджету для безоплатного забезпечення ліками та зубопротезування постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи по програмі  «Пільги на медичне обслуговування громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» на 2016 рік передбачено 2 165,2 тис.грн. Станом на 01.03.2016 року виділено коштів в сумі 346,1 тис.грн., а освоєно 287,2 тис.грн., а саме на безоплатне придбання ліків за рецептами лікарів для 612 осіб на суму 264,3 тис.грн. та проведення лікування/зубопротезування для 18 осіб на суму 22,9 тис.грн. 

 

 

 

Відео

Інформація про черги на кордоні

 


Інформація про підрозділи митного оформлення


МІЖНАРОДНА СПІВПРАЦЯ

Ми в Twitter

Ми у Facebook

АКТУАЛЬНА ІНФОРМАЦІЯ